سوشال

5 ترفند جذب مشتری آنلاین در کمتر از 30 ثانیه

5 ترفند جذب مشتری آنلاین در کمتر از 30 ثانیه

«توجه و تمرکز مخاطب این روزها حتی از ماهی قرمز کوچولوی داخل تنگ هم کمتر است »

این طور گفته می شود که حافظه ماهی های قرمز انقدر کم است که بعد از چند ثانیه همه چیز را فراموش می کنند و انگار که تازه متولد شده است . و این دقیقا مثل مخاطب این روزهاست که حتی اگر وفادارترین مشتری هم باشد باز هم ممکن است به علت بمباران های اطلاعاتی پی در پی برندهای دیگر در فضای آنلاین برند ما را فراموش کند و سراغ برند دیگری برود چون در لحظه ممکن است برایش جذاب تر به نظر رسیده است .

شاید همه این ها در مورد ماهی قرمز از لحاظ علمی ثابت نشده باشد و حتی نادرست باشد اما قطعا در مورد  مخاطب این روزهای کسب و کارها و برندها کاملا درست است .

حتی وفادارترین مشتری ها و مخاطب ها هم با این همه تنوع برند و محصولات و خدمات که این روزها در فضای آنلاین است قطعا دچار گیجی و سردرگمی میشوند و شاید برندی که سالها آن را دوست داشتند را فراموش کنند و بخواهند تجربه های جدید تر داشته باشند .

پس برای موفقیت در بازاریابی و جذب مشتری آنلاین باید ترفندهایی برای جذب مخاطب و حفظ مخاطب حتی برای چند ثانیه بیشتر بلد باشیم تا بتوانیم در فروش و بازاریابی آنلاین موفق باشیم .

ترفندهای جذب مشتری آنلاین

ترفندهای جذب مشتری آنلاین

5 ترفند جذب مشتری آنلاین در کمتر از 30 ثانیه

ترفند 1 در جذب مشتری آنلاین : یک پیشنهاد رد نشدنی برای بازدید کننده در همان چند ثانیه اول ارائه کنید

طبق آمار و بررسی ها، ما در سایت فقط حدود 40 ثانیه فرصت داریم تا تا یک بازدید کننده را جذب کنیم و نگذاریم روی علامت ضربدر بالای صفحه کلیک کند . بنابراین باید تمام هوشمندی خودمان را به کار بگیریم و راهکارها و تکنیک هایی پیدا کنیم که بتوانیم در این مدت زمان کم بازدید کننده را در دام محتوای خودمان بیاندازیم و نگذاریم بدون هیچ اقدامی سایت ما را ترک کند.

معرفی 4 ایده کسب در آمد خانگی آنلاین + 13 ایده غیر آنلاین

یکی از بهترین راهکارهای جذب بازدید کننده ارائه یک پیشنهاد رایگان و با ارزش آموزشی است . مهم نیست که سایت شما چه چیزی می فروشد و هدفش چیست . قطعا هر چیزی که باشد شما برای بازدید کننده حتما می توانید یک پیشنهاد آموزشی داشته باشید . مثلا اگر سایت خرید و فروش خودرو دارید می توانید یک راهنمای خرید برای خودروهای مختلف را به بازدید کننده پیشنهاد کنید یا حتی راهنمای تمیز کردن خودرو در خانه یا نحوه تعویض چرخ و گرفتن پنچری ماشین و… شاید در ظاهر برای افراد متخصص این آموزش ها سطحی و گاهی حتی مسخره به نظر برسد اما قطعا افراد زیادی هستند که همین آموزش های ساده می تواند برایشان بسیار مفید باشد . علاوه بر اینکه این آموزش ها باعث افزایش ترافیک سایت می شوند در کنار اعتبار سایت شما را هم بالا می برند .

راه های جذب مشتری آنلاین

راه های جذب مشتری آنلاین

ترفند 2 در جذب مشتری آنلاین:  برای مشتری های خودتان خدمات و راهکارهای خاص و رایگان در نظر بگیرید

حتی اگر مشتری های ما بابت خرید محصولات خاص میلیون ها تومان هم هزینه کنند ولی باز هم برایشان سنگین است که بخواهند هزینه ارسال را هر چند بی ارزش و کم پرداخت کنند . پس یکی از راهکارهایی که می توانید مشتری را در خرید آنلاین ترغیب به خرید بکنید می توانید برای مشتری ارسال کالا را رایگان در نظر بگیرید .

بخوانید :
آموزش نحوه غیر فعال کردن پیش نمایش پیام ها در تلگرام ، تنظیمات پاپ آپ پیام ها در تلگرام، جستجوی پیام ها و قفل کردن پیام ها در تلگرام

7 توصیه از فوق ستاره های فروش در دنیا، برای شما که می خواهید قهرمان دنیای بازاریابی و فروش شوید

یا حتی یک دمو یا نسخه آزمایشی از محصول یا خدمات تان به صورت رایگان در نظر بگیرید . مثلا مشتری بتواند از نرم افزار شما قبل از خرید به مدت 1 هفته استفاده کند و بعد اقدام به خرید کند . این راهکارها علاوه بر اینکه باعث ترغیب مشتری به خرید می شوند اعتماد و اطمینان مشتری را هم بیشتر میکنند چون مطمئن می شنوند محصولی که خرید میکنند قطعا محصول مناسبی است .

جذب مشتری آنلاین در شبکه های اجتماعی

جذب مشتری آنلاین در شبکه های اجتماعی

ترفند 3 در جذب مشتری آنلاین :از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی آنلاین محصول یا خدمات تان استفاده کنید

اینکه این روزها انقدر شبکه های اجتماعی شلوغ است و افراد زیادی در این شبکه ها گشت و گذار میکنند و حضور فعال دارند قطعا یک خبر خوب برای بازاریابان آنلاین است ، به شرطی که بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند .

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام کار شما را راحت تر کرده اند و در مدت زمان کم می توانید به افراد زیادی دسترسی داشته باشید و محصول یا خدمات خودتان را به آنها معرفی کنید .

5 ترفند بازاریابی در اینستاگرام که با عمل به آنها به درآمد چند ده میلیونی می رسید!

پس همین امروز صفحه اینستاگرام خودتان را راه بیاندازید یا اگر هم از قبل دارید حضور فعال داشته باشید و مطمئن باشید با هدف گذاری مناسب و تولید محتوای حرفه ای برای شبکه های اجتماعی می توانید روزانه میلیون ها تومان درآمد داشته باشید و کسب و کار خودتان را رونق بدهید .

بخوانید :
نگاهی کلی به هشتگ و کاربردهای آن در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام

علاوه بر این با حضور فعال در شبکه های اجتماعی می توانید با مشتری های فعلی تان هم ارتباط نزدیک تر و بیشتری داشته باشید و اگر محصول یا خدمات جدیدی دارید سریعا به آنها اطلاع رسانی کنید .

جذب مشتری آنلاین به کمک محتوای ویدئویی

جذب مشتری آنلاین به کمک محتوای ویدئویی

ترفند 4 در جذب مشتری آنلاین :از بازاریابی ویدئویی برای افزایش توجه مشتری استفاده کنید

مشخصا در دنیای شلوغ این روزها کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که شوق و ذوق خواندن متن های طولانی را داشته باشد و بالعکس هر روز به طرفداران محتواهای تصویری و بصری اضافه می شود .

مشخصا دیدن یک ویدئو در چند ثانیه و گرفتن موضوع هدف محتوا بسیار راحت تر از خواندن 2000-3000 کلمه و متن برای بسیاری از افراد است .

10 ایده خلاقانه و پول ساز برای تولید محتوای ویدئویی

پس تا جایی که برایتان امکان دارد محتواهای ویدئویی جذاب از نحوه استفاده از محصولات یا خدمات تان منتشر کنید . مثلا اگر شما در سایت تان دستگاه قهوه ساز می فروشید می توانید از مراحل ساخت یک قهوه خوشمزه توسط این دستگاه ها فیلم بگیرید و در صفحه محصول تان بگذارید . قطعا مخاطب با این نوع محتواها ارتباط بیشتری برقرار میکند تا اینکه بخواهد یک متن در مورد روش استفاده از محصول بخواند

ترفند 5 در جذب مشتری آنلاینفرآیند انتخاب تا خرید محصول و منوها را ساده تر کنید

یکی از مهم ترین علت های شکست ما در جذب مشتری آنلاین این است که انقدر مراحل انتخاب یا حتی دیدن گزینه های مختلف در منوهای سایت پیچیده و نامناسب هستند که مشتری در همان نگاه اول می خواهد هرچه زودتر از سایت ما فرار کند و جلوی چشمش این همه گزینه های مختلف و پیچیده نبیند .

راهنمای مهندسی کسب و کار اینترنتی

همه ما به نحوی از تصمیم گیری میترسیم و دوست نداریم خودمان را گرفتار تصمیم گیری های سخت و پیچیده کنیم . بنابراین اگر در شرایطی قرار بگیریم که مجبور باشیم انتخاب های سخت کنیم مثلا بین چند گزینه مختلف در منو یا حتی محصولات بخواهیم انتخاب کنیم جوری که گیج شویم و ندانیم کدام انتخاب بهتر است برای خلاص کردن خودمان از این وضعیت قطعا راه فرار را انتخاب میکنیم و تصمیم میگیریم اصلا خرید نکنیم.

پس یکی از مهم ترین راهکارهای جذب مشتری آنلاین ، ساده کردن مراحل انتخاب تا خرید آنلاین است . از منوها گرفته تا توضیحات محصول تا مقالات یا ویدئوهای آموزشی که در سایت قرار می دهیم که مخاطب از آنها استفاده کنید باید به ساده ترین شکل ممکن ارائه شوند .

سمینار بزرگ فانوس
رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط