چگونه در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

با اینکه اینستاگرام یکی از رسانه های اجتماعی محبوب در سرتاسر جهان است و در کشور ما هم طرفداران زیادی دارد اما ممکن است شما تازه به جمع هواداران این شبکه اجتماعی پیوسته باشید.  خوب حالا می توانید با ساخت اکانت به برندتان کمک کنید در میان افراد دیده شود و اعتباری که نیاز دارد را کسب نماید.

بهترین روش برای دیده شدن در اینستاگرام این است که خودتان را در صفحه اکسپلور ان به نمایش بگذارید. اما رسیدن به این صفحه آنقدرها هم که فکر می کنید اسان نیست. در این مقاله سعی می کنیم در مورد صفحه اکسپلور اینستاگرام صحبت کنیم و ببینیم چگونه می توانیم در آن دیده شویم.

در دنیای بازاریابی رسانه های اجتماعی، صفحه اکسپلور اینستاگرام همانند نقطه ای برای دیده شدن یا بیلبوردی برای نشان دادن برند به مشتریان هدف است.  به عبارت ساده تر، به کمک این صفحه می توانید رو در رو با مشتریان بالقوه تان ارتباط برقرار کنید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام  تلاش می کند در لحظه، محتواهای جذاب را به کاربران نشان دهد.  این موضوع برای هر کاربری متفاوت است و می تواند یک پدیده بسیار موثر برای شرکت شما باشد.

در چنین شرایطی هر وقت که یکی از فالورهای شما مطلب تان را لایک می کند، محتوای تولید شده شانس بهتری برای دیده شدن در این صفحه را خواهد داشت.  از آنجایی که اینستاگرام در حال حاضر بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و 60 درصد از این افراد به طور روزمره از این رسانه اجتماعی استفاده می کنند، دانستن نحوه قرار گرفتن در صفحه اکسپلور اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه سعی می کنیم برخی از نکات مهم را با هم مرور کنیم.

 الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام

صفحه اکسپلور در اینستاگرام در اصل نسخه تکامل یافته از صفحه Popular است که در ابتدای کار در اختیار افراد قرار گرفت.  این صفحه نتوانست آنطور که افراد انتظار داشتند ترند باشد و نیازهای کاربران را برآورده کند.

به همین خاطر به صفحه اکسپلور تکامل پیدا کرد تا بتواند نیازهای مشتریان امروزی را برآورده کند و محتوای مرتبط را بر اساس علاقه مندی هایشان نشان دهد. الگوریتم این صفحه  نحوه تعامل شما با رسانه های اجتماعی را بررسی می کند و محتوایی را در اختیارتان قرار می دهد که با این تعامل سازگار است.

اگر می خواهید کسب وکارتان را در اینستاگرام به نمایش بگذارید باید اهمیت ویژه ای به این صفحه بدهید. هر وقت که محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار می گیرد شانس ایجاد یک نقطه ارتباطی هم به رویتان باز می شود.  این موضوع بدین معنی است که کسب وکار شما در یک بازار گسترده قرار می گیرد و می تواند با مشتریان بالقوه ارتباط داشته باشد.

چرا صفحه اکسپلور اینستاگرام برای برند شما مهم است؟

اگر بخواهیم ساده تر صحبت کنیم باید بگوییم این صفحه دقیقا همان چیزی که شرکت تان به هنگام ثبت نام در رسانه های اجتماعی می خواهد به دست آورد را در اختیارتان قرار می دهد. حالا به کمک همین صفحه به نظر ساده، می توانید برندتان را در معرض دید مخاطبان قرار دهید و با آن ها ارتباط  سازنده ای برقرار نمایید.

اگر بتوانید به کمک تاکتیک ها و استراتژی های درست، حضورتان را در صفحه اکسپلور اینستاگرام تثبیت کنید قادر خواهید بود لایک و تعامل بیشتری برای شرکت تان به دست آورید و در عین حال فروش محصولات جدید را بیشتر کنید، مشتریان تازه ای به دست آورید و با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار نمایید.

بخوانید :
در سال جدید چه معیارهایی در اینستاگرام باید مورد بررسی قرار گیرند؟

در نهایت دیده شدن در صفحه اکسپلور اینستاگرام به معنای صحبت کردن با مخاطبان است. نکته مهمی که باید بدان توجه داشته باشید این است که محتوای موجود در این صفحه به نحوه تعامل  مشتریان شما با اینستاگرام بستگی دارد.

از آنجایی که اینستاگرام بیش از 95 میلیون تصویر و داده ارزشمند در روز دریافت می کند باید بداند چه برندهایی ارزش دیده شدن دارند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ساز و کار این الگوریتم را درک کنید. برای اینکار کافیست مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

 گام اول: نوع مناسبی از فالورها را جمع آوری کنید

خیلی از برندها هستند که در ابتدای کارشان یک اشتباه بزرگ مرتکب می شوند و آن هم جمع اوری فالورهایی است که هیچ ربطی به حوزه کاریشان ندارد.  زمانی که وارد اینستاگرام می شوید  محتوایی که در صفحه اکسپلور آن مشاهده می کنید توسط مطالبی که افراد موجود در شبکه تان دیده اند و چیزی که قبلا به آن علاقه نشان داده اید تحت تاثیر قرار می گیرد.

خوب این موضوع بدین معنی است که باید به طور دقیق مشتریانی که به دنبالش هستید را بشناسید.  برای این منظور به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • مخاطبان هدف من چه کسانی هستند؟
 • آن ها دوست دارند چه کاری انجام دهند؟
 • آن ها چه چیزهایی را دنبال می کنند؟
 • چه نوع پستی در اینستاگرام به اشتراک می گذارند؟

 

گام دوم: از لایو اینستاگرام استفاده کنید

هر ماه بیش از 250 میلیون نفر از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند. خوب این بازار بسیار بزرگی برای برندهاست. از آنجایی که ویدئوهای لایو  به یک روش عالی برای اشتراک گذاری تجربیات افراد تبدیل شده است شما هم باید برای نشان دادن برندتان و تعامل با مشتریان از این روش استفاده کنید.

اینستاگرام تلاش می کند ویدئوهای لایو برتر را در صفحه اکسپلورش نشان دهد.  خبر خوب این است که چنین ویدئوهایی نه تنها دیده شدنتان را بیشتر می کند بلکه می تواند به تعامل با فالورها هم کمک کند. شاید با خودتان بگویید چه چیزی باید در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارم؟ خوب چرا ایده های زیر را امتحان نمی کنید؟

 • اعلان ها و حراج های مرتبط با فروش محصولات
 • مصاحبه ها و جلسات پرسش و پاسخ
 • محتوای مربوط به پشت صحنه شرکت
 • بینش های مرتبط با رویدادهای مختلف

 گام سوم: از تگ مکان و هشتگ هم بهره ببرید

اصلا نیازی به گفتن نیست که هشتگ ها مفیدترین ابزاری است که می توانید از آن  برای دسترسی به مخاطبان تان استفاده کنید. تحقیقات انجام شده هم نشان می دهد برندهایی که حداقل از یک هشتگ برای هر پست شان استفاده می کنند می توانند 12.6 درصد تعامل بیشتری به دست آورند.

هشتگ به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد محتوای مورد نیازشان را به سرعت بیابند. زمانی که از هشتگ استفاده می کنید می توانید به تعامل بیشتری هم دست یابید و شانس دیده شدنتان در صفحه اکسپلور اینستاگرام را بیشتر کنید. فقط به خاطر داشته باشید که هشتگ ها نباید زیاد تبلیغ کننده باشند. هشتگ های مرتبط با برند را با موقعیت ها، موضوعات جذاب  و عبارات شیرین ترکیب کنید.

گام چهارم:  محتوای مناسبی را در زمان مناسب منتشر کنید

در مقالات قبلی در مورد اهمیت انتشار مطالب در زمان مناسب صحبت کردیم و به این موضوع پرداختیم که چه زمانی برای انتشار مطلب در اینستاگرام مناسب است.  اما بهتر است بدانید که اصلا مهم نیست از چه رسانه اجتماعی برای برقراری ارتباط با مشتریان بهره می برید. اولین گام برای تبلیغ موثر تولید محتوای منحصر به فرد است. 50 درصد از کاربران اینستاگرام شرکت ها را دنبال می کنند. این موضوع بدین معنی است که اینستاگرام بهترین و اسان ترین روش برای یافتن مشتریان است.

بخوانید :
آموزش استوری اینستاگرام : داستان گویی 24 ساعته!

 

با اینحال باز هم باید مطمئن شوید که محتوای به اشتراک گذاشته شده همان چیزی است که مخاطبان تان بدان نیاز دارند. اگرچه محتوای با کیفیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما اگر همین محتوای ارزشمند در زمان مناسب ارسال نشود چه مزیتی برایتان خواهد داشت؟

پس علاوه بر کیفیت محتوای تولید شده به زمان مناسب برای انتشار آن هم فکر کنید. برای اینکه بفهمید چه زمانی برای انتشار مطلب در اینستاگرام بهتر است پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را به دقت مطالعه کنید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

 

گام پنجم: با فالورهای اینستاگرامی تان ارتباط برقرار کنید

خوب همانطور که از نامش پیداست شما در یک شبکه اجتماعی فعالیت می کنید. پس نمی توانید انتظار یک رابطه یک طرفه را از فالورهایتان داشته باشید. اگر می خواهید در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده شوید باید این مفهوم را با جان و دل بپذیرید و زمانی را برای تعامل با فالورهایتان اختصاص دهید.

از فالورهایتان بخواهید در مورد عکس های گرفته شده نظر بدهند یا به سوالات تان پاسخ بگویند. اینکار مشتریان را به آغاز یک مکالمه ترغیب می کند.  حتی می توانید از فالورها بخواهید دوستانشان را در کامنت ها تگ کنند.  هرچقدر لایک و کامنت بیشتری از طرف آن ها دریافت کنید شانس دیده شدنتان در صفحه اکسپلور هم بیشتر خواهد بود.

گام ششم: از تاثیرگذاران هم استفاده کنید

این گام آخر ماست. می توانید اینفلوئنسرها را در پست هایتان تگ کنید تا دسترسی به کاربران را بهبود ببخشید. اگر بتوانید با افرادی که مشتریان تان دوست دارند ارتباط سازنده ای برقرار کنید قطعا موفق خواهید شد.

اینستاگرام یک مکان عالی برای ایجاد ارتباط با برندهای مشهور و محبوب  در شبکه تان است . شما همیشه می توانید نقل قول ها یا صحبت های آن ها را در پست هایتان بگنجانید.

برای شروع کار ایده های زیر کمکتان می کند:

 • به برندهای معتبر پیام دایرکت ارسال کنید.
 • شرکت های جدید را دنبال کنید
 • زمانی که اینفلوئنسرها و برندها را در محتوایتان می گنجانید آن ها را منشن کنید.

 

 حالا نوبت شماست! جایگاه تان را در صفحه اکسپلور اینستاگرام به دست اورید:

با وجود مشتریان بالقوه زیادی که از اینستاگرام استفاده می کنند دسترسی به صفحه اکسپلور می تواند یک روش عالی برای برقرای ارتباط با آن ها باشد. خوشبختانه رسیدن به این صفحه نیاز به دانش زیادی ندارد. تنها چیزی که شما باید بدانید این است که محتوای مناسب را در زمان ایده آل و برای افراد عالی ارسال کنید. هر چقدر درک بهتری از بازار هدفتان داشته باشید و با افراد درستی ارتباط برقرار کنید بیشتر از قبل قادر خواهید بود خودتان را در صفحه اکسپلور اینستاگرام نشان دهید. منتظر چه هستید؟ همین امروز دست به کار شوید و تجربیات تان را با ما در میان بگذارید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط