5 راه ارزیابی موفق بودن یا نبودن یک صفحه تجاری در اینستاگرام

ترفند اینستاگرام

آیا می توان شبکه اجتماعی اینستاگرام را با بیش از 100 میلیون کار بر فعال ، با این سطح از اعتبار و دنبال کننده برای پیشرفت یک کسب و کار نادیده گرفت ؟ هیچ برند معتبر و قدرتمندی نمی تواند از این شبکه و پتانسیل آن در بهبود و پیشرفت کسب و کار خود بگذرد . اما بدون به کار گیری و استفاده صحیح و اصولی از این شبکه اجتماعی نمی توانید در اینستاگرام موفق شوید و به اهداف تجاری خود برسید.

مهمترین مساله در هر کمپین یا استراتژی بازاریابی ، آنالیز و ارزیابی درست عملکرد است . در مورد شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هم تجزیه و تحلیل عملکرد و ارزیابی دستاوردها و نتایج بسیار حائز اهمیت است . هر اقدامی ، هر عملکردی حتی در دنیای واقعی هم نتایج و دستاوردهایی دارد ، بدون ارزیابی مسیر ها و نتایج هیچ کسب و کاری نمی تواند موفق باشد .

اما برای ارزیابی هر چیزی نیاز به شاخص هایی داریم که با بررسی آنها متوجه بشویم مسیر را درست رفته ایم یا اشتباه . شما هم چه در شروع ساختن یک اکانت تجاری اینستاگرام هستید یا نیمه راه را رفته اید و در حال حاضر در این شبکه فعال هستید می توانید برای ارزیابی عملکردتان از این نکات استفاده کنید و جزو افراد یا کسب و کارهای موفق در اینستاگرام شوید .

پس با سوشال همراه شوید تا در کنار هم این شاخص های ارزیابی در یک صفحه تجاری در  اینستاگرام را با هم مرور کنیم :

ارزیابی تعداد فالورها در یک صفحه تجاری اینستاگرام

مشخصا با ورود به هر صفحه اینستاگرامی همه ما به اولین چیزی که نگاه می کنیم و کنجکاو هستیم ، تعداد فالورهای آن صفحه است . و به همین خاطر شاید بی اغراق بتوانیم بگوییم تعداد فالوورها یکی از شاخص های ارزیابی مهم در یک صفحه تجاری در اینستاگرام است . شاید در یک صفحه شخصی نسبت به یک صفحه تجاری در اینستاگرام  تعداد فالورها اهمیت کمتری داشته باشد اما باز هم نمی توان گفت بی اهمیت است . اگر شما مدیر یک صفحه تجاری در اینستاگرام هستید باید بدانید هر لحظه و هر روز باید تلاش کنید تا با تولید محتوای بکر و جذاب، مخاطب بیشتری را جذب صفحه تجاری و مربوط به کسب و کار خود کنید .

تعداد فالوور در صفحه تجاری در اینستاگرام

تعداد فالوور در صفحه تجاری در اینستاگرام

شاید بعضی از ما فکر کنیم که با انتشار روزانه تعداد بیشتری پست می توانیم به تعداد بیشتری فالور هم برسیم . اما باید در همین جا بگوییم که این باور کاملا اشتباه است . این روزها صفحاتی می توانند موفق شوند که بتوانند پست هایی با هشتگ های مرتبط و هوشمندانه منتشر کنند . برای مثال اگر کسب و کار شما شما در مورد بازاریابی دیجیتال یا کارآفرینی است باید از business ، # Digital Marketing #  یا Startup # یا هر هشتگ مرتبط دیگری که به ذهنتان می رسد برای افزایش بازدید کننده پست ها و در نهایت افزایش فالور اینستاگرام خود استفاده کنید.

بخوانید :
5 ترفند جذب مشتری آنلاین در کمتر از 30 ثانیه

استفاده از هشتگ های مرتبط می تواند به این علت مفید باشد که افراد علاقه مند به صورت مثال به بحث کارآفرینی یا استارت آپ ها با جستجوی #startup می توانند به صفحه شما برسند و چی بهتر از اینکه یک بازدید کننده ای نه به اجبار تبلیغات بلکه به اختیار و انتخاب خود دنبال صفحه ای بگردد و آن را پیدا کند و جزو دنبال کننده های آن صفحه شود.

از گذاشتن هشتگ ها نترسید اما در هشتگ گذاری اسراف هم نکنید ! اگر می خواهید در مورد قوانین هشتگ گذاری مناسب بیشتر بدانید می توانید  مقاله ” نگاهی کلی به هشتگ و کاربردهای آن ” را بخوانید .

