در استوری اینستاگرام داستان کسب و کار خود را بگویید و مرزهای فروش خود را بشکنید!

در استوری اینستاگرام داستان کسب و کار خود را بگویید و مرزهای فروش خود را بشکنید!

داستان و داستان گویی یادگار گذشته های دور هستند که هنوز هم در بین مردم طرفداران زیادی دارند . در همه جای دنیا این روزها داستان گویی در کسب و کارها بسیار باب شده است و شاید در مورد بعضی از برند های مشهور می توانیم بگوییم داستان گوییِ قویِ آنها بوده است که در حال حاضر آنها را تبدیل به برندی معتبر و سرشناس در میان مردم کرده است .

مردم در همه دوران ها داستان ها را دوست داشتند، حتی در عصر رونق جمله های کوتاه و حجم زیاد و رنگارنگ خبرها و اطلاعات و شبکه های اجتماعی.و یک کسب و کار موفق زمانی موفق میشود و می تواند در کنار کسب درآمدها  اعتبار زیادی هم داشته باشد که در دل مردم و در بین مردم باشد .

صاحبان شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام هم با آگاهی از علاقه و  گرایش مردم عادی به داستان و داستان گویی در نسخه های جدید اینستاگرام یک قابلیت به این شبکه اجتماعی پر مخاطب اضافه کردند به نام ” استوری Stories “که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است .

همانطور که در مقاله قبل با عنوان “ افزایش فروش و اعتبار برند با پخش لایو ویدئو در اینستاگرام به شما قول دادیم ، ما در سوشال به سراغ صفحات اجتماعی کسب و کارهای موفق می رویم و صفحات آنها را بررسی میکنیم و نتایج این بررسی ها را به عنوان الگویی برای موفقیت در کسب و کار در مقاله های سوشال در اختیار شما میگذاریم ، این کسب و کارها همان هایی هستند که درآمدهای میلیونی در یک روز دارند ، همان هایی که خیلی از ما آرزو میکنیم کاش برند آنها و موقعیت آنها متعلق به ما بود . امیدواریم این مقاله های آموزشی و انگیزشی بتواند راه شما در موفقیت در کسب و کارتان را هموار تر کند .

ما در بررسی های خودمان و صحبت با مدیران و صاحبان کسب و کارهای موفق به این نتیجه رسیدیم که ، در حال حاضر کسب و کارهایی در کسب درآمد و رشد و توسعه و کسب اعتبار موفق هستند که بدانند در چه زمانی باید از چه راهکارهایی استفاده کنند که بین مردم عادی بتوانند برای خود جایگاهی به دست آورند . یکی از چیزهایی که این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است همین قسمت استوری اینستاگرام می باشد . پس چرا شما از قابلیت استوری اینستاگرام برای کسب درآمد بیشتر و موفقیت در کسب و کارتان استفاده نکنید ؟

بخوانید :
بازاریابی اینترنتی چیست؟

اگر هنوز با قابلیت استوری اینستاگرام آشنایی کامل ندارید می توانید این مقاله سوشال با عنوان ”  آموزش استوری اینستاگرام  ” را بخوانید .

استوری اینستاگرام برای کسب و کار

استوری اینستاگرام برای کسب و کار

 از قابلیت استوری اینستاگرام چگونه برای کسب درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان استفاده کنید ؟

  • پشت صحنه یک روز کاری خود را به مخاطبانتان نشان دهید .

همه ما می دانیم که در بیشتر فیلم ها ، به جای خود فیلم، اتفاقا پشت صحنه های فیلم طرفداران بیشتری دارند . مردم همیشه کنجکاو هستند که ببینند در پشت صحنه چه می گذرد . پس بهتر است برای پاسخ گویی به این کنجکاوی مخاطبانتان ، هر روز قسمتی از پشت صحنه کار خود را برای آنها در قسمت استوری بگذارید تا آنها با کسب و کار شما ارتباط نزدیک تری داشته باشند .

مثلا فرض کنید شما صاحب یک رستوران یا کافه هستید . شما از صبح که وارد رستوران یا کافه خودتان می شوید سعی کنید از قسمت های جذاب پشت صحنه کارتان ، مثل پختن یک غذای خاص ، گپ و گفتگوی آشپزها با هم ، تست کردن غذای جدید منو توسط یک مشتری و یا حتی تمام سوتی ها و خرابکاری هایی که ممکن است در طول روز در رستوران یا کافه شما اتفاق بیافتد یک استوری 24 ساعته بسازید . اتفاقا گاهی نشان دادن همین پشت صحنه ها به مخاطب و روراست بودن با مخاطب و نشان دادن واقعیت کسب و کار خیلی بهتر از تبلیغات خشک و رسمی و معولا غیر واقعی جواب میدهد .

استوری اینستاگرام و نقش آن در موفقیت کسب و کار

استوری اینستاگرام و نقش آن در موفقیت کسب و کار

از طریق استوری اینستاگرام ، کلاسهای آموزشی چند ثانیه ای برگزار کنید !

شاید شنیدن چند ثانیه آموزش برای شما عجیب باشد . ولی باید بدانید مخاطب ، این روزها حوصله ساعت ها نشستن پای صحبت شما را ندارد و به دنبال قطعات کوچک محتوا می گردد که بتواند راحت برای خود هضم کند . پس بهتر است شما از ویژگی کوتاه بودن استوری اینستاگرام اتفاقا استفاده کنید و با انتشار خلاصه کوتاه از مقالات آموزشی سایت تان و یا حتی ایده هایی که دارید مخاطب را جذب کسب و کار خود کنید .

بخوانید :
3 ترفند اینستاگرام که شاید از آنها بی خبر باشید!

نمایشگاهی از محصولات و خدمات خودتان در استوری اینستاگرام بگذارید

قابلیت استوری ایسنتاگرام یک مکان بسیار خوب و رایگان برای تبلیغ کالا یا خدمات شماست . چرا از آن استفاده نمی کنید ؟ در قسمت استوری اینستاگرام محصولتان را معرفی کنید ، ایده های استفاده از آن را بگویید ، تجربه مشتریان راضی خود را به مخاطب نشان دهید و …

محتوایی که در اینجا تولید و منتشر میکنید باید کاملا هوشمندانه باشد و مخاطب را به مشتری راغب تبدیل کند .

استوری اینستاگرام Stories

استوری اینستاگرام Stories

موفقیت ها و دستاوردهای شرکت و برندتان را جشن بگیرید و در استوری اینستاگرام خود پخش کنید .

مخاطب شما باید همیشه خود را در کنار و همراه با برند شما حس کند . کمی دوری و جدایی در این دنیای پر رقابت می تواند او را برای همیشه از برند شما جدا کند . پس چه چیزی بهتر از اینکه او را در شادی های خودتان شریک کنید . اگر جشنی در شرکت ترتیب داده اید هر چند کوچک و در کنار تعداد محدودی از کارمندان باز هم این خوشحالی و شادی را با مخاطب خود به اشتراک بگذارید . چرا که نه ؟

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط