چگونه از استیکر شمارش معکوس برای استوری های اینستاگرام استفاده کنیم؟

اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های محبوب اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصاویر و البته فایل های ویدئویی است. با وجود گذشت چند سال از ارائه این رسانه اجتماعی، محبوبیت آن نه تنها کمتر نشده بلکه در طول سال ها افزایش نیز یافته است.

این روزها بیشتر افراد از اینستاگرام برای مقاصد مختلفی همچون به اشتراک گذاری تصاویر، فایل های ویدئویی یا بازاریابی کسب وکارشان استفاده می کنند. با وجود رشد محبوبیت این رسانه اجتماعی، صاحبان آن تلاش می کنند به طور مستمر قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار دهند و تجربه آن ها از این پلتفرم اجتماعی را بهبود ببخشند.

در مقاله قبل در مورد قابلیت کلوز فرندز اینستاگرام و کاربردهایی که در بهبود بازاریابی کسب وکارها ایجاد کرده صحبت کردیم.  اخیرا این شبکه اجتماعی قابلیت جدیدی ارائه کرده که می تواند برای  کسب وکارها  و فروش آن ها بسیار جذاب باشد. این قابلیت استیکر شمارش معکوس اینستاگرام نام دارد.

 

چگونه از قابلیت  Close Friendsاینستاگرام برای کسب وکارمان استفاده کنیم؟

 

حالا زمانی که می خواهید در استوری های خود خبر از یک رویداد جدید را بدهید( مثلا شروع ارائه یک محصول یا برگزاری رویداد خاص) می توانید از استیکر شمارش معکوس برای نشان دادن زمان و تاریخ باقی مانده استفاده کنید.

خیلی از ماها دوست داریم زمان و تاریخ رویدادی که قرار است در آن اتفاق خاصی رخ دهد را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم.

استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام این فرصت را در اختیار کسب وکارها قرار می دهد و به آن ها کمک می کند بازاریابی محصولات یا رویدادهای خود را به سطح جذاب تری ببرند.

حالا فالورهای شما می توانند در رویدادتان ثبت نام کنند و زمانی که شمارش معکوس به پایان رسید، یک یادآوری کننده دریافت نمایند. این یک استراتژی عالی برای برقراری تعامل بیشتر با کاربران اینستاگرامی است و به آن ها کمک می کند رویدادها یا تبلیغات پیش رو را از دست ندهند.

بخوانید :
چگونه از دسته بندی رفتاری مخاطبان در استراتژی بازاریابی محتوایی استفاده کنیم؟

در ادامه سعی می کنیم به طور مختصر نحوه استفاده از استیکر شمارش معکوس اینستاگرام در استوری ها را با هم مرور کنیم. آماده اید؟

چگونه از استیکر شمارش معکوس اینستاگرام در استوری هایمان استفاده کنیم؟

اضافه کردن استیکر شمارش معکوس به استوری‌های اینستاگرام همانند اضافه کردن هر استیکر تعاملی دیگری است. کافیست بعد از آپلود تصویر یا ویدئو در استوری های اینستاگرام بر روی دکمه استیکرها کلیک کنید.

حالا باید در فهرست استیکرها، استیکر جدید شمارش معکوس را مشاهده کنید.  اگر هنوز این استیکر را مشاهده نمی کنید شاید در ناحیه مدنظرتان فعال نشده یا از نسخه قدیمی اینستاگرام استفاده می کنید. پس زیاد نگران نباشید این قابلیت خیلی سریع به ناحیه مدنظر شما هم می رسد.

استیکر شمارش معکوس اینستاگرام

در گام بعدی، باید یک اسم به استیکرتان بدهید. به عنوان مثال اگر می خواهید از استیکر شمارش معکوس برای فروش یا تبلیغ یک محصول خاص استفاده کنید می توانید نام آن را فروش ویژه یا تخفیف ویژه بگذارید.

اصلا مهم نیست چه اسمی برای این استیکر انتخاب می کنید. این یک موضوع شخصی است و به خود شما بستگی دارد ولی سعی کنید از اسمی استفاده کنید که هم برای شما و هم برای مخاطبانتان معنادار است.

حالا باید زمان استیکر شمارش معکوس را تنظیم کنید. در این بخش می توانید گزینه All day را انتخاب کنید که در آن شمارش معکوس به صورت روزانه نمایش داده می شود و ساعت در نیمه شب روزی که انتخاب کرده اید از کار باز می ایستد.

ولی اگر می خواهید شمارش معکوس خود را برای روز خاصی تنظیم کنید گزینه All day را از حالت انتخاب خارج کنید و ساعت و دقیقه مدنظر را به استیکر اضافه نمایید.

بخوانید :
چگونه استراتژی موثری برای بازاریابی اینستاگرام ایجاد کنیم؟

خوب به غیر از همه مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم می توانید رنگ استیکر شمارش معکوس را هم تغییر دهید. برای اینکار کافیست روی چرخه رنگی که در بالای استیکر می بینید ضربه بزنید.

بعد از اینکه ظاهر استیکرتان را تغییر دادید و از همه چیز راضی بودید بر روی عبارت Done کلیک کنید و استوری تان را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

یکی از قابلیت های جذاب استیکر شمارش معکوس اینستاگرام این است که مخاطبانی که ان را می بینند می توانند  شمارش معکوس تان را دنبال کنند.

وقتی یک نفر استوری تان را می بیند و روی استیکر ضربه می زند، گزینه ای برای دریافت یادآوری  برایش ظاهر می شود. هر وقت که کاربری گزینه دریافت یادآوری را انتخاب می کند نوتیفیکیشنی هم برای شما ارسال می گردد.  اگر اکانت شما کمتر از 50000 فالور داشته باشد نوتیفیکیشن اشتراک مجدد شمارش معکوس توسط مخاطبان، از طریق پیام دایرکت ارسال می گردد.

این قابلیت قطعا یک پتانسیل عالی برای کسب وکارها فراهم خواهد کرد. اینکه بخواهید حراجی را تبلیغ کنید یا رویدادی را در اختیار کاربرانتان قرار دهید زیاد مهم نیست. نکته مهم این است که به کمک قابلیت شمارش معکوس اینستاگرام در استوری ها می توانید یک یادآوری کننده عالی ایجاد کنید و به کمک آن نتایج بهتری برای خود رقم بزنید.

این قابلیت را امتحان کردید؟ چه نتیجه ای از آن گرفتید؟ اصلا این قابلیت برای شما فعال است؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط