نحوه ساخت کانال تلگرام برای تازه وارد ها

نحوه ساخت کانال تلگرام

یکی از قابلیت های دوست داشتنی تلگرام ، افزایش میزان ارتباط به هر روشی است . مثلا قابلیت هایی مانند ساخت کانال در تلگرام یا گروه های تلگرامی و یا حتی تماس صوتی از طریق تلگرام ، راه هایی برای افزایش ارتباطات و تنوع ارتباط بین شبکه کاربران است .

یک کانال Channel ارتباطی در تلگرام راهی است برای ورود به دنیای بزرگ تر و شبکه گسترده تر مخاطبان و دوستان . در یک کانال تلگرام بر اساس اینکه محتوای مفید و جذابی تولید می کنید یا نه می توانید هزاران  عضو و دنبال کننده داشته باشید . اگر صاحب کسب و کار و برند تجاری هستید با ساختن یک کانال تلگرام تجاری می توانید هم با مخاطب برند خود بیشتر در ارتباط باشید و هم به صورت مستقیم با عرضه و معرفی محصولات کسب و کار خودتان کسب درآمد کنید و یا به صورت غیر مستقیم با معرفی برندتان و افزایش مخاطبانتان کسب درآمد بیشتر بکنید .

ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام

کانال تلگرامی را بیشتر بشناسیم

یک کانال تلگرامی فضایی را برای شما ایجاد میکند که بتوانید هر مطلبی که دوست دارید ، از دردل های روزانه تا آهنگ های مورد علاقه ، تا مطالب آموزشی و .. را با دیگران به اشتراک بگذارید . ولی کاملا یک طرفه ! چون کاربرانی که عضو کانال شما می شوند فقط می توانند یک شنونده و یا خواننده مطالب و محتوای کانال شما باشند بدون اینکه حق هیچ گونه به اشتراک گذاری فایل یا پیامی را داشته باشند .

علاوه بر این شما می توانید در صورتی که از ارسال مطلبی در کانال خودتان پشیمان شدید آن مطلب را حذف کنید و یا حتی یک مطلب خاص را از دسترس خارج کنید . همین طور می توانید یک کانال تلگرام بسازید که کاملا خصوصی باشد مانند یک صفحه خصوصی Private در اینستاگرام تا فقط افراد خاصی بتوانند آن را ببینند یا اینکه یک کانال عمومی بسازید که همه افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

بخوانید :
معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام - قسمت اول

بسیاری از ما دوست داریم در جایی بنویسیم و به اشتراک بگذاریم که کمترین چالش و برخورد با مخاطب را داشته باشیم ، یک کانال تلگرامی می تواند همچین فضایی را برای شما فراهم کند .

اما چگونه می توانیم یک کانال تلگرام بسازیم ؟

برای ساخت یک کانال تلگرام این مراحل را همراه سوشال طی کنید :

  • ابتدا علامت “سه خط روی هم ” را انتخاب کنید
ساخت کانال تلگرامی

ساخت کانال تلگرامی

  • از منویی که پیش رویتان باز می شود گزینه New Channel را انتخاب کنید .
  • بعد از انتخاب گزینه ایجاد کانال جدید یک صفحه ای برای شما باز می شود که  یکی از جذاب ترین قسمت های ساخت کانال تلگرام به حساب می آید و آن هم مرحله اسم گذاری است. در اینجا باید یک اسم جذاب و خلاقانه برای کانال تلگرام که می خواهید بسازید انتخاب کنید . نام کانال تلگرام دقیقا مانند نامگذاری کودک شما مهم و تاثیر گذار است ! حداقل چند ساعت وقت بگذارید . اسم های مختلف که در ذهنتان می آید را بنویسید . بعد شروع کنید به خط زدن اسم هایی که به نظر خودتان زیاد خوب نیستند . حالا بین 2 تا 3 اسم باقی مانده ببینید با کدام یک از آنها ارتباط بیشتری قرار میکنید ؟ با تلفظ کدام اسم حس خوبی به شما دست میدهد ؟ کدام اسم به هدف محتوایی کانال شما نزدیک تر است ؟ و…در نهایت به این فکر کنید که روزی این کانال شما برند شخصی شما می شود و باید در انتخاب اسم کانال حسابی دقت کنید تا بعدها پشیمان نشوید .
ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام

  • بعد از انتخاب نام کانال ، وارد یک صفحه ای می شوید که از شما می پرسد بین دو گزینه خصوصی و عمومی یک گزینه را انتخاب کنید . برای حالت خصوصی Private Channel را انتخاب کنید. این حالت برای افرادی است که دوست دارند کانال تلگرامی شان کاملا خصوصی و مخفیانه باشد . این کانال های خصوصی برای چه کسانی و به چه هدفی ممکن است ساخته شوند ؟ این کانال های خصوصی فقط برای افرادی است که در لیست مخاطبین شما هستند یا آنها را به لیست مخاطبین خود اضافه میکنید .برای اینکه کانال شما در دسترس همه باشد Public Channel را انتخاب کنید . با داشتن یک کانال تلگرامی عمومی هر کاربری که در تلگرام حساب کاربری دارد می تواند در قسمت جستجوی تلگرام Search با جستجوی نام کانال به کانال ساخته شده توسط شما دسترسی داشته باشد .
ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام

  • بعد از انتخاب نوع دسترسی به کانال تلگرام و زدن گزینه تیک بالای صفحه وارد صفحه ای میشوید که می توانید هر فردی که دوست دارید از لیست مخاطبین تان به کانال اضافه کنید را ادد کنید
  • تبریک !  کانال تلگرامی شما ساخته شد. حالا می توانید از نوشتن و انتشار مطالب جالب و جذاب و افزایش مخاطب لذت ببرید .
رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط