سوشال

راهکارهای یک پروفایل عالی و کامل در اینستاگرام

تجزیه و تحلیل یک پروفایل بسیار عالی و کامل در اینستاگرام

امروزه اهمیت شبکه های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست تقریبا همه مردم توی یک یا چندین شبکه های اجتماعی حساب کاربری دارن . اگر شما از آن دسته از افرادی هستین که هنوز در اینستاگرام عضو نشدین و مایلید که اطلاعات بیشتری در مورد پروفایل اینستاگرام بدونین، این پست رو از دست ندین .

کاربران اینستاگرام تا به حال حدود 400 میلیون نفر از سرتاسر جهان هستن که روزانه 80 میلیون پست ارسال می کنند و هر ماه تعداد بیشتری از صاحبان مشاغل از این برنامه استفاده می کنند و با این وجود میتوان گفت که اینستاگرام، یکی از بخش های حیاتی و ضروری استراتژی های بازاریابی شده است .

برای این که بتونید در اینستاگرام توجه بسیاری رو به سمت خودتون جلب کنین، در ابتدا باید پروفایلتون رو به درستی تنظیم کنید .

برای این که بتونین یکی از بهترین پروفایل ها رو در اینستاگرام بسازید، باید یکسری معیارهایی رو درنظر بگیرین که عبارتند از :

 • انتخاب نام کاربری مناسب به طوری که سایر افراد بتونن به راحتی پروفایل شما رو با این نام کاربری پیدا کنن
 • نکته بعدی انتخاب یک تصویر مناسب برای پروفایل اینستاگرام هست که باید تصویر جذابی باشه
 • در بخش بیوگرافی، اطلاعات مفید و خوشایندی رو قرار بدین ، می تونین یک لینک مرتبط با صفحه فرود “landing page” یا مرتبط با یک کمپین رو قرار بدین
 • تصاویر بسیار زیبایی رو در پست های اینستاگرامی خودتون قرار بدهید و ..
 • می تونین در مورد نحوه سفارشی کردن پروفایل اینستاگرام اطلاعات بیشتری به دست بیارین که با استفاده از این اطلاعات، پروفایل شما ظاهر جذاب تری پیدا می کنه و شما رو به طور موثرتر و بهتری به فالوورها معرفی می کنه و اون ها رو تشویق می کنه که باز هم پروفایل شما رو دنبال کنند .

چگونه یک پروفایل کامل و عالی در اینستاگرام داشته باشیم ؟

 1. پروفایل رو به صورت عمومی تعریف کنین ( پروفایل نباید به صورت خصوصی “private” باشه )

پروفایل های اینستاگرام به طور پیش فرض به صورت عمومی هستن یعنی این که هرکسی از هر جای دنیا می تونه از پروفایل شما بازدید کنه و پست های اینستاگرامی شما رو ببینه .

اگر هم مایلید برای شغل و تجارتتون یک پروفایل در اینستاگرام داشته باشین، باید یک پروفایل عمومی داشته باشید که همه بتونن پست های شما رو ببینن و در صورتی که از برند شما خوششون اومد، شما رو فالو کنن . ( اما اگر پروفایلتون رو به صورت خصوصی قرار بدین ، دیگه هیچ فردی اجازه مشاهده پست های شما رو نداره و با این وجود افراد تمایلی به دنبال کردن شما نخواهند داشت )

برای این که اطمینان حاصل کنید که پروفایلتون به صورت عمومی هست، از قسمت “options” ( که به صورت 3 نقطه یا دکمه دنده ای هست ) مطمئن بشید که حساب کاربری خصوصی “private Account ” خاموش باشه .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

 • از یک نام کاربری که به راحتی قابل جستجو و قابل شناسایی باشه، استفاده کنین .

باید نام کاربری که انتخاب می کنین خیلی راحت قابل جستجو و شناسایی باشه مثلا می تونین نام تجارت و شغلتون رو به عنوان نام کاربری پروفایل اینستاگرامتون انتخاب کنین . اگر نام تجارت شما قبلا استفاده شده است، می تونین نام کاربری خودتون رو به صورت دوبخشی درنظر بگیرید که بخش اول اون نام تجارت و حرفه شما باشه ، چون با این کار افرادی که در مورد شغل شما در اینستاگرام جستجو می کنن احتمال داره از پروفایل شما هم دیدن کنن . مثلا یک برند استرالیایی به نام line Lorna Jane  از نام کاربری @lornajaneactive استفاده کرده .

برای ویرایش نام کاربری به صفحه پروفایلتون وارد شوید و دکمه ویرایش پروفایل   “Edit profile” که در سمت راست تصویر پروفایل قرار داره، لمس کنین .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

سپس روی قسمت متنی یا فضای آزادی که در سمت راست آیکون شخص قرار داره کلیک کنین و نام کاربری مدنظرتون رو وارد کنین.

تصاویر پروفایل اینستاگرام

 • باید نام تجاری خود رو طوری انتخاب کنین که به راحتی قابل جستجو باشه .

در این مرحله؛ باید اسم تجارت یا شغلتون رو به طور کامل در قسمت نام پروفایل اضافه کنین که معمولا در زیر تصویر پروفایل نشون داده میشه یا در هنگام جستجو در زیر نام کاربری قرار می گیره و به بازدیدکنندگان نمایش داده میشه .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

برای ویرایش نام تجاری، وارد صفحه پروفایل خودتون بشید و روی ویرایش پروفایل “Edit Profile” کلیک کنید . سپس روی قسمت متنی یا قسمتی که کنار آیکون گیره کاغذ هست، نام تجاری مدنظرتون رو وارد کنین .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

 • تصویری برای پروفایل خود انتخاب کنین که با شغل و حرفه شما همخوانی داشته باشه.

زمانی که بازدیدکنندگان از پروفایل شما بازدید می کنند اولین چیزی که به چشم آن ها می خوره ، تصویر پروفایل هست که در قسمت بالای سمت راست پروفایل قرار داره . باید تصویری انتخاب کنین که قابل درک باشه . به طور کلی تصویری رو انتخاب کنین که به شغل و تجارتتون مرتبط باشه چون اکثر شرکت ها این تصویر رو به عنوان لوگوی شرکت می شناسند.

تصاویر پروفایل اینستاگرام

همونطوری که در تصویر مشاهده می کنین تصویر پروفایل HubSpot به صورت دایره ای هست اما در حقیقت به این صورت آپلود نشده است، در واقع وقتی که تصویری رو برای پروفایل اینستاگرام آپلود می کنین ، برنامه این تصویر رو در قالب مربعی برش می زنه ( به اندازه 110 پیکسل) .

شما نباید تصاویر رو در قالب دایره ای ایجاد کنین . اما به هرحال تصویر شما در برنامه به قالب دایره ای برش زده میشه ، مثلا اگه شما یک عکسی که در قالب مربعی هست رو برای پروفایل اینستاگرام آپلود کنین، بدون این که برای تصویر مشکلی بوجود بیاد گوشه های این تصویر مربعی ، برش زده میشه .

در تصویر زیر مشاهده می کنین که چگونه گوشه های یک تصویر مربعی سایه زده میشه (که در واقع نشان دهنده این موضوع هست که اینستاگرام گوشه های تصاویری که برای عکس پروفایل آپلود شده اند رو حذف می کنه) :

تصاویر پروفایل اینستاگرام

شما می تونین این دایره رو روی تصویر جابجا کنین تا اون قسمتی که دوست دارین به عنوان عکس پروفایلتون قرار بگیره رو انتخاب کنین .

برای اضافه کردن تصویر پروفایل یا تغییر تصویر فعلی پروفایل اینستاگرام، از صفحه پروفایل گزینه ویرایش پروفایل “Edit Profile” رو لمس کنین سپس کلمه ویرایش “Edit” که در قسمت بالای سمت راست قرار داره، رو لمس کنین (اگر قبلا تصویری برای پروفایلتون انتخاب کرده باشین، گزینه ویرایش در زیر این تصویر ظاهر میشه ) . از این قسمت شما می تونین از فیسبوک یا توئیتر یا از گالری تصاویر گوشی ، عکسی رو انتخاب کنین .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

 • باید اطلاعات جذاب و مفیدی از خودتون رو در قسمت بیوگرافی بنویسید .

قسمت بیوگرافی (مثلا شرح حالی از خودتون که در بالای پروفایل به نمایش گذاشته میشه ) مثل تصویر پروفایل از اولین مواردی هست بازدیدکنندگان پروفایل شما به آن توجه می کنند .

قسمت بیوگرافی حداکثر باید 150 کارکتر داشته باشه، باید کلماتی رو انتخاب کنین که به نحو احسن شما رو به مخاطبان معرفی کنه و اون ها رو متقاعد کنه که شما رو فالو کنند. باید در این قسمت در مورد خودتون و در مورد این که به چه کاری مشغول هستید، بنویسید و اطلاعات کمی در مورد شخصیتتون در این قسمت قرار بدهید .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

در این جا یکسری مثال هایی رو آوردم که می تونین با الهام از این ها، قسمت بیوگرافی پروفایلتون رو کامل کنین.

 • Wework: wework  خدماتی که شما برای آغاز یک زندگی نیاز دارین،رو فراهم می کنه .
 • Oreo: دنیا رو با لنزهای حیرت انگیز Oreo ببینید.
 • Califia Frams: نوشیدنی های طبیعی خنک و خوشمزه را از ما بخواهید . مزارع califia  مشتاق بازگشت شما به طبیعت است .
 • Staples:  ما کارها رو برای شما آسان تر می کنیم .
 • همچنین شما می تونین توی این قسمت از یک هشتگ خاص یا یک لینکی که به قسمت بیوگرافی شما اشاره می کنه، استفاده کنین . در ادامه دو مثال از این موارد آورده شده است:
 • Lorna Jane: به خانه #ActiveLiving خوشامدید، هر روز از #MoveNourishBeleive الهام بگیرید . با استفاده از #lornajane به ما نشان دهید که همواره فعال هستید و بهتر دیده شوید .
 • HubSpot:   پکیج بازاریابی و نرم افزار حراج ما باعث رشد بیشتر بیزینس و تجارت شما می شود . محتواها و مطالب ما رو دنبال کنید . برای بهتر دیده شدن، تصاویری که با #HubSpotting موجود هست تگ کنین .
 • در قسمت بیوگرافی خودتون لینک دست یافتنی قرار بدین ( که می تونین به طور منظم اون رو تغییر بدین )

یکی از مواردی که در اینستاگرام موجب آزدگی خاطر مخاطبین میشه ( مخصوصا در موارد بیزینس ) اینه که اینستاگرام قادر نیست حجم بالایی از ترافیک اینترنتی رو به یک وبسایت یا صفحه توئیتر یا هرجای دیگه ای منتقل کنه و این مشکل به خاطر این که لینک ها وآدرس های url ای که دست یافتنی هستن رو نمی تونین در هر قسمت دلخواه از اینستاگرام وارد کنین و تنها قادرید در بخش بیوگرافی آدرس یک وبسایت رو وارد کنید .

به همین دلیله که اکثر افرادی که بیزینس پروفایل دارند ( یعنی برای تجارت و کارشون یک پروفایل اینستاگرام دارند ) مایلند که در قسمت بیوگرافی پروفایل اینستاگرام خود، لینکی به یک وبسایت ( که معمولا وبسایت معرفی کالا و خدمات خودشون هست ) رو اضافه کنن . با این کار، بازدیدکنندگان پروفایل اینستاگرام شما می تونن به راحتی و مستقیما به وبسایت شما ، وبلاگ یا یک کمپین خاصی که در آن حضور دارید، وارد شوند.

از چه روشی می توان مردم رو متقاعد کرد که روی لینکی که در قسمت بیوگرافی قرار دادین ،کلیک کنن ؟ می تونین در قسمت مربوط به شرح تصاویر، افراد رو به این لینک ارجاع بدین . آیا تا به حال در قسمت توضیح تصاویر، با عباراتی از قبیل “لینک به بیوگرافی” مواجه شده اید ؟ این عبارات به این دلیل نوشته می شوند تا سعی کنند شما رو متقاعد کنند که به صفحه پروفایل آن ها وارد شوید و روی لینکی که در این قسمت وجود داره، کلیک کنید .

برای این که مخاطبین شما انگیزه داشته باشن که روی لینکی که در قسمت بیوگرافی قرار میدین کلیک کنن، می تونین زمانی که در وبلاگتون پست جدیدی قرار میدین، یا زمانی که در یوتیوب فیلم جدیدی رو بارگزاری می کنین ، این لینک رو آپدیت کنین . در واقع تنها کافیه این لینک رو تغییر بدهید ویک تصویری پست کنین که بیانگر محتویات این لینک جدید باشد .

برای تغییر لینک در قسمت بیوگرافی وارد صفحه پروفایل اینستاگرام خود شوید و روی ویرایش پروفایل “edit profile” کلیک کنید . سپس به راحتی می تونین در قسمت مربوط به url آدرس جدید مدنظرتون رو وارد کنین .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

هر زمانی که مایل بودین می تونین این لینک رو تغییر بدهید .

نکته : چند وقت پیش یک مطلبی مطرح شده بود که اینستاگرام لینک های کوتاه شده رو بلاک می کنه، اما تا به حال رسما خبری در این مورد منتشر نشده . پیشنهاد متخصصین اینه که از لینک های کوتاه شده ای استفاده کنید که حاوی کدهای پیگردی UTM باشند، در این صورت مشاهده خواهید کرد که چه حجم بالای از ترافیک از سمت اینستاگرام وارد سایت شما می شود.

زمانی که آدرس URL رو تغییر دادید، یک تصویر مرتبط با آن رو منتشر کنین و در قسمت توضیحات این تصویر، به این لینک اشاره ای داشته باشید. در این جا مطلبی که ما در قسمت شرح تصویر نوشته ایم رو آورده ام : “FMI about Gow with hubSot ، از لینکی که در قسمت بیوگرافی هست دیدن کنید”  .

 • اطلاعیه ها ” Notification ” رو فعال کنین.

باید از قسمت تنظیمات آپشن ها “options” مطمئن شوید که نوتیفیکیشن ها فعال هستند وهر زمانی که مردم پست های شما رو به اشتراک میذارن و یا این که نسبت به مطالب شما کامنت میذارن ، شما متوجه می شوید. به این ترتیب هم مثل هزاران شرکتی که در توئیتر با مخاطبین خود به سرعت در ارتباط هستند شما هم می تونین خیلی سریعتر و راحت تر با مخاطبین خودتون در ارتباط باشید .

برای این که نوتیفیکیشن ها رو فعال کنین، از قسمت آپشن “options” بخش “push notification setting” رو انتخاب کنین .

تصاویر پروفایل اینستاگرام

از حالت “from everyone” به همه طبقات تغییر بدهید . ( به جز حالت “Friends on instagram” که به طور اتوماتیک درخواستی رو از طرف یکی از دوستان شما به دوستان فیسبوکی که اینستاگرام هم دارند ارسال می کند و اینستاگرام به این درخواست مستقیما پاسخ می دهد و تمامی تصاویری که از اکانت های جداگانه ارسال می شوند را قبول می کند . بهتره که این مورد اسپم بشه )

 • باید عکس های باکیفیتی رو برای اینستاگرام انتخاب کنین.

بخش مهمی از پروفایل های بهینه شده اینستاگرام، عمدتا مربوط به کیفیت بالای تصاویره . زمانی که افراد از پروفایل شما دیدن می کنند اولین کاری که ممکنه انجام بدهند اینه که 10 تا تصویر اولی که در پست کرده اید یا تصاویری که در صفحه بازخورد وجود دارند رو می بینند. کیفیت این تصاویر در فالو کردن این فرد از شما، عامل بسیار اساسی و مهمی هست . مثلا اگر تعداد اندکی از توئیت های شما بد باشند، ممکنه که فالوورهای شما در توئیتر از این موضوع چشم پوشی کنن اما هیچگاه نباید در اکانت اینستاگرام خودتون تصاویری که کیفیت پایینی دارند رو قرار بدهید .

همیشه نسبت به تصاویر اینستاگرام اینطوری فکرکنین : اگر چیز زیبایی برای پست کردن ندارین، چیزی رو پست نکنید.

برای این که تصاویر اینستاگرامی زیبایی پست کنید، باید :

 1. یک موضوع جذاب و مناسب رو پیدا کنید
 2. از سوژه مدنظرتون در قاب بسیار زیبایی عکس برداری کنید
 3. نهایتا یک ویرایش جذاب روی آن تصویر انجام دهید .

#1 انتخاب موضوع جذاب و مرتبط

وقتی که به یک موضوعی فکر می کنین و می خواهید از اون عکس بندازید، در مورد شخصیت خریداران آن تصویر هم فکر کنید . به نظر آن ها چه چیزی در تصویر جذابیت داره ؟ مثلا بازار هدف کوکا کولا جوانانی هستند که برای شادی ، رفاقت ، ورزش و مواردی از این قبیل؛ ارزش زیادی قائلند . به همین دلیل معمولا تصاویری از جوانانی که در حال انجام کارهای شادی بخش، ماجراجویانه و … ( مثلا کنسرت Djing یا تصویری از انجام بازی اسنوربرد در یک روز زیبا ) رو پست می کنه . ( که معمولا در تمامی این تصاویر یک بطری کوکا کولا هم در دست افراد وجود داره )

راه دیگر برای دریافت لایک ها و کامنت های بیشتر و اضافه شدن تعداد فالوورها چیه ؟مردم رو بخندانید ! . بعضی وقتا تصاویر خنده دار بیشتر در ذهن ها می ماند و بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.

عکس برداری از تصویر با قاب مناسب

نگران نباشید! برای این که بتونین عکس های جذابی رو در اینستاگرام به اشتراک بذارین لازم نیست که پیش زمینه ای از عکاسی داشته باشید . فقط باید زمانی رو برای یادگرفتن یه سری مهارت ها از قبیل پوشش عکس برداری، پیدا کردن چشم اندازها زیبا و یکسری مواردی از قبیل تقارن موجود در تصویر، الگوها و خطوط راهنما در نظر بگیرید .

انجام ویرایش تصویر

اینستاگرام درون خودش یک سری قابلیت های ابتدایی ویرایش رو داره اما اکثرا برای ویرایش عالی یک تصویر، کافی نیستند . شما باید قبل از این که تصاویر رو در اینستاگرام به اشتراک بذارین، باید آن ها رو با استفاده از یک یا دو برنامه ویرایش تصویری که در موبایل دارید، ویرایش کنید .

اما در این قسمت هم جای نگرانی وجود نداره! بعد از این که یک برنامه ویرایش تصویر رو دانلود کردین، باید بدانید که ویرایش تصویر کار چندان پیچیده ای نیست . فقط کافیه یه مقداری تمرین کنید . ( به من اعتماد کنید . حداقل یک بار این کار رو امتحان کنید، ارزشش رو داره ! )

برای آغاز به کار در این زمینه می تونین آموزش گام به گام ویرایش تصاویر اینستاگرام رو مطالعه کنین . با مطالعه این مطلب از مزایای بهترین ابزار ویرایش تصویر اینستاگرام مطلع می شوید . همچنین می توانید در مورد برنامه های لازم و ضروری ویرایش تصویر هم اطلاعاتی به دست آورید که با استفاده از آن ها می توانید تصاویر باکیفیتی رو ایجاد کنید .

اگر می خواهید مثل حرفه ای ها عمل کنید، می تونین با ابزار پیشرفته ویرایش آشنا شوید و در این مورد اطلاعاتی رو به دست آورید. این برنامه ها امکانات بسیار زیادی رو برای کاربران فراهم کرده اند ، مثلا زمانی که بخواهید وضوح تصویر رو بالاتر ببرید می تونین یه قسمت مشخصی از تصویر رو روشن تر کنید .

 • پست های منسجم و منظم

در اینستاگرام ، پروفایلی بهینه شده است که همواره فعال باشه . به دلیل این که در اینستاگرام کیفیت تصاویر عامل بسیار حیاتی و مهمیه ، پس نباید نگران این موضوع باشید که در طول یک روز چندین پست رو ارسال کنید ( مشابه کاری که در سایر شبکه های اجتماعی انجام می دهید ) . به جای این کار، تمام حواستون رو روی محتواهای باکیفیت متمرکز کنید . بعدا اون تصاویر رو در یک زمان مشخص برای مخاطبان خاصتون پست کنید .

برای این که فراموش نکنید که به طور منظم در اینستاگرام پستی رو به اشتراک بذارین می تونین قالب تقویمی محتوای شبکه های اجتماعی “social media content calender template” رو دانلود کنید و برای پست های اینستاگرام خودتون برنامه ریزی کنید . بعضی مواقع ممکنه نیاز داشته باشید که تصاویر رو برای زمان های مورد نیاز ذخیره کنید مثلا برای روزهای آخر هفته یا تعطیلات.

پس در طول یک روز ، بهترین زمان ارسال پست های اینستاگرام چه زمانی هست ؟ از آنجایی که برنامه اینستاگرام بر روی گوشی های تلفن همراه نصب هست و کاربران هم معمولا از اینترنت استفاده می کنند پس هر زمانی که مایل بودین می تونین پست های اینستاگرام رو ارسال کنید ( البته باید این نکته رو اضافه کنم که تحقیقات انجام شده در این زمینه بیانگر این واقعیته که کاربران بیشتر مایلند که پست ها در ساعاتی غیر از ساعات کاری ارسال شوند .

بهترین زمان ارسال پست های اینستاگرام ، تمامی ساعات روزهای دوشنبه و پنج شنبه به جز ساعت 3 تا 4 بعداز ظهر است . ( با توجه به زمان منطقه ای که مخاطبان شما زندگی می کنند ) مثلا برای مخاطبینی که در ایالت متحده زندگی می کنند، بهتره که زمان منطقه شرق و مرکز رو با هم در نظر بگیرید ( چرا که این مناطق حدود 80 درصد از جمعیت کل کشور آمریکا رو تشکیل میدهند ) و برای مخاطبینی که خارج از آمریکا هستند، از همان زمانی که جامعه هدف در آن زندگی می کنند ، استفاده کنید .

اگرچه، باز هم باید این ساعات رو برای مخاطبین خودتون امتحان کنید تا متوجه شوید که بهترین زمان برای ارسال پست ها، چه زمانی هست .

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید، از شما بی نهایت سپاسگزارم . امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه . منتظر شنیدن نظرات وپیشنهاد های سازنده شما درباره این مطلب هستم .

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۳۱ دیدگاه در “راهکارهای یک پروفایل عالی و کامل در اینستاگرام

Hi there mates, nice paragraph and fastidious urging commented at this place, I am truly enjoying by these.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سوشال
سلام به سوشال خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید
یک قدم تا
کد تخفیف 50 هزارتومانی : igm50