سوشال

5 روش بی فایده و اشتباه برای کنترل استرس

بدون شک همه ما بارها و بارها طعم تلخ روزهای پر از التهاب و استرس را چشیده ایم و شاید روزهای بعد از آن هم عواقب تحمل این حجم استرس را بر روی روح و جسم مان را دیده ایم و قطعا دوست داریم راه هایی را بلد باشیم که بتوانیم این حجم از استرس را در شرایط خاص و بحرانی کنترل کنیم و نگذاریم که به روح و جسم مان آسیبی برساند . اما به جای اینکه در منابع علمی و سایت های معتبر دنبال راه های کنترل استرس بگردیم معمولا به منابع یا دوستانی رجوع میکنیم که با راهکارهای اشتباه باعث بدتر شدن حال مان می شوند . و در کنار آن ممکن است باعث هدر رفتن زمان ، انرژی و منابع مالی مان هم بشوند و مشکل ما را به یک بحران جدی تر تبدیل کنند .

روش های بی فایده و اشتباه برای کنترل استرس

این راه در کنترل استرس اشتباه است :درد دل کردن با دیگران برای کاهش استرس

قطعا همه ما این راه کار را شاید بارها امتحان کرده باشیم که بعد از یک روز پر از استرس و تنش کاری دوست داریم در یک کافی شاپ یا حتی مسیر رفتن به خانه با یکی از دوستان مان حرف بزنیم و هر چیزی که در دل مان هست را بیرون بریزیم . بعضی از ما احساس می کیم که با این حرف زدن ها و درد دل کردن ها کمی از فشاری که روی مان هست کم می شود .

گفتگو با دیگران برای کنترل استرس
گفتگو با دیگران برای کنترل استرس

این حمایت احساسی شاید برای مدت محدود جواب بدهد و حال ما را خوب کند اما قطعا برای استرس های بزرگ تر و مشکلات عمیق تر نه تنها نمی تواند موثر باشد بلکه باعث می شود ما گرفتار نشخوار ذهنی مشکلات شویم . در زمانی که ما گرفتار یک شرایط بحرانی و پر از استرس هستیم اگر قرار باشد هر روز که یکی از دوستان مان را میبینیم یا حتی برای اعضای خانواده درد و مشکل خودمان را بازگو کنیم قطعا درد این مشکل را بیشتر میکینم چون برای بازگو کردن این مشکل با دیگران در ذهن مان دائما در حال مرور این حس و حال بد و شرایط بحرانی هستیم . بنابراین نه تنها حال مان بهتر نمی شود بلکه دردمان هم بیشتر می شود و حتی برای یک لحظه هم این درد و ناراحتی از جلوی ذهن مان کنار نمی رود

ولی اگر جزو آدم هایی هستید که واقعا فکر میکنید این روش برای شما جواب خوبی می دهد پس تمام سعی تان را بکنید افرادی را پیدا کنید که با شنیدن حرف ها و درد دل های شما به جای دامن زدن به استرس بیشتر به دنبال دید منطقی نسبت به شرایط ، پیدا کردن جنبه های مثبت این قضیه و پیدا کردن فرصت ها و راهکارهایی برای کاهش استرس واقعی شما باشند و نشان بدهند خطر و درد کمتر از چیزی است که شما فکر میکنید .

17 توصیه برای افرادی که از محیط کار شان متنفرند ! ( 6 و 13 را حتما امتحان کنید)

این راه در کنترل استرس اشتباه است : شکستن و پرت کردن هر چیزی که دم دست مان است

همه ما در طول زندگی خودمان یا اطرافیان مان پیش آمده که وقتی به شدت عصبانی و ناراحت می شویم یا حجم استرس بالایی را تجربه میکنیم به اولین چیزی که در اطرافمان میبینیم رحم نمیکنیم و با تمام توان خودمان آن را به دیوار و زمین اطراف پرت میکنیم که به این شکل بخواهیم کمی خودمان را خالی کنیم .

کنترل استرس با شکستن وسایل
کنترل استرس با شکستن وسایل

جالب است که حتی در بعضی از کشورها اتاق های خشم طراحی شده است و شما می توانید در زمان هایی که احساس خشم و ناراحتی شدیدی می کنید به این اتاق ها بروید و هر چیزی که دم دستان می رسد را بزنید داغون کنید ! شاید در ظاهر این روش هم راه مناسبی برای کاهش استرس و خشم به نظر برسد ولی از لحاظ علمی و در واقعیت روش مناسبی برای کنترل استرس نیست . حتی گاهی ممکن است باعث تشدید این حالت خشم و استرس هم بشود .

این راه در کنترل استرس اشتباه است : خوردن داروها یا مکمل های گیاهی کاهش استرس

این روزها طب سنتی به شدت در همه بیماری ها دوباره رو آمده است و به صورت تخصصی افراد متخصص در این زمینه به دنبال پیدا کردن عضاره های گیاهی برای درمان همه بیماری ها هستند . و با توجه به اینکه استسر هم جزو مشکلات قرن حاضر به حساب می آید و روزانه زندگی بسیاری از افراد را تحت تاثیر خودش قرار می دهد مشخصا متخصصا طب سنتی و گیاهی به شدت در پی این هستند که راهکارهایی را به مراجعانشان نشان بدهند که بتوانند به کمک آنها استرس شان را کنترل کنند و کاهش دهند .

کنترل استرس با داروهای گیاهی
کنترل استرس با داروهای گیاهی

مثلا از جمله مکمل ها و ترکیب های گیاهی که توصیه می شود می توانیم به کاوا ( یک مکل برای کاهش اضطراب و استرس استفاده می شود که البته تاثیرات مخربی روی کبد می گذارد ) ، گل راعی ، ریشه گیاه سنبل الطیب ( جزو گیاهانی که به میزان زیاد برای کاهش اضطراب و استرس استفاده می شود و حتی بعد از مدتی می تواند تاثیر دیازپام را داشته باشد اما تحقیقات زیادی هم نشان داده است که میزان مصرف بالای آن می تواند مشکلات جدی برای ریتم قلب و بینایی ایجاد کند )

پس اگر علاقه مند به گیاهان و روشهای سنتی درمان و کنترل استرس هستید چرا از رایحه درمانی یا آروماتراپی استفاده نمی کنید ؟ این روش هم کم خطر تر است و هم افراد زیادی گفته اند که واقعا در کاهش استرس به آنها کمک کرده است . رایحه درمانی می تواند یک روش آسان و کم هزنیه برای کنترل استرس باشد .

راز موفقیت در زندگی بالاخره کشف شد ! (معرفی 1+6 راز موفقیت )

این راه در کنترل استرس اشتباه است : انکار کردن یا بی اعتنایی کردن به شرایط

شاید توصیه بسیاری از دوستان و نزدیکانمان در شرایط استرس این باشد که «رها کن و به این موضوع فکر نکن و به همه مشکلات بی اعتنایی کن ». قطعا بیخیالی و بی اعتنایی به عامل استرس و تصور اینکه همه چیز خوب و عالی است و هیچ مشکلی وجود ندارد می تواند برای چند دقیه و چند ساعت خوب باشد اما تا کی می توانید عامل استرس را نادیده بگیرید و در ظاهر نشان بدهید که هیچ مشکلی وجود ندارد ؟ قطعا این روش در طولانی مدت جواب نمی دهد و اتفاقا گاهی باعث یک سیل عظیم استرس بعد از مدت کوتاهی می شود ، چون در انکار و بی اعتنایی ما دنبال رفع مشکل و حل مساله پیش آمده نیستیم و قطعا رها کردن آن هم چیزی از اصل مشکل کم نمی کند و به همین خاطر بعد از مدتی با شدت بیشتری به سمت مان بر می گردد .

پس به جای اینکه بخواهیم بی اعتنا به اصل موضوع باشیم و دنبال هیچ راه حلی نگردیم بهتر است برای مدت زمان کمی سعی کنیم حواس مان را پرت کنیم و ذهن مان را مشغول چیزهای خوب کنیم تا آرامش لحظه ای به ما برگردد و بعد تصمیم های درست و عاقلانه تری بگیریم و مشکل را حل کنیم .

این راه در کنترل استرس اشتباه است : رها کردن فرد یا عامل استرس زا به حال خودش

بسیاری از ما زمانی که حس میکنیم دوستی یا عاملی باعث استرس ما شده است آن فرد یا عامل را از زندگی مان حذف میکنیم و فکر میکنیم همیشه این راهکار جواب می دهد . در صورتی که این راه یک نوع بی مسئولیتی در قبال شرایط و اتفاق پیش آمده است و هیچ نتیجه مثبتی در طولانی مدت نخواهد داشت .

کنترل استرس
کنترل استرس

مثلا اگر بین ما و رئیس مان در کار اختلافی پیش آمده است  استعفا دادن در همان لحظه اول و رها کردن کار قطعا راهکار مناسبی نیست و حتی ممکن است در آینده به خاطر این تصمیم اشتباه و از دست دادن موقعیت شغلی خوب مان و مشکلات مالی استرس بیشتری را متحمل شویم . پس پاک کردن صورت مساله و حذف آن از زندگی مان در بیشتر مواقع راهکار مناسبی نیست . و البته قطعا این به این معنی نیست که اگر وارد رابطه اشتباه از هر نوعی شدید تا آخر عمر خودتان را مجبور کنید که بمانید و بسازید و بیرون نیایید و زندگی را به خودتان زهر کنید . بلکه بیشتر منظورمان تصمیم های آنی و لحظه ای است .

پس به جای حذف کردن صورت مساله در شرایط استرس زا به این فکر کنید که چگونه می توانید این مشکل را حل کنید و راه حلی برای آن پیدا کنید .

مسیر موفقیت را گم کرده اید؟ این مسیر را انتخاب کنید!

این راه در کنترل استرس اشتباه است : سرزنش دائمی خودمان یا حتی مقصر دانستن دیگران

اینکه در هنگام بروز مشکل و ایجاد شرایط خاص پر از استرس بخواهیم خودمان را مقصر بدانیم یا به دیگران فحش و لعنت بفرستید و آنها را مقصر تمام بدبختی هایمان بدانیم خیلی متفاوت است با اینکه بخواهیم عامل اصلی شکست و مشکل مان را پیدا کنیم و سعی کنیم در اولین فرصت آن را حل کنیم .

سرزنش کردن دائمی خودمان نه تنها هیج مشکلی را رفع نمی کند بلکه حجم استرس بیشتری را برای ما فراهم میکند .

هر زمان که به این نتیجه رسیدید که در بروز یک مشکل خودتان مقصر بودید به جای سرزنش دائمی خودتان فقط باید مسئولیت آن را به عهده بگیرید و تمام تلاش تان را بکنید که از بروز مجدد آن جلوگیری کنید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۴ دیدگاه در “5 روش بی فایده و اشتباه برای کنترل استرس

【延禧攻略】妃嬪們的唇妝不是韓式咬唇妝!是絳唇妝!完美還原清朝櫻桃小嘴妝容 Marie Claire (HK) Edition 《延禧攻略》的播出,不少人除了追劇情追很緊之外,更留意的是各女妃嬪們的服飾和妝容啊!除了模仿清朝的細柳葉眉及耳環穿法等等,很多人都把注意力放在了女妃嬪們的唇妝之上,說她們化妝的不就是這幾年韓國傳過來,

控油,讓肌膚保持無油光的霧面質感。

破產前 (即頒布破產前) 案件分析 : 向您講解各項會受破產影響的問題 (新借貸款、物業、保險單、銀行戶口、退休金、工作、家庭等)。並分析您現在所有債項詳情及現時被追收欠債情況,並提供適當對策。 入紙申請 : 可即日宣誓申請文件並入紙法院排期破產耹訊。 追債問題 : 即時通知債權人破產呈請,停止追數滋擾。 戶口凍結 : 申請解凍銀行戶口,取回被凍結的薪金。 初步訊問表 : 當中部份問題,難以回答,而胡亂作答,會引至被檢控。我們會協助回答訊問表內各方面的問題。 收支申報 : 懂得申報支出就可保留全部或大部份收入來生活。我們會協助你爭取最多生活支出,滿足你的需要

板橋 京宴屋溫體牛吃到飽 嫩肩腱子雪花牛溫體牛火鍋 文末免收一成優惠吃到飽~ – Dressingfrad的食記分享 – FashionGuide 華人時尚專業評鑑 台灣本地溫體牛吃到飽,溫體牛火鍋各種部位任點任吃,,板橋府中站附近火鍋吃到飽,就是京宴屋溫體牛吃到飽火鍋,,附餐種類也很豐富還有包廂可以聚餐很適合,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سوشال
سلام به سوشال خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید
یک قدم تا
کد تخفیف 50 هزارتومانی : igm50