3 ترفند اینستاگرام که لازم است برای حرفه ای شدن در اینستاگرام بدانید

ترفند اینستاگرام

اگر دوست دارید یک آلبوم عکس زیبا و جذاب از عکسهای اینستاگرامی داشته باشید و یا جستجوهای خود را از حافظه اینستاگرام پاک کنید و عکس ها را اشتباهی لایک نکنید این ترفندهای اینستاگرامی را در سوشال دنبال کنید .

چگونه یک آلبوم اینستاگرامی بسازید ؟

همیشه از قدیم داشتن یک آلبوم عکس و نگاه کردن هر چند وقت یکبار عکس ها و مرور خاطرات از لذت بخش ترین لحظات زندگی هر فردی می تواند باشد . مشخصا با پیشرفت تکنولوژی و ورود دوربین های دیجیتال و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، نه عکسی چاپ میشود نه آلبومی از عکسها درست میشود .

پس باید یک فکری به حال احساسات خودمان و ساختن لحظه های قشنگ در روزهای خودمان در زندگی مدرن بکنیم . چه بهتر از اینکه یک آلبوم اینستاگرامیِ دوست داشتنی برای خودمان بسازیم .

اینستاگرام در نسخه های جدید خود علاوه بر اینکه این قابلیت را دارد که عکسهایی که لایک کرده اید را در یک صفحه یکجا نشان دهد ، این امکان را هم به شما میدهد که تعدادی از عکسهایی که دوست دارید را ذخیره کنید و هر زمان که دوست داشتید مجموعه آلبوم عکسهای خود را ببینید .

چگونه عکسهای اینستاگرام را ذخیره کنیم ؟

چگونه عکسهای اینستاگرام را ذخیره کنیم ؟

برای ساختن آلبوم اینستاگرامی این مسیر را طی کنید :

در زیر هر عکسی که دوست دارید یک علامت بوکمارک قرار دارد . روی آن بزنید .با این کار به راحتی عکسهای شما در آلبوم اینستاگرامی تان ثبت میشود.

ذخیره کردن عکسها در اینستاگرام

ذخیره کردن عکسها در اینستاگرام

اما برای دیدن آلبوم ، به صفحه پروفایلتان بروید و بعد روی بوکمارک کلیک کنید .  با کلیک کردن روی این علامت وارد صفحه ای میشوید که عکسهای ذخیره شده به صورت یک آلبوم جذاب جمع شده اند . این آلبوم اینستاگرام این قابلیت را دارد که بتوانید آلبوم های مختلف و متنوع با نامگذاری خاص خودشان بسازید . مثلا آلبوم عکسهای دوستان ، غذا ، گل ها و…

بخوانید :
20 راهکار هوشمندانه برای کسب و کار در اینستاگرام - قسمت اول

برای اضافه کردن یک آلبوم جدید علامت + را بزنید و نام آلبوم را بنویسید.

چند بار تا به حال اشتباهی عکس هایی که در اینستاگرام میبینید را لایک کرده اید ؟

اگر بارها برای شما پیش آمده است که ناخواسته عکس هایی را لایک کرده اید و از این بابت همیشه در هنگام نگاه کردن عکس ها نگران بوده اید این ترفند برای شماست .

این ترفند اینستاگرام برای آرامش شما در هنگام نگاه کردن به عکس هاست . برای اجرای این ترفند باید در هنگام بازدید گوشی خود را در حالت پرواز یا Airplane Mode باید قرار بدهید . در این شرایط چون دسترسی شما به اینترنت قطع میشود اگر حتی اشتباهی روی آن کلیک کنید لایک به حساب نمی آید .

فعال کردن حالت پرواز در گوشی موبایل

فعال کردن حالت پرواز در گوشی موبایل

البته این نکته حائز اهمیت است که چون اینترنت قطع میشود باید عکس ها را آپلود کنید و بعد گوشی را در حالت Airplane Mode قرار بدهید .

( برای گذاشتن گوشی در حالت پرواز در آیفون منوی پایین صفحه را بالا بکشد و روی عکس هواپیما کلیک کنید .و برای فعال کردن حالت Airplane Mode در اندروید منوی بالای صفحه را پایین بکشید و وارد قسمت Setting بشوید و روی گزینه حالت پرواز کلیک کنید .

آیا دوست دارید تاریخچه جستجوی خود در اینستاگرام را کلا پاک کنید ؟

اینستاگرام شرایطی برای کاربران خود فراهم کرده است که بتوانند حافظه اینستاگرام خود را پاک کنند .برای اجرای این ترفند اینستاگرام ،  باید در پروفایل خودتان علامت “…” را بزنید .بعد در این قسمت روی  Clear Search History بزنید و بعد هم Yes, I’m sure را بزنید .

پاک کردن تاریخچه جستجوی در اینستاگرام

پاک کردن تاریخچه جستجوی در اینستاگرام

چگونه قبل از اینکه روی عکسی تگ شوید به شما اطلاع داده شود ؟

آیا می خواهید قبل از اینکه در عکسی توسط دوستانتان تگ شوید به شما اطلاع داده شود و در صورتی که شما اجازه اینکار را دادید روی عکس تگ شوید . برای اجرای این ترفند اینستاگرام در قسمت پروفایل زیر قسمت بیوگرافی و بالا عکس ها آیکون آدمک را انتخاب کنید .

نوتیفیکیشن تگ شدن در اینستاگرام

نوتیفیکیشن تگ شدن در اینستاگرام

در این قسمت عکس های تگ شده شما وجود دارد . بعد روی “…” را در بالای صفحه بزنید و بعد هم روی Tagging Options بزنید و بعد هم قسمت Add Manually را بزنید . زمانی که این ترفند را به کار ببرید هر شخصی که بخواهد شما را تگ کند نوتیفیکیشن مربوطه برای شما ارسال میشود  و شما به صورت دستی می توانید خودتان را در عکس تگ کنید .

بخوانید :
7 نکته مهم برای شروع کارآفرینی که حتما باید بدانید

 

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط