چگونه توانایی های کارمندان درونگرا را در محل کار بیشتر کنیم؟

کارمندانی که درونگرا هستند معمولا نحوه کار کردنشان با بقیه کارمندان متفاوت است و نیازمند موارد متفاوتی هستند تا بتوانند در محیط کارشان موفق باشند. از آنجایی که افراد درونگرا دوست دارند  تنها باشند و به طور طبیعی علاقه ای به حضور در جمع ندارند، ممکن است محیط کار برایشان ازاردهنده باشد و نتوانند به درستی در این محیط کار کنند. به عنوان یک رهبر، برآورده کردن نیازهای همه کارمندان کاری سخت و دشوار است. البته شما می توانید به کمک ترفندهایی که در این پست از سوشال بیان می کنیم محیط سازمان تان را برای افراد درونگرا هم آماده کنید و کاری کنید توانایی هایشان دو چندان شود و بدرخشند.  قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بحث اصلی مان برویم باید به خاطر داشته باشید که افراد درونگرا از مردم اطرافشان بیزار نیستند.

آن ها فقط  انرژی شان را از تعامل با دیگران به دست نمی آورند. آن ها دوست دارند انرژی مورد نیازشان را به تنهایی کسب کنند.  خیلی از افراد درونگرا هستند که از صرف زمان با دیگران احساس خوشحالی می کنند اما باید به خودشان هم زمان بدهند تا از این شادی به بهترین شکل ممکن لذت ببرند.  این زمان تنهایی برای وضعیت روحی و روانی آن ها بسیار ضروری است و برای کیفیت کارشان هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وقتی فرد درونگرا زمان کافی برای تنهایی های خود ندارد ممکن است نتواند به عنوان عضوی از یک تیم ، کارش را به خوبی انجام دهد. به کمک نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد محیط کارتان را برای افراد درونگرا جذاب تر سازید.

فضاهای کاری متعددی ارائه کنید:

به عنوان یک رهبر این وظیفه شماست که ببینید فضای کاری تان برای افرادی که در آن کار می کنند لذت بخش هست یا خیر.  فضاهای کاری باز باعث می شوند افراد درونگرا احساس بدی داشته باشند یا به خاطر سر و صدای موجود در اطراف ناراحت و خسته گردند. با اینکه افراد برونگرا دوست دارند با صدای بلند حرف بزنند و درباره چالش هایشان صحبت کنند بیشتر افراد درونگرا برای کار کردنشان به محیطی آرام و ساکت نیاز دارند. پس سعی کنید فضاهای کاری مختلفی برای کارمندان تان فراهم کنید. انعطاف پذیری در این مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در کنار همه موارد، داشتن یک فضای آرام و ساکت برای افراد درونگرا می توانید بسیار عالی باشد و توانایی های آنان را دو چندان نماید.

بخوانید :
بازاریابی اینترنتی چیست؟

زمانبندی ثابتی فراهم کنید:

افراد درونگرا به هیچ عنوان دوست ندارند توسط جلسات کاری دقیق نودی شگفت زده شوند. این افراد به دنبال محیط های کاری هستند که در آن از قبل همه چیز به درستی برنامه ریزی شده باشد. پس از قبل جلسات کاری تان را زمانبندی کنید و سعی کنید زمانبندی ثابتی برای کارهایتان داشته باشید. مطمئن شوید که  افراد درونگرا را در فرآیند زمانبندی برای جلسات مهم دخیل می کنید. از آن ها بپرسید چه ساعتی را بیشتر دوست دارند و می خواهند چگونه برنامه کاریشان تدوین شود.

این تمرین ممکن است به تلاش اضافی نیاز داشته باشد اما نتایج شگفت انگیزی در پی خواهد داشت.

گروه های کوچک حضوری ترتیب دهید:

افراد درونگرا

بیشتر افراد درونگرا از قرار گرفتن در گروه های بزرگ واهمه دارند. ان ها در چنین شرایطی حالشان بد می شود و نمی توانند به درستی حرف هایشان را به دیگران انتقال دهند.  چنین شرایطی می تواند مشکل بزرگی برای سازمان هایی باشد که جلسات طوفان فکری بزرگی دارند یا از جلسات حل مشکل استفاده می کنند. به عنوان یک رهبر می توانید به گونه دیگری فکر کنید. اگر در شرکت تان افراد درونگرا دارید بهترین کار این است که گروه های کوچک را برایشان ترتیب دهید. رهبران باید از جلسات گروهی حضوری که کوچک هستند در این شرایط استفاده کنند. افراد درونگرا در این محیط های کوچک تر عملکرد بهتری دارند و بهتر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که افراد درونگرا از جلساتی که دستورات دقیقی دارند بیشتر لذت می برند. این دستورات قبل از برگزاری جلسات باید به دست همه افراد برسد. به کمک همین تمرین ساده می توانید همه جلسات کاری تان را خلاق کنید.

بخوانید :
باتگرام:معرفی 3 ربات تلگرام پرکاربرد ایرانی

بپرسید و گوش فرا دهید:

همانند سایر کارمندان، افراد درونگرا هم دوست دارند به حرف هایشان گوش داده شود. گاهی از اوقات ساده ترین روش برای  همراهی با این افراد گوش دادن به حرف هایشان است. می خواهید  کارمندان درونگرایتان در کارشان موفق شوند؟می خواهید بدانید به چه چیزی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند؟ خوب از خودشان سوال کنید. وقتی کارمندان احساس کنند کسی به حرف هایشان گوش می دهد و به مهارت های منحصر به فردشان ارزش می نهد عملکرد بهتری خواهند داشت.

بیشتر افراد صفات درونگرا و برونگرا را در خود دارند و از این تغییرات لذت می برند.  افراد درونگرا نقاط قوت بسیار زیادی دارند. بیشتر آن ها راه حل های خوبی برای مشکلات دارند و می توانند به راه حل های استراتژیک دست پیدا کنند. پس بهترین کار این است که محیط خوبی برای رشد این توانایی ها فراهم کنید و از آن ها حمایت نمایید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *