افزایش فروش در اینستاگرام با این 3 روش ساده

افزایش فروش در اینستاگرام فقط با این 3 روش بسیار ساده - سوشال

شاید روزهای اولی که اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بر پایه عکس و تصویر متولد شد هیچ کسی فکر نمیکرد که بعد از مدت کوتاهی به یک بازار آنلاین فروش محصولات و برندسازی برای کسب و کارها تبدیل شود و فروش در اینستاگرام یکی از اولویت های اصلی برندها و کسب و کارهای زیادی شود .

و قطعا بسیاری از کسب و کارها در آن روزها حضور در اینستاگرام و ساخت صفحه برای خودشان را جدی نمی گرفتند و حتی افراد عادی هم اینستاگرام را بیشتر محلی برای ارسال عکس از آخرین غذاهایی که خوردند یا چشم و هم چشمی با دوستان شان برای نشان دادن سبک زندگی لاکچری و سفرهای خارج از کشور و… می دیدند و باور نمی کردند روز یمی رسد که یک اینفلونسر بتواند برای تبلیغ 1 دقیقه ای در اینستاگرام چند ده میلیون پول بگیرد و یا یک برند با گذاشتن یک کوپن تخفیف برای فروش محصول بتواند در طی 1 ساعت چندین میلیون بفروشد!

جالب است که این روزها با نگاهی به صفحات اینستاگرام کسب و کارها یا حتی افراد عادی از بین هر 10 نفری که پستی در اینستاگرام منتشر می کنند حداقل یک نفر از آنها یا به معرفی محصول ، خدمات یا برند خودش می پردازد و یا اینکه به عنوان یک اینفلونسر محصول یا خدمات کسب و کارهای دیگر یا حتی کارهای دستی و خانگی فامیل و اقوام را تبلیغ میکند .

با فروش در اینستاگرام کسب و کارتان را متحول کنید

با فروش در اینستاگرام کسب و کارتان را متحول کنید

بنابراین این روزها اینستاگرام به یک بازار پر رقابت برای فروش محصولات و خدمات تبدیل شده است که اگر کمی هوشمندی به خرج بدهیم و بتوانیم ترفندهای جذب فالوور در اینستاگرام و اعتماد سازی مخاطب ها را یاد بگیریم به راحتی می توانیم روزانه میلیون ها تومان کسب درآمد از اینستاگرام کنیم.

اما قطعا همانطور که هر روز تعداد افرادی که می توانند از طریق اینستاگرام درآمد زیادی کسب کنند زیاد می شود و بسیاری از کسب و کارها به سمت تبلیغات از طریق اینفلونسرها روی می آورند و … به همان میزان هم رقابت بیشتر می شود و کار سخت تر و برای موفق شدن در همچین فضای رقابتی باید حسابی اره تان را تیز کنید و قوی پا به عرصه فروش در اینستاگرام بگذارید .

7 توصیه از فوق ستاره های فروش در دنیا، برای شما که می خواهید قهرمان دنیای بازاریابی و فروش شوید

از آنجایی که اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی بسیار محبوبی است که فیلتر هم نیست آمار و ارقام استفاده کاربران از آن هم جالب است :

با اینکه این آمار قطعا خیلی دقیق نیستند اما بر اساس تعداد دانلود­های اینستاگرام در کافه  بازار  حدودا 16 میلیون بار برنامه اینستاگرام دانلود شده است که اگر دانلود­ ازطریق Google play و App store و دیگر مارکت­‌ها  را هم در نظر بگیریم می توانیم تخمین بزنیم که اینستاگرام در حال حاضر درایران حدود 20 میلیون کاربر دارد و این اصلا تعداد کمی نیست و می تواند این معنی را داشته باشد که فروش در اینستاگرام می تواند کسب و کار و یا برند شخصی ما را متحول کند !

3 نکته مهم و کاربردی برای افزایش فروش در اینستاگرام

1- فروش در اینستاگرام نیاز به جلب اعتماد مخاطب دارد

مشخصا شاید بسیاری از مخاطب ها به خاطر خریدهای ناموفق قبلی ای که در فضای آنلاین کرده اند و خاطره خوبی از آنها ندارند، کلا از خرید در فروشگاه های آنلاین و خصوصا شبکه های اجتماعی که هر کاربر بدون هیچ هزینه ای می تواند یک مغازه و فروشگاه مجازی راه اندازی کند می ترسند و سعی  میکنند تا جای ممکن خودشان را کنترل کنند و روی دکمه خرید و پرداخت آنلاین یا سفارش آنلاین نزنند.

برای افزایش فروش در اینستاگرام اعتماد مخاطب را جلب کنید

برای افزایش فروش در اینستاگرام اعتماد مخاطب را جلب کنید

از طرفی انقدر تبلیغ اینفلونسری و به قولی غیر مستقیم و زیر پوستی و جمله هایی مثل « چون خیلی ها توی دایرکت پرسیده بودید کیف مو از کجا خریدم مجبور شدم آدرس فروشگاه رو روی عکس تگ کنم » هم در اینستاگرام زیاد شده است که واقعا در بعضی مواقع دل مان می خواهد به اینفلونسر محترم بگوییم ببین راحت باش وتبلیغ کن ولی خواهشا مخاطب را احمق فرض نکن !

بخوانید :
7 نکته مهم برای شروع کارآفرینی که حتما باید بدانید

پس درست است که بسیاری از ما هدف مان از راه اندازی یک صفحه در اینستاگرام فروش محصول یا خدمات مان است یا اینکه می خواهیم با افزایش تعداد فالور درآمد کسب کنیم اما قطعا نباید به شعور مخاطب توهین کنیم و کاری کنیم که او تمام اعتمادش را به ما از دست بدهد .

اینستاگرام پر از مشتریان بالقوه ای است که اگر بتوانیم اعتماد آنها را جلب کنیم به راحتی می توانند تبدیل به یک مشتری وفادار ما شوند . پس اولین اولویت فروش در اینستاگرام باید ایجاد اعتماد مخاطب باشد .

با هشتگ دزدی در بازاریابی شبکه های اجتماعی معروف شوید !

راه های ایجاد اعتماد و اطمینان مخاطب در اینستاگرام :

  • واقعی باشید : سعی کنید در قسمت بیو حتما واقعیت را در مورد کسب و کارتان و یا خودتان بنویسید و حتما اطلاعات تماس یا آدرس وب سایت یا هر چیز دیگری که بتواند به مخاطب کمک کند که به شما اعتماد کند را بنویسید . بهترین کار این است که خودتان را جای مخاطب بگذارید و ببینید در چه صورتی وقتی وارد صفحه ای می شوید به آن برند یا فرد می توانید اعتماد کنید که دست در جیب تان بکنید و محصول یا خدماتی را سفارش بدهید ؟ همه این موارد را در نظر بگیرید و یک بیو Bio واقعی بنویسید
  • شخصیت و هویت واقعی خودتان را هر روز به مخاطب نشان بدهید : مخاطب تا خود واقعی و حقیقی شما را نبیند نمی تواند به خیلی از چیزهایی که نوشته اید اطمینان کند . بنابراین برای فروش در اینستاگرام باید در بین پست ها و لایو یا استوری هایی که می گذارید حتما چند تایی را هم به صحبت خودتان با فالورهای تان اختصاص بدهید . مثلا اگر شما فروشنده لباس یا جواهرات در اینستاگرام هستید چه بهتر که یکی از همین جواهرات را روی دست خودتان یا گردن خودتان بیاندازید و به مخاطب نشان بدهید .یا اگر یک مدرس حرفه ای بازاریابی اینترنتی هستید و می خواهید محصولات آموزشی خودتان را بفروشید و یا از فالورهای تان بخواهید که در همایش بعدی شما شرکت کنند حتما باید تصویری از خودتان در یکی از کلاس های تان یا همایش ها بگذارید .یا حداقل در حال توضیح محصول آموزشی از خودتان فیلم بگیرید و آن را در اینستاگرام بگذارید یا حتی کمی هم از پشت صحنه های زندگی تان را به صورت استوری در اینستاگرام بگذارید که مخاطب بتواند با شما ارتباط بیشتری برقرار کند .
افزایش فروش در اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام

فالور شما در اینستاگرام زمانی به مشتری تبدیل می شود که بتوانید اعتماد او را جلب کنید و به او اطمینان بدهید که محصول درست را از آدم یا برند درستی می خرد و این محصول یا خدمات حتما پاسخگویی و پشتیبانی بعدی هم دارد . پس فروش در اینستاگرام هم مانند فروش در بقیه بازارها و مشتری های حضوری نیاز به اعتماد سازی مخاطب دارد .

بخوانید :
20 راهکار هوشمندانه برای کسب و کار در اینستاگرام - قسمت اول

8 قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

2– فروش در اینستاگرام نیاز به محتوای تصویری خوب دارد

خب یکی از خبرهای خوب در مورد تولید محتوای اینستاگرام این است که تصاویر بیشتر از هر نوع محتوای دیگری در مغز ما ثبت می شوند  و ارزش یک تصویر می تواند با صدها کلمه برابری کند .

خب در اینستاگرام هم که محتوای تصویری مانند عکس و ویدئو حرف اول را می زند . بنابراین برای موفقیت در فروش در اینستاگرام یکی از اولویت های شما باید تولید محتوای تصویری حرفه ای و جذاب باشد . علاوه بر کیفیت تصویر خصوصا تصویر محصول باید باور پذیری آن را در ذهن مخاطب بیشتر کنید . مثلا به جای استفاده از فیلترهای زاید و غیر واقعی کردن عکس محصول بهتر است عکس واقعی محصول از یک یا چند نمای واضح را بگذارید . مثلا اگر شما یک برند شخصی دارید که لباس میفروشید چه بهتر که به جای گذاشتن عکس از لباس روی چوب لباسی از یک مانکن واقعی استفاده کنید و یک تصویر واقعی از محصول تان به مخاطب ارائه بدهید .

افزایش فروش در اینستاگرام به کمک تصاویر خوب

افزایش فروش در اینستاگرام به کمک تصاویر خوب

علاوه بر این اگر محصول تان نیاز به توضیحات بیشتر در خصوص جنس ، ابعاد ، وزن یا انواع رنگ و.. دارد حتما در کپشن یا آلبوم عکس تان این  محتواها را هم جایگزین کنید .

در کنار تمام این موارد برای هر محصولی که در اینستاگرام میگذارید می توانید پیشنهادات خودتان یا مشتری های قبلی راضی و خوشحال را هم بگذارید . مشخصا این روزها خصوصا در شبکه های اجتماعی افراد بیشتر تحت تاثیر نظر دیگران و دوستان خودشان هستند .

با این 5 تکنیک در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شوید

3- برای فروش در اینستاگرام همیشه در دسترس و ایمن باشید

همانطور که گفتیم این روزها مخاطب و فالورها به سختی می توانند به یک برند و کسب و کاری در فضای آنلاین وخصوصا در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام اطمینان کنند . در مورد یک فروشگاه اینترنتی شما می توانید با گرفتن نماد اعتماد الکتورنیکی تا حدودی اعتماد مخاطب را جلب کنید اما در مورد اینستاگرام شما همین امکان را هم ندارید . پس باید جوری رفتار کنید که دقیقا مخاطب شما حس کند وارد یک فروشگاه اینترنتی معتبر و ایمن شده است .

پس اگر تلفنی را در صفحه اینستاگرام تان گذاشته اید که  به مخاطب اعلام کرده اید از این طریق با شما تماس بگیرد سعی کنید در ساعات کاری حتما پاسخگو باشید. یا اگر برای تان امکان دارد به مخاطب اعلام کنید برای اطمینان بیشتر مبلغ محصول را می تواند درب منزلش و بعد از تحویل کالا به پیک بدهد .

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط