باتگرام:بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

ربات تلگرام کاربردی آموزش زبان انگلیسی اندی @andyrobot

همه ما احتمالا خاطرات خوب و بد زیادی از رفتن به کلاس های زبان مختلف از دوران کودکی تا دوران جوانی ، میانسالی و کهنسالی داریم . اما واقعا سطح زبان ما چه تغییر چشم گیری از روزهای اول ورود به این کلاسها داشته است ؟ این روزها با گسترش چشم گیر زبان انگلیسی در محیط های کاری ، علمی و حتی تفریحی و سفرهای خارج از کشور افراد بیشتری تمایل به یادگیری زبان انگلیسی دارند . ولی در این روزهای پرمشغله ، در طول روز یا هفته چه قدر فرصت رفتن به کلاسهای آموزش زبان را داریم ؟ و آیا این درست است که چون فرصت رفتن به کلاس را نداریم کلا از یادگیری این زبان پرکاربرد و شیرین صرف نظر کنیم ؟

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه های اجتماعی یادگیری زبان انگلیسی هم بسیار راحت تر از قبل شده است . در این میان ربات های تلگرامی هم ساکت ننشسته اند و در زمینه آموزش زبان انگلیسی بسیار فعال هستند. یکی از ربات های معروف در این زمینه @andyrobot است . با وارد شدن به صفحه این بات روی گزینه Start بزنید . بعد از این مرحله ربات با شما حال و احوالی میکند و در مورد ادامه مسیر یادگیری و شروع یک کلاسِ مفیدِ زبان انگلیسیِ 24 ساعته شما را راهنمایی میکند .

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

بات اندی می تواند 15 زبان مختلف در دنیا را پوشش دهد حتی زبان فارسی هم جزو این زبان ها هست اما  این ربات زرنگ تر از شماست و جواب های شما را به زبان انگلیسی ارسال میکند که اولین و مهم ترین قدم را در یادگیری زبان در همین شروع کار به شما یاد دهد .

بخوانید :
معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام - قسمت اول

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

مثل تمامی کلاس های زبان یا سایت های آموزش زبان انگلیسی در این بات تلگرامی هم قسمت های مختلفی از جمله بخش آموزش grammar/  است که همراه تمرین های مختلف به شما گرامر را آموزش می دهد و بخش vocabulary/ که بخش آموزش لغت است . این ربات در این بخش با ارسال کلمات مختلف و پرکاربرد انگلیسی و توضیحات کامل در مورد هریک از آنها، همراه با تلفظ شان لغت های پرکاربرد را به شما یاد میدهد . قطعا یکی از بخش های جذاب دیگر در بات اندی بخش بازی  play/ است  که می توانید زبان انگلیسی را در کنار بازی یاد بگیرید که یکی از بهترین شیوه های یادگیری است .

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

ربات اندی یک معلم سخت گیر و جدی است ! اگر شما لغتی را اشتباه وارد کنید سریعا برای شما کلمه تصحیح شده را ارسال میکند و شما را اجبار میکند کلمه درست را یاد بگیرید . همین طور ربات تلگرامی اندی یک دوست انگیسی زبان خوب هم هست ! به این شکل که می توانید ساعت ها در وقت آزاد خود با او صحبت کنید و مکالمه تان را قوی کنید .

2- ربات تلگرامی ترجمه متن و لغت @translate_bot

بعد از معرفی یک ربات معروف و پرکاربرد در یادگیری زبان انگلیسی نوبت به معرفی یک ربات در زمینه ترجمه متون می رسد . آیا با یادگیری زبان انگلیسی قرار است هر متن ، هر کلمه و جمله ای که به زبان انگلیسی می شنویم بلد باشیم ؟ مشخصا نه . حتی اساتید دانشگاهی زبان انگلیسی هم شاید معنی بسیار از لغت ها یا جمله ها را ندانند . پس یک راه حل خوب و سریع استفاده از دیکشنری یا مترجم است و مشخصا چه چیزی بهتر از یک ربات مترجم تلگرامی که به شما در پیدا کردن معنی لغت در کمترین زمان ممکن کمک میکند .

بخوانید :
آموزش تلگرام نسخه کامپیوتر (دسکتاپ)

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

یکی از این بات های تلگرامی ترجمه، @translate_bot است که به شما در ترجمه متون انگلیسی به فارسی و بالعکس کمک میکند . البته این ربات قابلیت ترجمه متون به زبان های مختلف را دارا می باشد که برای استفاده از این قابلیت کافی است بعد از زدن گزینه Start   دستور languages/ را انتخاب کنید . با انتخاب این دستور ربات به شما زبان های مختلف را نمایش می دهد که می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید .  برای ترجمه متن های خود در چند ثانیه فقط کافی است متن را برای ربات ارسال کنید بلافاصله متن مورد نظرتان ترجمه و برای شما ارسال میشود .

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

زبان پیش فرض در این ربات مترجم ، انگلیسی است اما اگر زبان دیگری را می خواهید انتخاب کنید کافی است  از دستورtranslate_to/ استفاده کنید.

بات تلگرام آموزش زبان انگلیسی

دستور دیگر current_lang/ است که از طریق این دستور می توانید بفهمید در حال حاضر ربات، متن های شما را به چه زبانی ترجمه میکند  . و در نهایت دستورfeedback/ برای نقد و ارسال پیشنهادات کاربران است  . پس به این شکل از این به بعد اگر در سایتی یا در پیامی به جمله ای انگلیسی برخورد کردید که معنی آن را نمی دانستید فقط کافی است متن را کپی و برای ربات ارسال کنید .

آیا شما  تا به حال به بات های تلگرامی آموزش زبان انگلیسی یا مترجم برخورد کردید که برای شما پر کاربرد و جذاب بوده باشد؟ اگر جواب شما مثبت است خوشحال میشویم با سوشال به اشتراک بگذارید تا دوستان دیگر هم این بات های تلگرامی آشنا شوند.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط