سوشال

برای رشد سریع صفحه اینستاگرام کسب و کار تان چه کارهایی باید انجام دهید ؟

1- اهداف خودتان را از تولید محتوا در صفحه اینستاگرام کسب و کار تان مشخص کنید

اولین چیزی که برای رشد کسب و کارتان در اینستاگرام باید به آن توجه کنید این است که هدف خودتان را در حضور در اینستاگرام کاملا واضح و مشخص تعیین کنید تا بتوانید مناسب و مطابق با اهداف تان برای صفحه کسب و کارتان تولید محتوا کنید. اگر قصد دارید تا زمان و پول خود را در اینستاگرام سرمایه گذاری کنید، اولین چیز از خودتان بپرسید که «می خواهم به چه چیزی برسم ؟ »

اهداف خودتان را از تولید محتوا در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان مشخص کنید

اهداف خودتان را از تولید محتوا در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان مشخص کنید

در ادامه به چند هدف که بین کسب و کارها برای حضور در اینستاگرام مشترک هستند اشاره میکنیم :

 1. محصولات و خدمات خود را در معرض نمایش قرار می دهند
 2. شبکه اینستاگرامی مورد نظرشان را می سازند
 3. آگاهی از برند خود را افزایش میدهند
 4. فرهنگ برند شان و ارزش های خود را به نمایش می گذارند
 5. محتواهای تبلیغاتی خودشان را به مشتریان بالقوه و افرادی که فکر می‌کنند از خدمات آن ها استفاده می‌کنند، نشان می دهند
 6. میزان وفاداری برند خود را افزایش می دهند
 7. به روزرسانی ها و اخبار مربوط به برند و کسب و کار خودشان را با دیگران به اشتراک می گذارند

مشخص کردن این اهداف  قبل از انجام هرگونه اقدامی در اینستاگرام انجام دهید، به شما کمک می کند تا  نوع محتوایی که قصد دارید آن را بر روی اینستاگرام به اشتراک بگذارید، کاملا مشخص شود.

۴ روش ساختن یک پروفایل حرفه ای برای کسب و کارهای اینستاگرامی

2-در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان حتما به رنگ ها توجه کنید

موفق‌ترین حساب های اینستاگرام کسب و کارها معمولاً از رنگ های خاصی برای عکس های خود استفاده می کنند که به آن ها کمک می کند تا سبک و استایل متمایز و مجزایی برای خود بسازند، و خود را از دیگران متمایز سازند.

در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان حتما به رنگ ها توجه کنید

در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان حتما به رنگ ها توجه کنید

اگر می خواهید صفحه اینستاگرام کسب و کار تان سریع تر رشد کند، بهتر است در رابطه با رنگ های برند خود و ویژگی های تصاویری که می خواهید آن ها را به کار بگیرید، به خوبی فکر کنید. چگونه می‌توانید کاری کنید تا محتوای صفحه اینستاگرام کسب و کار تان با ویژگی‌های بصری و رنگ های به کار رفته در برند شما همسان باشد؟

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان ممکن با این 9 راهکار تجربه شده

3-در صفحه اینستاگرام کسب و کار تان از فونت های ثابت استفاده کنید

اهمیت استفاده از نوشته ها بر روی عکس ها، روز به روز در اینستاگرام در حال افزایش می باشد و همچنین افراد زیادی در ویدیوهای خود از زیرنویس استفاده می‌کنند. بنابراین از آن جایی که محتوا ها نقشی بسیار مهمی در محتوای اینستاگرام کسب و کار شما ایفا می کنند، بسیار مهم است تا در رابطه با نوع فونتی که برای نوشته های خود استفاده می کنید فکر کنید و بهترین فونت را انتخاب کنید که با نوع کسب و کارتان هم خوانی داشته باشد و ازهمین فونت در همه عکس نوشته ها و زیرنویس های ویدئوهای تان استفاده کنید.

بخوانید :
3 ایده واقعی کسب درآمد بدون سرمایه

بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از فونت و قالب مشابه برای تمامی پست های اینستاگرام خود استفاده کنند؛ زیرا باور دارند که این کار به آن ها کمک می کند تا به راحتی شناخته شوند.

افزایش فروش در اینستاگرام با این 3 روش ساده

  4-در صفحه اینستاگرام کسب و کار تان از کپشن ها نهایت استفاده را ببرید

کپشن ها باعث می شوند تا محتوای شما زودتر رشد کند . اما مشخصا روش به کارگیری کپشن ها، برای برندهای مختلف متفاوت می باشد. برخی برندها ترجیح می دهند تا از بخش کپشن به عنوان مکانی برای به اشتراک گذاری روایت ها و میکرو-بلاگینگ استفاده کنند. برخی دیگر از آن به عنوان توضیحی مختصر و کوتاه برای پست های خود استفاده می کنند. در حالی که برخی افراد نیز از کپشن ها برای پرسیدن سوال و تشویق مردم  برای پاسخ دادن به این سوال ها استفاده می کنند. انواعی از کپشن که می تواند در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان استفاده کنید کاملا سلیقه ای و تقریبا بی نهایت می باشد. مسئله ای که حائز اهمیت است، این است که مطمئن شوید متن کپشن شما در راستای اهداف و نوع برند شما است.

البته بد نیست این را هم بدانید  که کپشن های اینستاگرام فقط محدود به ۲۲۰۰ کاراکتر می باشد و بعد از عبور از این مقدار مجاز، متن شما ناقص و کوتاه می‌شود.

5 ترفند بازاریابی در اینستاگرام که با عمل به آنها به درآمد چند ده میلیونی می رسید!

5- برای رشد صفحه اینستاگرام کسب و کار تان به صورت منظم در صفحه خود پست قرار دهید

قرار دادن پست ها و انتشار آن ها در زمان های معین، می‌تواند به مخاطبان شما کمک کنند تا دقیقا بدانند که چه زمانی می توانند پست های جدید را در صفحه شما ببینند، و همچنین داشتن یک برنامه روزانه مناسب، باعث می شود تا مشارکت و تعامل مخاطبان با محتوا و پست های تان بیشتر شود.

برای رشد صفحه اینستاگرام کسب و کار تان به صورت منظم در صفحه خود پست قرار دهید

برای رشد صفحه اینستاگرام کسب و کار تان به صورت منظم در صفحه خود پست قرار دهید

مطالعه ای که توسط یونیت متریکس انجام شده است، نشان می‌دهد که اغلب برند ها، به صورت روزانه در اینستاگرام خود پست های مختلفی را قرار می‌دهند. در حقیقت، میانگین این پست ها، 1.5 پست در طول روز می باشد. این مطالعه همچنین نشان می دهد که هیچ ارتباط و همبستگی بین افزایش تعداد پست ها و مشارکت کمتر وجود ندارد؛ این عبارت به این معناست که برندهایی که بیش از دو بار هم در روز، پست می گذراند هیچ مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود.

بخوانید :
آموزش نحوه کار با منوی تنظیمات در اینستاگرام - قسمت اول

در استوری اینستاگرام داستان کسب و کار خود را بگویید و مرزهای فروش خود را بشکنید!

6-آمار پست های تان را دائما تجزیه و تحلیل کنید

مسئله‌ای که در کسب درآمد از طریق اینستاگرام بسیار مهم می باشد، این است که همواره روش هایی که برای شما جواب می‌دهند و روش هایی که احساس می کنید تاثیری بر روی رشد کسب و کارتان از طریق اینستاگرام دارند را زیر نظر داشته باشید. بهترین روش برای انجام این کار این است که نگاهی دقیق به اینستاگرام خود بیندازید و شروع به تجزیه و تحلیل پست ها و محتوای خود کنید. برای این کار می توانید  موارد زیر را انجام دهید و آن ها را چک کنید:

 • کدام یک از پست ها دارای بیشترین تعداد لایک می باشد
 • ارتباط تعداد پست ها در طول روز با میزان مشارکت فالورها
 • محتوایی که کامنت بیشتری نسبت به سایر محتوا ها دریافت کرده است
آمار پست های تان را دائما تجزیه و تحلیل کنید

آمار پست های تان را دائما تجزیه و تحلیل کنید

علاوه بر تجزیه و تحلیل هایی که در خود صفحه بیزینس اینستاگرام تان وجود دارد می‌توانید از ابزارهای دیگری مانند ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام بافر Buffer  هم استفاده کنید. در این نوع ابزارها می توانید تمامی پست ها را بر اساس میزان محبوبیت آن، بیشترین لایک ها و بیشترین نظرات مرتب کنید. همچنین می توانید پست ها را بر اساس بازه زمانی ارسال آن ها برای مثال ۷، 30 یا 9۰ روز پیشین مرتب کنید. با این روش میتوانید کنترل بیشتری روی پست های خود داشته باشید و دقیق پیدا کنید که کدام نوع از محتوا و پست ها برای شما بهتر از همه کار می کنند و نتایج بهتری دارند.

3 ترفند اینستاگرام که لازم است برای حرفه ای شدن در اینستاگرام بدانید

7-حتما در صفحه اینستاگرام کسب و کار تان به نظراتی که در هر پست گذاشته میشود پاسخ دهید

پاسخ دادن به کامنت ها روشی بسیارعالی برای ساخت یک شبکه بسیار قوی در اینستاگرام است. اگر فالور شما وقت صرف می کند تا بتواند نظرات خود را با شما در میان بگذارد، پاسخ دادن به آن ها بسیار مهم است و با این کار می توانید نشان دهید که نظرات آن ها برای شما حائز اهمیت می باشد و به آن ها گوش می دهید.

خواندن و پاسخ دادن به نظرات فالورها روشی بسیار عالی برای جذب  مخاطبان جدید و ایجاد ارتباط مثبت کلامی با فالورهای فعلی صفحه تان می باشد. مطالعه ای که توسط (Internet Advertising Buareu) انجام شده است، نشان می دهد که ۹۰ درصد مشتریان و مصرف کنندگان، برندی را به دیگران پیشنهاد می‌دهند که با کابران خود تعامل و ارتباط بیشتری دارد .

 

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط