سوشال

قابلیت های استیکرهای استوری اینستاگرام برای کسب وکارها

استیکرهای استوری اینستاگرام تنها برای سرگرم کردن یا افزودن شخصیت به استوری ها ارائه نشده اند. شما می توانید از این استیکرها برای رشد کسب وکارتان هم استفاده کنید. چه بخواهید تعامل را در میان کاربران تان بیشتر کنید، باعث آگاهی از برند شوید، ترافیکی به سمت سایت جذی کنید یا حتی قصد داشته باشید فروش بیشتری در پیج اینستاگرامی تان داشته باشید، استیکرهای استوری اینستاگرام می تواند در  رسیدن به این اهداف یاریتان کند. در این پست از سوشال به قابلیت هایی از این استیکرها خواهیم پرداخت که استفاده از آن ها به رشد کسب وکارتان کمک می کند.

 استیکرهای استوری اینستاگرام: استیکرهای موقعیت

استیکرهای استوری اینستاگرام

اگر می خواهید تعامل و بازدید کاربران از استوری های اینستاگرامی تان افزایش پیدا کند باید موقعیت تان را در این استیکرها تگ کنید. همانند تگ های موقعیتی که برای پست های معمولی اینستاگرام وحود دارد می توانید به کمک استیکرهای استوری اینستاگرام موقعیت خودتان  را در این استوری ها بگنجانید. در چنین شرایطی افرادی که به دنبال آن موقعیت در اینستاگرام می گردند می توانند پست شما را ببینند و با آن تعامل داشته باشند.  به عبارت دیگر استیکرهای موقعیتی اینستاگرام به شما کمک می کنند دیده شدن استوری هایتان را بیشتر کنید و افراد زیادی را به سمت پیج تان بکشانید.

اگر رویدادهایی دارید که برای یک موقعیت خاص برگزار می شود می توانید از استیکرهای موقعیتی اینستاگرام بهره ببرید. قبل از اینکه رویدادتان برگزار شود یک استوری درست کنید و از این استیکر بر روی آن استفاده نمایید. فقط به خاطر داشته باشید که تگ موقعیت باید به پستی که منتشر می کنید مرتبط باشد.  این استیکر استوری های اینستاگرام برای موارد زیر مفید خواهد بود:

 • دیده شدن استوری های اینستاگرام
 • جذب ویوو و تعامل بیشتر بر روی استوری ها
 • جلب توجه مخاطبین به موقعیت فیزیکی کسب وکارها

استیکرهای استوری اینستاگرام: استیکرهای مرتبط با منشن

وقتی در اینستاگرام با برندهای دیگری کار می کنید یا می خواهید محتوای تولید شده توسط کاربران را مجددا پست نمایید حتما برایتان مهم خواهد بود که این افراد را منشن کنید.  این منشن کردن مزایای زیادی دارد. مثلا به ایجاد یک جامعه گسترده در شبکه های اجتماعی کمک می کند. اکانتی که منشن می شود ممکن است برای تشکر و قدردانی از شما، پست تان را دوباره ارسال کند. چندین استیکر منشن در اینستاگرام وجود دارد. این استیکرها نه تنها جلوه انسانی به برندتان می بخشند بلکه می توانند توجه افراد را به کمپین ها و رویدادهای موجود جلب کنند. این نوع از استیکرهای استوری اینستاگرام برای موارد زیر خوب و موثر خواهد بود:

 • هایلایت کردن سایر اکانت های اینستاگرام
 • هایلایت کردن همکاران و اینفلوئنسرها
بخوانید :
به اشتراک گذاشتن لحظه های ناب زندگی با قابلیت پخش زنده ویدئویی Live Stories در اینستاگرام

استیکرهای استوری اینستاگرام:  استیکرهای هشتگ

 

همانند استیکرهای موقعیتی، مانی که استوری تان را با استیکر هشتگ تگ می کنید سایر کاربران می توانند به راحتی آن را ببینند و با آن تعامل داشته باشند.  اگر فالورهای شما بر روی استیکر هشتگ موجود بر روی استوری ضربه بزنند، به صفحه هشتگ ها منتقل خواهند شد و می توانند سایر مواردی که با همین هشتگ منتشر کرده اید را هم ببینند. برای کسب وکارها، استیکرهای هشتگ بهترین روش برای تبلیغ هشتگ های برند شده بر روی استوری های اینستاگرام است. این استیکر استوری اینستاگرام برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • افزایش دیده شدن استوری
 • کسب ویوو و تعامل بیشتر بر روی استوری ها
 • هایلایت کردن هشتگ های برند ، کمپین های هشتگ و سایر موارد

 استیکرهای استوری اینستاگرام:  استیکرهای گیف

اگر به دنبال ایجاد محتوایی هستید که بتواند توجه افراد را به خود جلب کند و تعامل بیشتری ایجاد نماید از استیکرهای استوری اینستاگرام همچون استیکر گیف بهره ببرید.  حالا شما می توانید استیکرهای گیف جذاب را به تصاویر یا ویدئوهای موجود در استوری هایتان اضافه کنید. چه بخواهید محصولات تان را نشان دهید یا کمپین ها را تبلیغ کنید، استفاده از استیکرهای گیف کمک فراوانی به شما خواهند کرد. همچنین می توانید برای استوری های اینستاگرام تان استیکرهای گیف سفارشی تهیه کنید. این استیکرهای استوری اینستاگرام برای موارد زیر کاربرد عالی خواهند داشت:

 • بهبود جذابیت بصری استوری ها
 • هایلایت کردن لینک ها و call to action ها
 • جذب آگاهی از برند
 • موارد متعدد دیگر

استیکر اسلایدر ایموجی و رای گیری:

تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید درباره موضوعی از مخاطبان تان رای گیری کنید؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت است باید از استیکرهای ایموجی و رای گیری در استوری های اینستاگرام استفاده کنید. زمانی که استیکر رای گیری را به اشتراک می گذارید می توانید از مخاطبان تان سوالی بپرسید و جواب هایشان را ببینید. اسلایدرهای ایموجی هم کارکرد مشابهی دارند اما به جای رای گیری بله یا خیر به کاربران کمک می کنند اسلایدر را به چپ و راست بکشند و پاسخ هایشان را ثبت نمایند.

این دو استیکر استوری اینستاگرام کاربردهای زیادی برای کسب وکارها خواهند داشت. شما می توانید از این استیکرها برای دریافت بازخورد محصولات، برون سپاری ایده ها یا سرگرم کردن فالورهایتان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید وقتی می خواهید از نظرسنجی و رای گیری در استراتژی بازاریابی اینستاگرام تان استفاده کنید باید به صحبت های مخاطبان هم گوش کنید.

این استیکرهای استوری اینستاگرام کاربردهای زیر را خواهند داشت:

 • برون سپاری ایده ها و جمع آوری نظرات مخاطبان
 • کسب اطلاعات بیشتر درباره مخاطبان
 • ایجاد محتوای تعاملی
بخوانید :
نحوه ساخت کانال تلگرام برای تازه وارد ها

استیکر استوری اینستاگرام: استیکر سوال

بر خلاف استیکرهای رای گیری و ایموجی که به کاربران اجازه می دادند به سوالاتی که شما طرح کرده اید پاسخ دهند، استیکر سوال زمانی که به استوری اینستاگرام اضافه می شود به کاربران اجازه می دهد سوالی را ثبت کنند و جوابش را از شما بگیرند.  اینکار باعث جذب مخاطبان می شود.  کسب وکارها به شیوه های مختلفی می توانند از این استیکر بهره ببرند. به عنوان مثال اگر می خواهید یک استراتژی برای پست هایتان ایجاد کنید می توانید از این قابلیت بهره ببرید و نظرات مخاطبان را از قبل جویا شوید. استیکرهای سوال در استوری های اینستاگرام فرصت عالی برای نشان دادن عملکرد فالوورها و ایجاد یک مکالمه دو طرفه است.

این استیکرها برای موارد زیر کارکرد خوبی خواهند داشت:

 • برون سپاری ایده ها و جمع آوری بازخوردها
 • کسب اطلاعات بیشتر درباره مخاطب
 • ایجاد محتوای تعاملی

استیکرهای استوری اینستاگرام: استیکرهای شمارش معکوس

این گزینه هم یکی دیگر از استیکرهای استوری اینستاگرام است. در مقالات قبلی به طور مفصل درباره استیکر شمارش معکوس اینستاگرام صحبت کرده ایم. اگر می خواهید درباره یکی از رویدادهای پیش رو مطلبی به اشتراک بگذارید می توانید از استیکر شمارش معکوس برای نشان دادن زمان و تاریخ بهره ببرید.

در چنین شرایطی فالورهای شما می توانند در رویداد نشان داده شده ثبت نام کنند و وقتی موعدش رسید  از آن باخبر شوند. این استیکر بهترین گزینه برای تبلیغ فروش، رویدادها  یا آغاز توزیع محصولات جدید است. از این استیکر می توانید برای موارد زیر استفاده کنید:

 • تبلیغ کمپین هایی که محدود به زمان هستند.
 • ایجاد تمایل به محصولی که قرار است وارد بازار شود.

 

چگونه از استیکر شمارش معکوس برای استوری های اینستاگرام استفاده کنیم؟

 

استیکرهای خرید:

به آخرین گزینه از استیکرهای استوری اینستاگرام رسیدیم. تگ کردن محصولات با استیکرهای خرید در اینستاگرام بهترین روش برای تبلیغ  فروش است چون می تواند جزییات محصول را به خوبی نشان دهد. این گزینه بهترین قابلیت برای رسیدن به اهداف زیر است:

 • تبلیغ محصولات بر روی استوری های اینستاگرام
 • افزایش فروش
 • افزایش تعامل

خوب همانطور که مشاهده کردید استیکرهای استوری اینستاگرام قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند. این استیکرها می توانند برای افزایش تعامل با کاربران، افزودن سرگرمی به استوری ها، رشد کسب وکارها در اینستاگرام بسیار مفید باشند.  امیدواریم از اطلاعاتی که در این پست در اختیارتان قرار دادیم استفاده کنید و از استیکرهای استوری اینستاگرام برای رشد کسب وکارتان بهره ببرید. اگر نظر یا ایده ای درباره این استیکرها دارید یا از آن ها استفاده کرده اید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط