3 ترفند تلگرام : ارسال پیام به خودتان ! ، ارسال تصاویر با کیفیت بالا و حذف کامل اکانت از تلگرام و پاک کردن فعالیت های قبلی در تلگرام

ترفند تلگرام

تلگرام مشخصا این روزها با خلاقیت و ایده های نو و قابلیت هایی که هر روز هم به تعداد آنها افزوده میشود ، توانسته است به یکی از پرطرفدارترین پیام رسان ها و اپلیکیشن های موجود تبدیل شود . تلگرام به علت  سرعت بالا ، ساده بودن کاربری و امکانات منحصر به فرد، در کنار فیلتر شدن اپلیکیشن های مشابه مثل وی چت در بین ایرانیان به پر مخاطب ترین اپلیکیشن تبدیل شده است . مشخصا یادگرفتن ترفندهای تلگرام می تواند کمک زیادی ، خصوصا به تازه واردهای تلگرام برای کاربری حرفه ای تر در تلگرام بکند.

در این مقاله سوشال قرار است با 3 ترفند تلگرام آشنا شوید:

تا به حال شده دوست داشته باشید برای خودتان در تلگرام پیام بفرستید ؟

شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که مثلا یک سری استیکر را دانلود کرده باشید و دوست داشته باشید اول خودتان محتویاتش را ببینید بعد برای دوستانتان بفرستید .یا ویدئویی را آپلود می کنید و می خواهید قبل از اینکه بقیه این ویدئو را ببینند شما خودتان آن را ببینید و مطمئن شوید که مشکل صدا و تصویر نداشته باشد .

یا حتی تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید از تلگرام به عنوان یک دفتر یادداشت روزانه استفاده کنید و کارهایی که لازم است در طول روز آنها را پیگیری کنید در آن یادداشت کنید .

برای تمام این کارها شما نیاز دارید برای خودتان پیام بفرستید ! و قطعا میدانید که در حالت معمول شما نمی توانید در تلگرام به خودتان پیام بدهید و حتما باید از این ترفندی که در ادامه می گوییم برای ارسال پیام به خودتان استفاده کنید .

بخوانید :
بازاریابی دیجیتال چیست؟ چطور به متخصص دیجیتال مارکتینگ تبدیل شوم؟

برای ارسال پیام به خودتان در تلگرام باید این ترفند تلگرام را به کار ببرید :

 • در شروع باید برای خودتان Username داشته باشید . اگر یوزرنیم ندارید باید ابتدا این مسیر را طی کنید و بعد وارد مرحله اصلی شوید  . به قسمت Setting بروید _> بعد Info _>و بعد هم گزینه Username را انتخاب کنید که درحالت پیش فرض None است . در اینجا یک اسم کاربری انتخاب کنید مثلا 3ocial
 • بعد از انتخاب نام برای خودتان به صفحه یکی از دوستان نزدیک خود بروید و علامت @ را از صفحه کلید بزنید و بعد نام خودتان را تایپ کنید . مثلا 3ocial@
 • بعد از تایپ متن دکمه ارسال را بزنید . متنی که فرستاده شده به رنگ آبی میشود .
 • روی اسم خودتان کلیک کنید .
 • به پروفایل خود خوش آمدید ! بعد از زدن آیکون پیام به قسمت چت با خودتان می روید . بعد از یک حال و احوال با خودتان می توانید هرچیزی که دوست داشتید بفرستید .
چت با خودتان در تلگرام

چت با خودتان در تلگرام

ارسال تصویر با کیفیت بالا در تلگرام

تلگرام بدون اینکه به شما اطلاع بدهد به صورت خودکار در هنگام ارسال عکس کیفیت عکس را پایین می آورد و گاهی ممکن است از طرف دوستان به خاطر ارسال عکس ها با کیفیت پایین سرزنش شوید . یک ترفند تلگرام کوتاه برای جلوگیری از کاهش کیفیت عکس ها وجود دارد و آن هم این است که به جای ارسال عکس به صورت عادی روی آیکون ” کاغذ تاشده ” یا File بزنید و بعد عکس خود را انتخاب و ارسال کنید .

ارسال تصویر با کیفیت بالا در تلگرام

ارسال تصویر با کیفیت بالا در تلگرام

حذف  کامل اکانت از تلگرام و پاک کردن فعالیت های قبلی در تلگرام

شاید همه ما در شرایطی قصد داشته باشیم حساب کاربری خودمان را در تلگرام حذف کنیم . برای حذف اکانت خود در تلگرام باید این ترفند تلگرام را به کار ببرید و این مسیر را طی کنید :

آموزش حذف اکانت در تلگرام

آموزش حذف اکانت در تلگرام

 • در شروع باید به این آدرس بروید : https://my.telegram.org/deactivate
 • بعد از وارد شدن به این صفحه شماره موبایل خود را وارد کنید و بعد هم گزینه Next را بزنید .
 • در این زمان یک پیام از طرف تلگرام میگیرید که یک رمز عبور به شما می دهد.
 • بعد از وارد کردن رمز عبور و Sign In شما به صفحه ای وارد میشوید که می توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید
 • البته قبل از حذف کامل اکانت تلگرام از شما می خواهد که علت جدایی تان از تلگرام را بگویید ?Why are you leaving
 • در پاسخ به این سوال هر چیزی که دوست دارید تایپ کنید و بعد هم گزینه Done را بزنید
 • برای اطمینان بیشتر برای آخرین بار تلگرام از شما می پرسد : آیا مطمئن هستید که می خواهید اکانت خود را حذف کنید؟ که باید گزینه Yes ,delete my account را انتخاب بکنید و برای همیشه با تلگرام خداحافظی کنید.
بخوانید :
به اشتراک گذاشتن لحظه های ناب زندگی با قابلیت پخش زنده ویدئویی Live Stories در اینستاگرام

 

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط