چگونه تصاویر اینستاگرام را بهبود ببخشیم؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که تصاویر اینستاگرام چه نقشی در فرآیند بازاریابی شما دارند؟ می خواهید تصاویرتان را بهبود ببخشید و به دنبال ترفندهای مرتبط هستید؟ در این مقاله از سوشال نکاتی را در اختیارتان قرار می دهیم که به شما کمک می کند تصاویر بهتری ایجاد کنید و به کمک آن در اینستاگرام بدرخشید،کلیک بیشتری جذب کنید و درآمد بیشتری تولید نمایید.

 چرا داشتن تصویر خوب در اینستاگرام ضروری است؟

همه ما خیلی خوب می دانیم که اینستاگرام بر پایه اشتراک گذاری تصویر ایجاد شده است. اگر تصویری که در این شبکه اجتماعی ارسال می کنید خوب و زیبا باشد می توانید فروشتان را افزایش دهید. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که بخواهید قابلیت ها و جنبه های مختلف یک محصول را به کمک تصویر به دیگران نشان دهید.   پست های قابل خرید در اینستاگرام به شما اجازه می دهند از طریق فیدتان به راحتی به خرید بپردازید . از طریق این پست ها، می توانید صفحات مختلف سایت را بررسی کنید و محصولی که دوست دارید را بخرید.  مطالعات انجام شده نشان می دهد استفاده از پست هایی که قابلیت خرید در آن ها فعال شده است می تواند 44 درصد ترافیک  حاصل از اینستاگرام را افزایش دهد.  این روزها افراد زیادی هستند که برای خرید کردن به شبکه های اجتماعی تکیه می کنند. به همین خاطر باید بتوانید محصولات و خدمات تان را به بهترین شکل ممکن نشان دهید. در چنین شرایطی تصاویر اینستاگرام و بهینه سازی آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در ادامه نکاتی را با هم مرور می کنیم که به بهینه سازی این تصاویر می انجامد.

یک سبک بصری برای تصاویر اینستاگرام انتخاب کنید:

اولین گام برای ایجاد تصاویر ترغیب کننده، درک برند و جنبه های زیبایی شناسی مرتبط با آن است. با اینکه عکاسی محصول بر روی نشان دادن جنبه های مختلف محصولات تمرکز می کند، شخصیت برند شما باید در هر تصویری که در اینستاگرام آپلود می شود بدرخشد. به همین خاطر باید زمانی را برای خودتان اختصاص دهید و ببینید چگونه می خواهید فید اینستاگرام را پر کنید. برای اینکار، راهنمای برند همچون پالت رنگ ها، تایپوگرافی، لوگو، پترن ها، ایکون ها و غیره را بررسی کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تصاویر عالی برای اینستاگرام ایجاد کنید. بعد از اینکه جنبه زیبایی کار را تشخیص دادید، باید شروع به گرفتن تصویر از محصولات کنید و عناصر مختلفی را امتحان نمایید. به خاطر داشته باشید که باید شات های مختلفی از محصولات تان داشته باشید و از  زوایای مختلف از محصول عکس بگیرید.

 از تکنیک ترکیبی مناسبی استفاده کنید:

ترکیب تصاویر به نحوه آرایش و چینش عناصر بصری در عکس اطلاق می شود. یک ترکیب خوب در تصویر محصول می تواند توجه بیننده را به خودش جذب کند.  اجازه دهید برخی از تکنیک های ترکیب را با هم مرور کنیم.

بخوانید :
15 ابزار اینستاگرام - قسمت دوم ( زمان بندی انتشار پست - تجزیه و تحلیل )

 قانون یک سوم:

قانون یک سوم پایه و اساس تکنیک های ترکیب تصویر است. زمانی که می خواهید عکسی را ترکیب کنید آن را به سه بخش تقسیم بندی نمایید( هم افقی و هم عمودی). حالا شما نه خانه مساوی در اختیار دارید. محصول تان را در تقاطع خطوط قرار دهید.  اگر از گوشی آیفون برای گرفتن تصاویر اینستاگرام استفاده می کنید می توانید قابلیت Grid را روشن کنید. برای فعال سازی این قابلیت به بخش تنظیمات و سپس Camera > Grid بروید.  اگر تصویری را از قبل گرفته اید باز هم می توانید قانون یک سوم را به آن اعمال کنید. اگر از جایی که محصول در تصویر قرار گرفته راضی نیستید، آن را کراپ کنید .

 فضای منفی:

فضای منفی به ناحیه ای گفته می شود که یک شیء را در تصویر احاطه می کند. این تکنیک ترکیبی می تواند به حذف موارد اضافی کمک کند و بر روی محصولات تاکید نماید. همین امر باعث می شود چشم بیننده به سمت محصول جذب شود.

وایت بالانس را تنظیم کنید:

یکی از اشتباهات رایجی که عکاسان مبتدی  مرتکبش می شوند این است که وایت بالانس را تنظیم نمی کنند. فلش دوربین شما ممکن است باعث شود رنگ سفید به نظر تیره و تار برسد و برخی از نورهای داخل اتاق ممکن است رنگ سفید را زردتر نشان دهد.

تصاویر اینستاگرام

به همین خاطر است که تنظیم وایت بالانس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به شما کمک می کند رنگ سفید خالصی بدو ن رنگ زرد ناخواسته یا رنگ آبی ناخواسته داشته باشید.  در طول فرآیند ویرایش عکس می توانید وایت بالانس را تنظیم کنید. برخی از نرم افزارها هستند که چنین قابلیتی را در اختیارتان قرار می دهند. نرم افزارهای دسکتاپی محبوب برای بهبود وایت بالانس شامل فتوشاپ و Lightroom CC است. اگر می خواهید فرآیند ویرایش را بر روی گوشی هایتان اجرا کنید بهتر است از Adobe Lightroom CC برای موبایل، Snapseed استفاده کنید.

نوردهی را مدنظر داشته باشید:

نوردهی به تصاویر به معنای مقدار نوری است که به تصاویر اینستاگرام می دهید. وقتی تصویری بیش از حد در معرض نور قرار گیرد بیشتر از قبل روشن تر به نظر می رسد و همین امر باعث می شود کیفیت کلی ان از بین برود. به خاطر داشته باشید که وقتی چنین اشتباهی را مرتکب می شوید ممکن است نتوانید آن را به راحتی برطرف نمایید.  در برخی از موارد هم تصویر نور کافی دریافت نمی کند.  قبل از گرفتن عکس، نوردهی را تنظیم کنید. بهترین کار این است که قبل از گرفتن عکس نوردهی را تنظیم نمایید. اگر از دوربین گوشی آیفون برای گرفتن تصاویر اینستاگرام استفاده می کنید، بر روی ناحیه ای که می خواهید روی آن تمرکز کنید ضربه بزنید. وقتی ایکون خورشید را مشاهده کردید، انگشت دست را بالا و پایین ببرید تا صحنه روشن تر یا تیره تر گردد. حالا عکس تان را بگیرید.

بخوانید :
معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام - قسمت اول

اگر برای گرفتن عکس های اینستاگرام از دوربین های حرفه ای استفاده می کنید می توانید از قابلیت خودکار دوربین برای اینکار بهره ببرید. بهترین کار این است که نحوه کنترل نوردهی را بیاموزید تا تصاویر عالی بگیرید.  گاهی از اوقات مجبور می شوید نوردهی را در نرم افزار ویرایش عکس تنظیم کنید. نرم افزارهای موبایلی همچون Lightroom CC, VSCOو Snapseed به شما اجازه می دهند نوردهی را بعد از گرفتن عکس هم تنظیم کنید.

به کمک روش های رایگان، کسب وکارتان را در اینستاگرام بازاریابی کنید( بازاریابی رایگان اینستاگرام)

 کلام آخر:

تصاویر اینستاگرام برای بازاریابی محصولات و خدمات شما ارزش بسیار زیادی دارند. اگر بتوانید به درستی از این قابلیت استفاده کنید قادر خواهید بود مخاطب هدفتان را به سمت سایت جذب نمایید. وقتی می خواهید عکس محصول را به اشتراک بگذارید احتیاط کنید.  تکنیک های مختلفی را امتحان کنید تا ببینید چه نوع عکسی بهترین نتیجه را در افزایش فروش داشته است. می توانید ترافیک  حاصل از اینستاگرام را در گوگل آنالیتیکس تان بررسی کنید. بعد از اینکه وارد گوگل آنالیتیکس شدید به قسمت Acquisition > All Traffic > Channels بروید. در این بخش کانال های مختلفی که ترافیکی به سمت سایت ارائه کرده اند خواهید دید. در این مورد بر روی Social و سپس  اینستاگرام کلیک کنید تا ببینید چقدر ترافیک از سمت این رسانه اجتماعی داشته اید.

اگر اکانت تجاری اینستاگرام را دارید می توانید از طریق Instagram Insights شرایط خودتان را تجزیه و تحلیل کنید.

هر پست و استوری insights دقیق خودش را دارد که به شما کمک می کند کارکرد آن را بسنجید.  برخی از معیارهایی که باید مدنظر داشته باشید عبارت است از :

  • تعداد لایک هایی که پست دریافت می کند
  • تعداد کامنت هایی که پست دریافت می کند
  • تعداد کاربرانی که بعد از دیدن پست عملی انجام می دهند.

خوب باید ببینید کدام یک از تصاویر اینستاگرام بهترین کارکرد را برایتان داشته است. بعد از اینکه چنین موضوعی را تعیین کردید می توانید در آینده هم  از این اطلاعات استفاده کنید و بازاریابی تان را بهبود ببخشید. تصاویر اینستاگرام در موفقیت بازاریابی های شما نقش بسیار مهمی دارند پس سعی کنید از تمامی نکات و ترفندهایی که در این مقاله بیان کردیم برای بهبود این تصاویر استفاده کنید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط