9 ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام از زبان افراد معروف در اینستاگرام

ترفند افزایش فالوئر اینستاگرام

داشتن فالورهای میلیونی و یک صفحه پر بازدید و پرمخاطب در اینستاگرام اتفاقی نیست ! برای رسیدن به این موفقیت نیز مانند موفقیت های دیگر باید تلاش کنید و حرفه ای باشد . این روزها با انواع متنوعی از صفحات اینستاگرام که هر روز هم به تعداد آنها اضافه میشود و صفحات جدید تری متولد میشوند با راهکارهای ساده ای که همه استفاده میکنند و نخ نما شده نمی توان به مخاطب های میلیونی رسید . یک صفحه پر بازدید در اینستاگرام باید از همه لحاظ تک و منحصر به فرد باشد . و شما به هر هدفی که در اینستاگرام ثبت نام کردید ، چه حضور در اینستاگرام برای شناساندن برند کسب و کاری خود ، چه به هدف افزایش فالور در اینستاگرام و لایک برای تصاویر شخصی و معروف شدن در اینستاگرام ،  باید ترفندهای حرفه ای به کار ببرید تا یک صفحه کامل و خاص داشته باشید .

با انجام و پیگیری این چند ترفند پیشنهادی سوشال طی مدت کوتاهی به صورت واضح می توانید افزایش قابل توجه فالورها و دنبال کنندگان خودتان را ببینید .

نام کاربری خاص انتخاب کنید

برای انتخاب یک نام کاربری خوب و ایده آل باید کمی خلاقیت به خرج دهید . همانطور که می دانید در هنگام ثبت نام در اینستاگرام دو نام باید ثبت کنید ، یک نام کاربری اصلی که صفحه شما با آن جستجو و مشخص می شود و دیگری نام کاربری قابل تغییر که در پایین نام کاربری شما در هنگام جستجو نشان داده میشود و یا در پایین عکس پروفایل تان .انتخاب یک نام خلاقانه اما ساده که هم خاص باشد و هم در ذهن مخاطب بماند کار ساده ای نیست . پس بهتر است در اولین قدم معروف شدن در اینستاگرام کمی صبور باشید !

پیشنهاد سوشال این است که برای انتخاب یک نام کاربری خوب و منحصر به فرد یک کاغذ و خودکار جلوی خودتان بگذارید و شروع کنید هر نام مرتبط یا غیر مرتبطی که به ذهنتان میرسد یادداشت کنید . برای اینکار می توانید از صفحات سلبریتی ها و افراد مشهور هم الهام بگیرید . بعد برای چند ساعت برگه پر از اسم را کنار بگذارید و بعد زا گذشت این زمان  به یادداشت تان مراجعه کنید و با یک ماژیک اسم هایی که به نظر خودتان جذاب تر هستند را انتخاب کنید و در صفحه یا قسمت دیگری آنها را یادداشت کنید . انقدر این کار را ادامه دهید که 3-5 نام کاربری جذاب از نظر خودتان را پیدا کنید . در این مرحله می توانید از دوستان خودتان هم برای پیدا کردن نام کاربری کمک بگیرید و اسم ها را برای آنها بفرستید و از آنها بخواهید به شما بگویند کدام اسم برای آنها جذاب تر است .

افزایش فالور در اینستاگرام

افزایش فالور در اینستاگرام

اکانت خود را خصوصی نکنید !

برای داشتن تعداد فالورها و بازدید کنندگان بیشتر مشخصا باید بازدید از صفحه تان را برای عموم آزاد کنید ! در غیر این صورت فقط می توانید تعداد محدودی فالورر و مخاطب داشته باشید که همگی آنها هم معمولا از دوستان نزدیک شما هستند. پس بهتر است حداقل در ابتدای ورود به اینستاگرام و جذب فالور بیشتر، صفحه خود را خصوصی Private نکنید .

انتخاب تصویر مناسب برای پروفایل تان را جدی بگیرید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است . کافی است نگاهی به لوگو آن در گوشی تان بیندازید . بله . یک دوربین عکاسی قدیمی و زیبا ! پس مشخصا عکس هایی که شما در اینستاگرام آپلود می کنید اهمیت زیادی در موفقیت و جذب مخاطب بیشتر برای صفحه شما دارد . عکس پروفایل هویت شما را در ابتدای ورود هر مخاطب به صفحه تان نشان میدهد . پس برای خاص بودن باید عکس پروفایل تان هم خاص و منحصر به فرد باشد . اگر اکانت یا حساب کاربری شخصی ساخته اید و میخواهید به یک سلبریتی و فرد معروف در اینستاگرام تبدیل شوید بهتر است عکس گل و بلبل را کنار بگذارید و یک تصویر واضح ، زیبا ، خلاقانه و پرتره از چهره خودتان بگذارید . اما اگر حساب کاربری شما تجاری است و به هدف شناساندن کسب و کارتان این حساب را در اینستاگرام ساخته اید بهتر است از لوگوی برند یا شرکت استفاده کنید و در نهایت اگر لوگوی خاصی ندارید می توانید از بهترین محصول خودتان برای عکس پروفایل تان استفاده کنید .

بیو در اینستاگرام

بیو در اینستاگرام

یک بیوگرافی جذاب برای خودتان بنویسید

شما در اینستاگرام در قسمت بیوگرافی فقط به انداره 150 حرف یا کاراکتر فرصت دارید که خودتان را معرفی کنید . پس تمام سعی خود را بکنید که خلاصه و مفید و جذاب خودتان را برای بازدید کننده ها معرفی کنید . شاید بعد از عکس پروفایل، بیشترین قسمتی که یک بازدید کننده در اینستاگرام به آن توجه میکند همین بیوگرافی 150 کاراکتری است. مثلا اگر نویسنده ، نقاش یا عکاس هستید حتما در بیوگرافی خودتان بیاورید . اگر جمله ای را همیشه با خود زمزمه میکنید و در زندگی برایتان مهم است در بیوگرافی شرح دهید . در کنار اینها نوشتن مکان زندگی هم مهم است . یک قسمت مهم دیگر هدف و علت حضورتان در اینستاگرام است . آیا فقط برای نشان دادن لحظه های تلخ و شیرین زندگی شخصی تان و به اشتراک گذاشتن آنها، در اینستاگرام هستید ؟ یا عاشق گربه ها هستید و می خواهید یک آلبوم عکس از آنها درست کنید و دوست داران گربه های خانگی را جذب کنید ؟ یا شاید هم طرفدار گل و گیاه هستید و می خواهید یک کسب و کار برای فروش گل هایی که پرورش می دهید راه بیاندازید و دوست دارید عکسهای گل هایتان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید ؟ به هر حال هرکسی به خاطر هدف خاصی در اینستاگرام ثبت نام میکند که باید این هدف را برای بازدید کننده ها مشخص کند .

بخوانید :
5 ایده برای انتخاب یوزنیم جذاب برای پروفایل اینستاگرام + آموزش ویدئویی نکات مهم

در بیوگرافی از اموجی ها محدود و هدفمند استفاده کنید .

اگر هدف شما یک صفحه حرفه ای و هنری در اینستاگرام است بدترین کار این است که قسمت بیوگرافی را با انواع و اقسام اموجی ها پر کنید . اما اگر هدف شما ساختن یک صفحه سرگرمی است بد نیست از تعداد خیلی محدود و هدفمندی اموجی هم استفاده کنید .

علاوه بر این اگر سایت و صفحه شخصی ای خارج از اینستاگرام دارید بهتر است از این فضا برای معرفی و هایپرلینک دادن به آن استفاده کنید.

عکس های جذاب در اینستاگرام

عکس های جذاب در اینستاگرام

پست های جذاب و عکس های خاص = فالوورهای بیشتر

این یک قانون اینستاگرامی ساده و اثبات شده است . اگر به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستید نباید توقع داشته باشید با ارسال پست ها و عکسهای بی کیفیت و بی موقع در جذب فالور موفق باشید .  برای حرفه ای بودن در اینستاگرام از اپلیکیشن ها و ابزارهای حرفه ای برای ویرایش عکس هایتان استفاده کنید . عکس های بی کیفیت و اسکرین شاتی و غیر جذاب باعث فرار بازدید کننده ها از صفحه شما میشود . با استفاده از ابزارهای بومرنگ ، هایپرلپس ، لایوت و … می توانید تصاویر جذاب و منحصر به فردی تولید و منتشر کنید و منتظر افزایش چشم گیر تعداد دنبال کنندگان خود شوید .

هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری در اینستاگرام

ارزش هشتگ ها را در افزایش جذب مخاطب در اینستاگرام نادیده نگیرید .

هر اندازه که در مورد نقش موثر هشتگ گذاری مناسب و حرفه ای در اینستاگرام برای دیده شدن صفحات بگوییم باز هم کم است . هر تصویری که در اینستاگرام منتشر می کنید یا هر کپشنی که مینویسید باید یک یا چند هشتگ و برچسب برای شناسایی داشته باشد .تصور کنید که اگر کتاب ها اسمِ روی جلد نداشتند و شما مجبور بودید برای انتخاب آنها ، هر کدام را بردارید و باز کنید وچند صفحه ای بخوانید واقعا چه کار خسته کننده و زمان بری می شد . هشتگ ها هم در نقش معرفی کننده عکس یا متن منتشر شده توسط شما هستند، پس آنها را جدی بگیرید . اما انتخاب هشتگ کاری حرفه ای است و حتما باید نکات مهم در انتخاب هشتگ های مناسب را بدانید  و به کار ببرید . برای انتخاب هشتگ حرفه ای می توانید این پست سوشال را بخوانید ” نگاهی کلی به هشتگ و کاربردهای آن در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام“. ما در این پست به صورت مفصل در خصوص هشتگ گذاری و انتخاب هشتگ صحبت کرده ایم .

تم خاص در اینستاگرام

تم خاص در اینستاگرام

یک تِم متمایز و خاص در صفحه خودتان داشته باشید

هر شخصی در زندگی علایق و اهداف خاصی دارد . بیشتر افرادی که در اینستاگرام معروف شده اند به جای گذاشتن پست های هفته بیجار و در هم و برهم ، یک تم خاص برای عکس ها و پست های خودشان در نظر گرفته اند . مثلا تِم سفر ، غذا ، عکاسی و ..

بخوانید :
3 ترفند اینستاگرام که لازم است برای حرفه ای شدن در اینستاگرام بدانید

در اینستاگرام منظم باشید !

زندگی در اینستاگرام هم مثل زندگی روزمره دارای قوانینی برای موفقیت است . همانطور که برنامه و نظم داشتن در زندگی روزمره باعث موفقیت می شود ، در اینستاگرام هم بهتراست منظم باشید و با برنامه پست های خودتان را منتشر کنید . مثلا برای خود، یک برنامه هدفمند تعیین کنید که در طول یک روز 1 تا 2 پست به صورت منظم منتشر کنید نه بیشتر و نه کمتر .

ارسال منظم پست در اینستاگرام

ارسال منظم پست در اینستاگرام

در تعامل با دیگران در اینستاگرام باهوش باشید

این روزها ترفند خرید فالور و میان برهای اینچنینی تاریخ انقضاءشان گذشته است و به هیچ وجه مثل گذشته کارایی ندارند . در حال حاضر کیفیت پست های منتشر شده و در کنار آن تعامل صادقانه و دوستانه با سایر افراد حاضر در این فضای مجازی از همه چیز کاراتر است . برای تعامل مثبت و کارا با دیگران بهتر است با هوش باشید ، و دنبال کاربران و هشتگ هایی بگردید که به تِم صفحه ی شما نزدیک هستند . آنها را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید . با این کار با سرعتی غیر قابل تصور به شبکه ای از افرادی متصل می شوید که علایق مشترکی با شما یا تِم صفحه شما دارند . برای تعامل بیشتر از جذابیت استوری در اینستاگرام غافل نشوید . استوری پشت صحنه زندگی یا کسب و کار شماست و برای بسیاری از افراد این پشت صحنه ها جذابیت زیادی دارند . اگر با قابلیت استوری در اینستاگرام آشنایی ندارید می توانید این آموزش کاربردی سوشالآموزش نحوه ارسال استوری اینستاگرام برای مبتدی ها ” را در خصوص نحوه ارسال استوری بخوانید .

اگر شما هم تجربه زیادی در حضور در اینستاگرام دارید و از ترفندهای خاصی برای معروف و مشهور شدن در اینستاگرام استفاده کرده اید که جواب داده اند خوشحال می شویم با ما و سایر دوستانتان در سوشال به اشتراک بگذارید .

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط