10 ایده برای افزایش مشارکت در اینستاگرام کسب و کارتان

همه ما میدانیم که این روزها استفاده از اینستاگرام یک ابزار بسیار قدرتمند در تولید ثروت یا برندسازی برای کسب و کارهاست . اما ممکن است زمان هایی برسد که هیچ ایده برای تولید محتوای اینستاگرام نداشته باشیم . این مقاله به شما کمک میکند که بتوانید در مدت زمان کمتری برای پست های اینستاگرام کسب و کارتان صرف کنید و باعث افزایش مشارکت در اینستاگرام کسب و کارتان شوید:

1. کپشن هایی را به اشتراک بگذارید که با مخاطبان شما  به صورت محاوره ای حرف می زند

کپشن ها، محبوبیت بسیار زیادی در اینستاگرام دارند و می توانند میزان مشارکت بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشند. نوشته ها همچنین می توانند روشی عالی برای بیان اهداف، ارزش ها و ویژگی های برند شما باشند. مثلا یکی از صفحات مربوط به اخبار، در اینستاگرام، از نوشته ها برای به اشتراک گذاری خلاصه کوتاهی از اخبار روزانه استفاده می کند.

برای ایجاد نوشته ها و متن های زیبا، به ابزاری نیاز دارید تا به شما کمک کند که بتوانید نوشته ی مورد نظر خود را بر روی تصویر قرار دهید و طرح مخصوص به خودتان را ایجاد کنید. در ادامه، به چندین ابزار که می تواند در این رابطه به شما کمک کند اشاره می‌کنیم:

 • پابلو (Pablo by Buffer)
 • کانوا (Canva)
 • اوور (Over)
مشارکت در اینستاگرام

مشارکت در اینستاگرام

2. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام مسابقه های مختلف با هدایای ویژه و خاص برگزار کنید

برگزاری مسابقات روش عالی برای افزایش مشارکت درون اینستاگرام و معرفی برند خود میان مخاطبان و افراد می باشد. اگر این کار به طور مناسب و موثر انجام شود، می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای برند شما به همراه داشته باشد:

 • افزایش آگاهی
 • ساخت جامعه آماری قوی تر و ایجاد طرفداران و هواداران جدید برند مورد نظر
 • توسعه و تشویق مشارکت و دنبال ‌کنندگان جدید

از طریق اینستاگرام، می توانید خلاقیت بسیار زیادی از طریق برگزاری مسابقات نشان دهید و در این راه با موفقیت زیادی روبرو شوید. درادامه، به چندین سیستم رایج که توسط برند ها انجام می شود اشاره می کنیم:

 1. مسابقات به اشتراک گذاری تصاویر: در این نوع از مسابقات، از افراد دنبال کننده خود می خواهید تا تصاویری را با هشتگ های مشخص اشتراک بگذارند. این مسابقات معمولا موضوع مشخصی دارند.
 2. مسابقات از طریق نظرات: با این روش شما از فالوور های خود میخواهید تا بر روی پست مورد نظر شما نظر بگذارند تا بتوانند وارد این مسابقه شوند. همچنین می توانید دنبال کنندگان و کاربران خود را تشویق کنید تا یکی از دوستان خود را درون قسمت نظرات تگ کنند تا بتوانند به مسابقه شما وارد شوند. این روش می تواند برای افزایش بازدید صفحه و پست شما بسیار کارآمد باشد.
 3. مسابقه از طریق لایک: این روش آسان ترین روش برای انجام یک مسابقه می باشد. افراد می‌توانند از طریق لایک کردن پست مورد نظر شما وارد مسابقه شوند. یکی از بهترین مزایای مرتبط با این روش این است که دنبال کنندگان شما با انجام این کار ساده می توانند به مسابقه وارد شوند و برای آن ها تنها یک ثانیه طول می کشد تا دو بار بر روی پست مورد نظر کلیک کنند و آن را لایک کنند.

معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام – قسمت اول

3. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام محتوایی از  اخبار روز تخیه و منتشر کنید

در رابطه با این مورد، می توانید هر زمان که روزی خاص فرا می رسد یا روش و کاری جدید در اینترنت فراگیر می‌شود، محتوایی در رابطه با آن تهیه کنید تا بتوانید نهایت هیجان و جذابیت را به برند خود هدیه دهید. هنگامی که به مبحث روش ها و مسائل فراگیر در اینترنت می رسیم، می توانید ارتباطی بین مبحث فراگیر شده و برند خودتان پیدا کنید و هر طور که شده است استراتژی خاصی برای پیوستگی و ارتباط این دو پیدا کنید و محتوایی مختص با این موضوع تهیه کنید.

راه های افزایش مشارکت در اینستاگرام

راه های افزایش مشارکت در اینستاگرام

4.برای  افزایش مشارکت در اینستاگرام از استوری اینستاگرام به میزان زیادی استفاده کنید

همان طور که می دانید، نزدیک به دو سال پیش، کمپانی اینستاگرام ویژگی به نام “استوری” به کاربران خود معرفی کرد که به آن ها اجازه می‌دهد تا پست ها و ویدیوهایی را ارسال کنند که بعد از ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف می شوند.

بخوانید :
چگونه قبل از شروع یک استارتاپ یا کسب و کار جدید رقبا را تجزیه و تحلیل کنید ؟ ( 57 سوال مهم که حتما باید به آنها پاسخ بدهید )

این ویژگی که تا حد زیادی مانند استوری های اسنپ چت می باشد، درست مانند این اپلیکیشن، عکس ها ویدیو های قرار داده شده در استوری اینستاگرام شما، به مدت یک روز باقی خواهند ماند و او بعد از ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف خواهند شد. محتوایی که درون استوری اینستاگرام خود قرار دادید، بر روی پروفایل شما یا در صفحه اصلی اینستاگرام قرار داده نمی شوند.

استوری اینستاگرام به بازاریاب ها این فرصت را می‌دهد تا روایات و معرفی بهتری از برند خود را به کاربران ارائه دهند. در حالی که ممکن است تنها یک یا دو پست در طول روز در صفحه اصلی اینستاگرام خود قرار دهید، اما به لطف ویژگی استوری، می توانید بیش از پیش با کاربران خود در ارتباط باشید و محتوایی که بیشتر حالت شخصی دارد، وابسته به زمان می باشد و نسبت به پست ها، کمتر بر روی آن کار شده است را درون استوری خود قرار دهید.

15 ابزار اینستاگرام – قسمت دوم ( زمان بندی انتشار پست – تجزیه و تحلیل)

5.برای افزایش مشارکت در اینستاگرام از محتوایی که توسط کاربران تولید شده است استفاده کنید

به عنوان بازاریاب، نیازی نیست برای افزایش مشارکت در اینستاگرام  تنها بر روی محتوایی تمرکز کنید که خودتان آن را تولید می کنید؛ بلکه باید به این نیز فکر کنید که چگونه می توانید فرصت هایی برای ایجاد محتوا تولید کنید و همچنین چگونه میتوان تجارب الهام بخشی ایجاد کرد که جامعه آماری ما را تشویق ‌کند تا برای خودشان محتوا تولید کنند.

محتوایی که توسط کاربران تولید شده است، می‌تواند شامل هرگونه محتوایی باشد که توسط افراد شرکت کننده ایجاد شده است.

این محتوا می تواند در قالب های مختلفی مانند عکس، ویدیو یا حتی توییت باشد. شاید باور نکنید اما این محتوا به طرز خارق العاده ای قدرت مند می‌باشد. بر اساس تحقیقی که توسط استارتاپ کاراکتر انجام شده است و با همکاری کمپانیIPsos انجام گرفته است ، میزان اعتماد به محتوایی که توسط کاربران تولید شده است، ۵۰ درصد بیشتر از سایر محتوا های رسانه ای می باشد.

تا جایی که امکان دارد سعی کنید تا جامعه آماری خود را تشویق کنید تا لحظات خاطره انگیز و تجارب خود را با شما در میان بگذارند و از آن ها اجازه بگیرید تا برخی از بهترین محتواهای تولید شده توسط آن ها را درون کانال های ارتباطی خود قرار دهید.

بخوانید :
8 قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

برای رشد سریع صفحه اینستاگرام کسب و کار تان چه کارهایی باید انجام دهید ؟

6. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام مشارکت با سایر برندها و خدمات را نیز امتحان کنید

همکاری با سایر برندها می‌تواند به این صورت باشد که شما، و یک کاربر اینستاگرام یا برند دیگر، محتوای خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارید و وبر روی شبکه‌های اجتماعی یا کانال های ارتباطی یکدیگر ظاهر می شوید. این همکاری می‌تواند از طریق قرار دادن پستی در رابطه با کمپانی یا صفحه اینستاگرام طرف مقابل صورت گیرد، یا این که می توانید شخصی از برند مورد نظر را به عنوان مهمان دعوت کنید و به تهیه پادکست یا سایر محتواهای مورد نظر بپردازید.

این همکاری می‌تواند بسیار عالی عمل کند؛ زیرا محتوای تولید شده در هر دو طرف قرار می گیرد و ارزش زیادی برای هر کدام از مخاطبان دو طرف ایجاد می شود. برای مثال، اگر صاحب یک کمپانی وسایل خانگی هستید، می توانید با یک شرکت املاک همکاری کنید. از آن طرف، این شرکت املاکی می تواند از استوری های اینستاگرام شما استفاده کند تا در رابطه با خرید و فروش املاک و استفاده از لوازم خانگی به مشتریان خود توصیه‌های ارزشمندی ارائه دهد.

افزایش مشارکت در اینستاگرام کسب و کار

افزایش مشارکت در اینستاگرام کسب و کار

7. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام کار با ویژگی زوم (Zoom) در اینستاگرام را یاد بگیرید

کاربران اینستاگرام می توانند با قرار دادن انگشت خود بر روی عکس ها و ویدیوها، آن ها را زوم کنند و نگاه نزدیک تری به آن ها داشته باشد. هنگامی که انگشت خود را بر روی عکس ویدیو مورد نظر قرار می‌دهید تا آن را زوم کنید،این ویدیو یا عکس درون یک شکل جعبه مانند نمایش داده می شود و پس از برداشتن انگشت، به شکل اصلی خود برمی گردد.

۴ روش ساختن یک پروفایل حرفه ای برای کسب و کارهای اینستاگرامی

8. محتوای ارسال شده در سایر حساب‌های کاربری شبکه های اجتماعی تان را در اینستاگرام  نیز به اشتراک بگذارید

در حالی که پست مجدد یکی از ویژگی های رسمی اپلیکیشن اینستاگرام نمی باشد، اما پست مجدد محتوا، کاری است که بسیاری از برندها و کاربران برای مدتی است که آن را انجام می‌دهند. این کار می‌تواند بسیار روش موثری برای افزایش افراد دنبال کننده ی اینستاگرام شما باشد.

9. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام از بومرنگ استفاده کنید

اپلیکیشن بومرنگ اینستاگرام ، با دریافت عکس های مورد نظر، آن ها را تبدیل به ویدیو های کوتاهی می کند که بسیار مانند GIF می باشند. اما، تفاوتی که بین بومرنگ و گیف وجود دارد این است که گیف، یک ویدیوی کوتاه را بارها و بارها تکرار می‌کند و آن را نشان می‌دهد؛ اما بومرنگ، ویدیو مورد نظر را با سرعت چند برابر به جلو می‌برد و سپس به عقب برمی گرداند و این چرخه به صورت دایره ای تکرار می‌شود.

10. برای افزایش مشارکت در اینستاگرام افراد دنبال کننده خود را به پشت صحنه برند خود ببرید

اینستاگرام، پلتفرمی بسیارعالی برای این باشد تا افراد دنبال کننده شما نگاهی به زندگی و جنبه‌های شخصیتی کمپانی شما بیندازند و احساس کنند که بخشی از این تجارت و برند شما می‌باشند.

رضا رفیعی

  نوشته‌های مرتبط