درگیری ذهنی و احساسی مخاطب با پست ها و صفحه تجاری در اینستاگرام

جالب است بدانید میزان استاندارد واکنش مخاطب در یک صفحه اینستاگرامی 70 به ازای هر 1000 فالوور است . یعنی چی ؟ یعنی اگر شما یک پست می گذارید ، اگر به طورمثال 1000 فالور دارید حداقل70 نفر از آنها باید یا پست شما را لایک کنند یا کامنت بگذارند . اگر کمتر از این حد باشد یعنی پست شما جذابیت لازم برای مخاطب تان را نداشته و سریعا باید اقدامی کنید .

افزایش فالوور در صفحه تجاری در اینستاگرام

افزایش فالوور در صفحه تجاری در اینستاگرام

فقط گفتن ضعف و مشکل دردی را دوا نمیکند . ما هم در سوشال قرار نیست فقط مشکلات را بگوییم بلکه می خواهیم راه حل های رفع این مشکلات و ضعف ها را هم بررسی کنیم . مثلا در مورد اینکه اگر میزان درگیر شدن مخاطب با پست های اینستاگرام ما کم بود باید چه کنید ، به سراغ Nail Patel بازاریاب و کارآفرین مشهور رفتیم و جواب این سوال را در آموزش های او برای موفقیت در کسب و کار در اینستاگرام پیدا کردیم . شاید برای شما هم جالب باشد که ایجاد تاثیر بیشینه روی ذهن و احساس مخاطب یک علم است و بدون یادگیری آن نمی توانیم انتظار داشته باشیم در جذب مخاطب موفق باشیم.

بخوانید :
راهنمای مهندسی کسب و کار اینترنتی

مثلا با یک بررسی اجمالی روی پست های اینستاگرام مشخص شده است که عکسهایی که فضای پس زمینه زیادی دارند به میزان 29 % بیشتر لایک می خورند یا عکس هایی که تصاویر روشن تری دارند نسبت به عکس های تیره تر به میزان 24 % بیشتر برای آنها لایک ثبت میشود .

با این نوع تجزیه و تحلیل های دقیق و علمی می توانید برنامه ریزی درست تری برای حضور و فعالیت تجاری موفق در اینستاگرام داشته باشید.

استوری در صفحه تجاری در اینستاگرام

استوری در صفحه تجاری در اینستاگرام

میزان بازدید استوری در صفحه تجاری اینستاگرام

استوری اینستاگرام در مدت کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کرد . در ابتدا شاید به خاطر گذاشتن فیلترهایی برای تغییر عکس های ثابت بود اما بعد با قابلیت ارسال ویدئو این قسمت طرفداران بیشتری پیدا کرد . افراد مشهور و برندهای معروف حتما در برنامه ریزی ارسال پست و فعالیت در صفحه اینستاگرام خودشان ارسال استوری را هم مد نظر قرار می دهند تا از طریق ارسال استوری ها و پشت صحنه های جذاب از زندگی یا محیط کاری و کسب و کارشان بازدید کننده بیشتری جذب کنند . دقیقا مانند بازدید کننده ها و فالورهای صفحه، شما باید هر روز بازدید کننده های استوری صفحه تجاری در ایسنتاگرام  را هم رصد کنید . از استوری صفحه تجاری اینستاگرام تان برای ارتباط تنگاتنگ و نزدیک تر با مخاطب استفاده کنید .

افزایش بازدید سایت معرفی شده در صفحه تجاری در اینستاگرام

افزایش بازدید سایت معرفی شده در صفحه تجاری در اینستاگرام

تعداد بازدیدکننده های سایت معرفی شده در بیو صفحه تجاری در اینستاگرام

هر اکانت تجاری در اینستاگرام به احتمال زیاد دارای یک وب سایت نیز می باشد . درست است که در حال حاضر اینستاگرام اجازه نمی دهد کاربر با کلیک روی لینکی در اینستاگرام وارد آن سایت شوند مگر فقط در صورتی که یک پست تبلیغاتی یا ad باشد ، اما می توانید از قابلیت گذاشتن لینک سایت تجاری خودتان در بیو برای معرفی سایت و کسب و کارتان به مخاطب استفاده کنید .  اما فقط به این کار هم بسنده نکنید و در هر پستی سعی کنید به طریقی سایت خود را هم معرفی کنید و به مخاطبان خود بگویید برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایتی که لینک آن در بیو گذاشته شده مراجعه کنند. به این شکل از طریق صفحه تجاری در اینستاگرام می توانید تعدا بازدید کننده بیشتری را به سایت خودتان هدایت کنید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط