به کمک روش های رایگان، کسب وکارتان را در اینستاگرام بازاریابی کنید( بازاریابی رایگان اینستاگرام)

باور بکنید یا نه شما می توانید به کمک یک سری روش های رایگان در اینستاگرام، کسب وکارتان را بازاریابی کنید و در بودجه هایی که برای فعالیت های بازاریابی اختصاص می دهید صرفه جویی نمایید. اینستاگرام پلتفرم بسیار جذابی برای نشان دادن محصولات، خدمات و کسب وکار شماست. با اینحال کسب وکارهای کوچک اغلب بودجه زیادی را بر روی بازاریابی رسانه های اجتماعی صرف می کنند . این در حالیست که برخی از تکنیک های اثربخش در رسانه های اجتماعی رایگان هستند و می توان به کمک آن ها نتایج جذاب و شگفت انگیزی به دست آورد. برای اینکه به شما کمک کنیم ایده ای برای آغاز کار بیابید در این پست از سوشال سعی می کنیم برخی از روش های موجود برای بازاریابی رایگان اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

 بازاریابی رایگان اینستاگرام: فیدتان را برای ایجاد تعادل بین محصولات و تصاویر سبک زندگی متعادل کنید

بازاریابی رایگان اینستاگرام

به عنوان یک کسب وکار یا استارت آپ  کوچک، همه ما می دانیم که محصولات و خدماتی که ارائه می کنیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما زمانی که صحبت از بازاریابی  رایگان اینستاگرام به میان می آید، نشان دادن محصولات  و  نشان دادن سایر موارد کار دشواری خواهد بود. به خاطر داشته باشید که اینستاگرام قبل از هر چیزی یک پلتفرم اجتماعی است و  در گام دوم می توانید از آن به عنوان رسانه تبلیغاتی استفاده کنید. پس اگر می خواهید تعداد فالورهایتان را در اینستاگرام افزایش دهید و محصولات بیشتری به فروش برسانید باید بین نمایش محصولات و احترام گذاشتن به کاربران تان تعادل برقرار کنید. هیچ کس دوست ندارد اکانتی که در رسانه های اجتماعی دنبال می کند فقط به تبلیغ محصولاتش بپردازد. برای اینکار می توانید فیدتان را با انواع مختلفی از محتوا پر کنید. مثلا اگر کسب وکارتان در حال تولید کیف دستی چرمی برای خانم هاست می توانید با ارائه نکات استفاده از این کیف ها به فالورهایتان کمک کنید.

 

 بازاریابی رایگان اینستاگرام: از استوری های اینستاگرام برای معرفی کسب وکارتان استفاده کنید

 

فالورهای شما افراد کنجکاوی هستند و دوست دارند درباره برندتان اطلاعات بیشتری کسب کنند. پس معرفی محصولات در فید نمی تواند کافی باشد. شما  برای معرفی برند و کسب وکارتان به زمان نیاز دارید. فالورهای شما دوست دارند بدانند محصولات تان چگونه تهیه شده است، چه افرادی پشت کسب و کارتان هستند و چه برنامه ای برای اینده دارند. پس زمانی را برای پاسخ دادن به این سوالات اختصاص دهید. اینکار نه تنها فرصت ایجاد محتوای تعاملی که فالورها عاشقش هستند را فراهم می کند بلکه  می تواند روش دیگری برای معرفی محصولات و خدمات بدون صرف هزینه های اضافی در اختیارتان بگذارد. استوری های اینستاگرام بهترین مکان برای انجام اینکار هستند. شما می توانید از محتوای پشت صحنه تان برای ایجاد این تعامل استفاده کنید.

بخوانید :
معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام - قسمت اول

دفعه بعد که خواستید تقویم محتوایی تان را برنامه ریزی کنید به این استوری های اینستاگرام هم خوب فکر کنید:

  1. داستان برندتان را بازگو کنید:

 

از به اشتراک گذاشتن داستان برندتان با فالورها واهمه نداشته باشید. به آن ها بگویید چگونه کسب وکارتان را ایجاد کردید و چگونه مسیرتان را ادامه می دهید.

  1. مخاطبان را به پشت صحنه کسب وکارتان ببرید:

سعی کنید فالورها را به کسب وکارتان نزدیک تر کنید. اتفاقاتی که در پشت صحنه رخ می دهد را به شکل استوری در آورید.

 

 بازاریابی رایگان اینستاگرام: از هشتگ های برند برای متمایز کردن خودتان استفاده کنید

همانطور که می دانید اینستاگرام مکان شلوغی است و به همین خاطر دیده شدن کسب وکارهای کوچک در آن می تواند کمی دشوار باشد. اما بازاریابی دهان به دهان به شما کمک می کند شهرت و اعتباری که همیشه به دنبالش بودید را در اینستاگرام ایجاد کنید. یکی از اسان ترین روش ها برای انجام اینکار استفاده از هشتگ های برند شده یا هشتگ هایی است که فالورهایتان با آن شما را معرفی می کنند.  این گزینه یکی از اسان ترین روش ها برای تعامل با مشتریان و کمک گرفتن از آن ها برای معرفی برند است. اگر فالورهای شما محصولی که دوستش دارد را به دوستان و اشنایانش معرفی کند خیلی زود برندتان مشهور می شود.

 

بازاریابی رایگان اینستاگرام: به کمک قالب های استوری اینستاگرام نمایش محصولات تان را به سطح بعدی ببرید

با اینکه ممکن است بودجه بازاریابی تان آنقدر نباشد که بتوانید از یک گرافیست حرفه ای برای اینکار کمک بگیرید  اما باز هم می توانید استوری های اینستاگرام را شخصی سازی و سفارشی سازی نمایید.  ابزارهای ویرایش رایگان زیادی برای تصاویر و فایل های ویدئویی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید محصولات تان را بهتر از قبل نشان دهید. پس وقتی می خواهید به کمک استوری محصول تان را نشان دهید به کمک این نکته مطمئن خواهید شد که پیام تان متمایز شده و به گوش مخاطب می رسد. به عنوان مثال برای ویرایش تصاویر می توانید از canva استفاده کنید که در برگیرنده قالب های رایگان برای استوری های اینستاگرام است و به شما کمک می کند همه چیز را سفارشی سازی کنید.

بخوانید :
ترندهای بازاریابی اینفلوئنسرها که باید به خاطر داشته باشید

 

زمان بندی پست های اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

 

 بازاریابی رایگان اینستاگرام:  سری هفتگی منظمی را آغاز کنید

داشتن برنامه منظم هفتگی در اینستاگرام یک روش عالی برای نگه داشتن فالورهاست.

 جلسات پرسش و پاسخ را با مخاطبان تان برگزار نمایید

هیچ روشی برای شناخت مخاطبان بهتر از گوش دادن به سوال هایی که در ذهنشان وجود دارد نیست. سعی کنید به سوالاتی که کاربران درباره شما، محصولات و خدمات تان دارند پاسخ دهید. به آن ها کمک کنید ارتباط عمیق تری با برندتان داشته باشند. کافیست جلسات پرسش و پاسخ را در اینستاگرام راه اندازی کنید. اینکار نه تنها به شما کمک می کند تحقیق جامع و کاملی بر روی مخاطبان تان داشته باشید بلکه باعث می شود با سوالات مخاطبان اشنا شوید و بتوانید از این سوالات برای تولید محتوایتان بهره ببرید. این یک معامله دو سر سود است.

 

بازاریابی رایگان اینستاگرام:  پروژه همکاری با سایر برندها راه اندازی کنید

همکاری و مشارکت با سایر برندها در اینستاگرام بهترین و ساده ترین روش برای معرفی رایگان محصولات و خدمات به مشتریان جدید است. با اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ نیازمند صرف بودجه و استراتژی های قدرتمندی است  همکاری با سایر کسب وکارها به چنین بودجه عظیمی نیاز ندارد.

شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: واقعی یا غیر واقعی؟

 به رهبر فکری در صنعت خودتان تبدیل شوید

با اینکه اینستاگرام یک مکان عالی برای بازاریابی محصولات و خدمات است اما شما می توانید از آن برای به اشتراک گذاری اطلاعات تان هم استفاده کنید.  اگر بتوانید خودتان را به عنوان رهبر فکری در صنعتی که فعالیت می کنید بشناسانید قادر خواهید بود برندتان را از سایر شرکت های موجود متمایز کنید.  یکی از روش های موجود برای انجام اینکار، ایجاد کتاب های الکترونیکی رایگان، راهنماها ، وایت پیپرها و سایر مواردی است که می تواند اطلاعات شما را به رخ مخاطبان بکشد. در این شرایط قادر خواهید بود پیوند مستحکمی با مخاطبان برقرار کنید و اعتمادشان را به خودتان جلب کنید. هیچ چیزی به اندازه این اعتماد نمی تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. پس همین امروز دست به کار شوید.

 سخن نهایی:

همانطور که مشاهده کردید به کمک نکته های رایگان موجود می توانید کسب وکارتان را به راحتی در دنیای عظیم اینستاگرام به مخاطبان نشان دهید. به کمک نکته هایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم می توانید بدون صرف بودجه زیاد محصولات و خدماتی که تولید کرده اید را بازاریابی کنید و  فروشتان را افزایش دهید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط