زمان بندی پست های اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

همه ما خیلی خوب می دانیم که ثبات در ارسال پست در اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با اینحال بیشتر افراد به خاطر مشغله های کاری که دارند ممکن است نتوانند این  موضوع را به خوبی رعایت کنند. به همین خاطر باید ببینیم چگونه می توانیم زمان بندی پست های اینستاگرام را به شیوه درستی انجام دهیم. در این پست از سوشال قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ما باشید.

با وجود میلیاردها کاربر فعال ماهانه و 15 میلیون پروفایل تجاری در اینستاگرام، دیده شدن اصلا کار اسانی نیست. اینستاگرام هم تلاش می کند پست ها را به کمک الگوریتم های جدید خود طبقه بندی کند و آن هایی که تعامل بیشتری داشته را نشان دهد.  هدف شما از راه اندازی کسب وکارتان هر چه که باشد، باید بتوانید محتوای جذاب و تعاملی ایجاد کنید و در بازه های زمانی مشخص این پست ها را در اختیار کاربران تان بگذارید. زمان بندی پست های اینستاگرام مزایای زیادی دارد . در ادامه سعی می کنیم برخی از این مزایا را به اختصار با هم بررسی کنیم.

مزایای زمان بندی پست های اینستاگرام:

زمان بندی پست های اینستاگرام

به شما کمک می کند از زمان تان هوشمندانه استفاده کنید:

در مقالات قبلی بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام را با هم بررسی کردیم. اگر بتوانید با مخاطبان تان در این بازه های زمانی مشارکت و تعامل داشته باشید به نتایج بهتری دست خواهید یافت. اما مشکل اینجاست که خیلی ها وقت نمی کنند در یک روز و ساعت مشخص وارد اینستاگرام شوند و پست هایشان را منتشر نمایند. اینجاست که موضوع زمان بندی پست های اینستاگرام وارد میدان می شود و شما را از دردسرهایی که ممکن است با آن ها مواجه شوید می رهاند.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

 کمک می کند ظاهر و احساس پایدار بودن را ایجاد کنید:

اگر بتوانید به یکباره همه پست های یک هفته یا یک ماهتان را زمانبندی کنید قادر خواهید بود  احساس پایدار بودن را ایجاد نمایید.  استفاده مستمر و پایدار از پالت های رنگی، هشتگ ها و کپشن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آمار و ارقام های موجود نشان می دهد 60 درصد برندها از فیلترهای یکسانی در پست های اینستاگرام شان استفاده می کنند. چرا؟ چون رنگ بر روی احساسات افراد اثر می گذارد.م زمانی که افراد برند شما را می بینند می خواهید چه احساسی داشته باشند؟ می خواهید از چه تُنی در کپشن هایتان استفاده کنید؟ زمان بندی پست های اینستاگرام به شما کمک می کند برنامه ریزی خلاقانه ای در این حوزه ها داشته باشید.

 می توانید عناصر بصری را از طریق دسکتاپ یا لپ تاپتان آپلود نمایید:

بله شما به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی بیشتر اوقات با گوشی های هوشمندتان کار می کنید اما ارسال پست از طریق صفحات نمایش دیگر، مزایای متعددی برایتان خواهد داشت.

بخوانید :
10 ایده خلاقانه و پول ساز برای تولید محتوای ویدئویی

زمان بندی پست های اینستاگرام،تعامل کاربران را بیشتر می کند:

اگر فید اینستاگرامی موفقی داشته باشید می توانید داستان سرگرم کننده ای بسازید که هیچ وقت به پایان نمی رسد. بدون اینکه کیفیت پست ها را به خاطر نداشتن زمان کافی از دست بدهید، به کمک زمان بندی پست های اینستاگرام می توانید مطالب ارزشمند و با کیفیتی از قبل تولید کنید و دیگر نگران نداشتن زمان کافی برای پست آن ها نباشید. حالا دیگر می توانید بنشینید و از تعامل با کاربران تان لذت ببرید.

چگونه در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

 

زمان بندی پست های اینستاگرام چگونه انجام می شود؟( برای پروفایل های تجاری):

پست های اینستاگرام

خوب اگر در حال حاضر پروفایل تجاری کسب وکارتان را در اینستاگرام راه اندازی کرده اید می توانید به گام دوم بروید و از این گام عبور کنید. اما اگر هنوز اینکار را نکرده اید در ادامه با ما باشید تا به اختصار این فرآیند را با هم مرور کنیم.

گام اول: اکانت تان را به پروفایل تجاری تبدیل کنید

پروفایل های تجاری در اینستاگرام به شما کمک می کنند قابلیت های پیشرفته زیادی در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال در بخش Instagram Insights می توانید زمانی که فالورهایتان آنلاین هستند، شهری که در آن زندگی می کنند، سن و جنسیتی که دارند را پیدا کنید. همچنین می توانید دکمه تماس را در پروفایل تان  داشته باشید، پست هایتان را تبلیغ کنید و به استوری های اینستاگرام تان لینک بیفزایید. تبدیل اکانت اینستاگرام به پروفایل تجاری بسیار ساده است:

  • بر روی دکمه بیضی شکل در پروفایل اینستاگرام تان کلیک کنید
  • حالا باید Switch to Business Profile را انتخاب کنید
  • صفحه فیس بوک کسب وکارتان را انتخاب نمایید.
  • مطمئن شوید که اکانت اینستاگرام تان بر روی پابلیک ست شده است.
  • مطمئن شوید که همه اطلاعات تماس تان دقیق است
  • بر روی done ضربه بزنید.

گام دوم: پروفایل  تجاری اینستاگرام را به پلتفرم مدیریت رسانه های اجتماعی تان وصل کنید

خوب همانطور که می دانید ابزارهای زیادی برای مدیریت رسانه های اجتماعی وجود دارد. به عنوان مثال یکی از محبوب ترین این ابزارها Hootsuite است. شما می توانید از این ابزار برای زمان بندی پست های اینستاگرام استفاده نمایید. برای اینکار اول باید اکانت تجاری اینستاگرام را به ابزار مدنظر اضافه نمایید.  بعد از اینکه اکانت تان را اضافه کردید می توانید از قابلیت های مختلف آن همچون زمان بندی پست ها استفاده نمایید.

 بهترین تمرینات برای زمان بندی پست های اینستاگرام:

 اسپم تولید نکنید:

با اینکه تحقیقات موجود نشان می دهد ارسال منظم و مکرر پست می تواند تاثیر زیادی بر روی نرخ تبدیل و تعامل با کاربران داشته باشد اما  به فید فالورهایتان احترام بگذارید. به عنوان مثال می توانید به جای اینکه تنها یک تصویر ارسال کنید تصاویر مرتبط را به صورت آلبوم دربیاورید و در یک پست منتشر نمایید.  زمانی که می خواهید یک محتوای تبلیغی بنویسید از قانون 20/80 تبعیت کنید. این قانون به شما می گوید 80 درصد محتوایتان را سرگرم کننده، جذاب و آموزنده انتخاب کنید و تنها 20 درصد آن را به تبلیغ محصولات و خدمات اختصاص دهید.

بخوانید :
راهکارهای یک پروفایل عالی و کامل در اینستاگرام

برای زمانبندی کردن ، بازه زمانی طولانی انتخاب نکنید:

اگرچه زمان بندی پست های اینستاگرام مزایای زیادی برای شما دارد اما نمی توانید از دو هفته قبل اینکار را انجام دهید. همه ما خیلی خوب می دانیم که هر روز ترندها و موضوعات جذاب زیادی در دنیای اینترنت ظهور می کند. اگر پست هایتان را با فاصله طولانی زمانبندی کنید فرصت انتشار محتوای جذاب و به روز را از دست خواهید داد.

 پست هایتان را ویرایش کنید:

سعی کنید بر اساس تحقیقاتی که بر روی فالورها و پست هایتان انجام می دهید، محتوای نوشته شده را ویرایش کنید. برخی از اوقات مجبور می شوید تغییراتی را در محتوایتان ایجاد کنید.

با مخاطبان تان تعامل داشته باشید:

خوب حالا که توانسته اید به کمک زمان بندی پست های اینستاگرام در زمان با ارزشتان صرفه جویی کنید بهتر است کمی از وقت خود را برای ساخت یک جامعه عالی صرف نمایید. اگر سوالی از شما پرسیده شد به آن پاسخ دقیقی بدهید.  اگر می خواهید  یک مسابقه یا نظرسنجی ارسال کنید نتایج به دست آمده را با فالورهایتان به اشتراک بگذارید. زمانی را برای لایک کردن و کامنت گذاشتن بر روی پست های فالورهایتان اختصاص دهید.

پست هایتان را تجزیه و تحلیل کنید:

هر چقدر پست های بیشتری ارسال کنید داده های بیشتری هم درباره محتوایی که بهترین عملکرد را داشته به دست خواهید آورد. برای دسترسی به ابزار آنالیتیکی خود اینستاگرام باید اکانت تان را به پروفایل تجاری تبدیل کنید. با اینحال ابزارهای انالیتیکی زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها هم بهره ببرید.  نرخ تعامل را بررسی کنید تا ببینید محتوای منتشر شده تان چه عملکردی داشته است.

همانطور که مشاهده کردید زمان بندی پست های اینستاگرام مزایای زیادی برای کسب وکار شما دارد. به کمک ابزارهای مختلفی که برای مدیریت رسانه های اجتماعی تولید شده اند می توانید اینکار را به سادگی انجام دهید. فقط کافیست کمی زمان بگذارید و ابزار مورد نظرتان را بیابید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط