5 ترفند بازاریابی در اینستاگرام که با عمل به آنها به درآمد چند ده میلیونی می رسید!

5 ترفند بازاریابی در اینستاگرام که با عمل به آنها به درآمد چند ده میلیون در روز می رسید!

این روزها بیشتر به اکانت فیس بوک تان سر میزنید یا اینستاگرام ؟بیشتر ایمیل تان را چک میکنید یا اینستاگرام تان را ؟

با کمی نگاه به دور برتان کاملا مشخص است که این روزها تب اینستاگرام در ایران از هر شبکه اجتماعی دیگری تند تر است و کمتر کسی را می توانیم پیدا کنیم که در طول روز چند بار استوری از پشت صحنه زندگی یا کسب و کارش یا عکسی از لحظات روزانه اش در اینستاگرام ثبت و منتشر نکند .

خب حالا که این تعداد از کاربر یکجا جمع شده اند چرا ما فقط به گذاشتن چند تا عکس و لایک دوستان نزدیکمان بسنده کنیم و نخواهیم که بازاریابی ایسنتاگرام درآمد میلیونی از اینستاگرام داشته باشیم ؟

بازاریابی ایستاگرامی چیست ؟

بازاریابی ایستاگرامی چیست ؟

چرا بازاریابی اینستاگرام این روزها انقدر خوب جواب می دهد و منجر به درآمد میلیونی میشود ؟

اینستاگرام با قابلیت هایی که هر روز هم به تعداد آنها اضافه میشود توانسته طرفداران زیادی را در کل دنیا برای خودش جذب کند و در ایران هم بدون شک می توانیم بگوییم که حرف اول را بین شبکه های اجتماعی می زند .

مشخصا اگر بتوانید از اینستاگرام به درستی و حرفه ای استفاده کنید و ترفندهای مربوط به بازاریابی در اینستاگرام را یاد بگیرید هم می توانید برای خودتان برندسازی کنید و برند فعلی تان را مشهور و معتبر کنید و هم اگر سایتی دارید می توانید ترافیک زیادی را به سمت سایت تان هدایت کنید و در نتیجه فروش محصولات تان را بیشتر کنید .

راهنمای مهندسی کسب و کار اینترنتی در 3650 کلمه !

شما کدام روش را در بازاریابی اینستاگرام کسب و کارتان انتخاب میکنید ؟

برای بازاریابی اینستاگرام و افزایش فروش یا افزایش اعتبار برندتان می توانید روش های مختلفی را انتخاب کنید که در اینجا به 3 مورد اشاره میکنیم:

  • با حضور در اینستاگرام به هدف کسب و کار نه فقط تفریح و سرگرمی، می توانید با مخاطبان برندتان ارتباط نزدیک تر و صمیمی تری ایجاد کنید . همانطور که می دانیم معمولا محیط سایت ها نسبت به شبکه های اجتماعی خشک تر و رسمی تر است و بنابراین اکثر کسب و کارها در سایت های خودشان فقط محتوای بسیار تخصصی و خاص منتشر می کنند . اما فضای شبکه های اجتماعی ای مثل اینستاگرام به نحوی است که شما می توانید پشت صحنه های کسب و کار یا موارد این چنینی را در صفحه اینستاگرام تان منتشر کنید و مخاطب بیشتری را با برند خودتان آشنا کنید و اعتبار برندتان را افزایش بدهید .
  • تعدادی از برندهای معروف و معتبر هم از صفحه اینستاگرام شان برای کارهای خیرخواهانه یا ایده های دوست دار محیط زیستی استفاده میکنند و به این شکل نام خودشان را به عنوان یک طرفدار محیط زیست و کارهای بشر دوستانه معرفی می کنند .
  • بعضی از کسب و کارها هم از بازاریابی اینستاگرام به شکلی مستقیم برای افزایش فروش محصولات شان استفاده میکنند و حتی بسیاری از برندها مانند تعدادی از کسب و کارهای هنری فقط به کمک صفحه اینستاگرام شان و بدون حتی داشتن سایت یا یک مکان فیزیکی محصولات شان را مستقیم به فالورهایشان می فروشند .

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام که با به کار گیری آنها می توانید ثروتمند شوید

1-حتما آدرس سایت تان را در قسمت پروفایل اینستاگرام بگذارید

اگر درحال حاضر صاحب برند و کسب و کاری هستید هر چند کوچک، و یا حتی اگر در شروع راه اندازی یک کسب و کار و یا برند شخصی هستید و سایتی برای خودتان دارید ، یکی از بهترین راه های افزایش ترافیک سایت تان گذاشتن آدرس سایت در قسمت پروفایل اینستاگرام است .

بخوانید :
چگونه قبل از شروع یک استارتاپ یا کسب و کار جدید رقبا را تجزیه و تحلیل کنید ؟ ( 57 سوال مهم که حتما باید به آنها پاسخ بدهید )

حتی اگر وب سایت تان هنوز بالا نیامده و یا فعلا قصد ندارید وب سایتی داشته باشید بهتر است از این قابلیت گذاشتن لینک در این قسمت استفاده کنید و لینک صفحه یکی دیگر از شبکه های اجتماعی تان مثل لینکدین یا تلگرام را بگذارید .

یا اگر در چند هفته آینده قصد دارید یک محصول خاصی را به بازار ارائه کنید یا یک فروش ویژه داشته باشید می توانید آدرس یک لندینگ پیج خاصی را در این قسمت از پروفایل اینستاگرام تان بگذارید .

به این شکل فالوورهای زیادی ممکن است از این لینک به صفحه لندینگ پیج مورد نظر شما بیایند و عضو سایت تان شوند و یا ایمیل شان را ثبت کنند که شما بتوانید در آینده از ایمیل مارکتینگ برای فروش بیشتر استفاده کنید .

7 توصیه از فوق ستاره های فروش در دنیا، برای شما که می خواهید قهرمان دنیای بازاریابی و فروش شوید

2- محتوای مناسبی در قسمت بیو اینستاگرام تان بنویسید

قسمت بیو اینستاگرام فضایی برای معرفی شما یا کسب و کارتان است .اما مشخصا کلی گویی و نوشتن محتواهای بی هدف هیچ تاثیری در جذب مخاطب شما ندارد . بنابراین نوشتن Bio های خلاقانه و غیر کلیشه ای می تواند در افزایش فالورهای شما و در نتیجه آشنایی تعداد بیشتری مخاطب با برندتان تاثیر بیشتری داشته باشد . پس بهترین کار این است که به مخاطب تان بگویید که اصلا چرا باید شما را فالو کنند . مثلا اگر یک شرکت تولید محتوای حرفه ای هستید این 2 نوع محتوای بیو را با هم مقایسه کنید :

در نمونه اول ما فقط از خودمان تعریف و تمجید کردیم ولی در نمونه دوم به مخاطب گفتیم که فالو کردن ما چه مزیت هایی می تواند برای او داشته باشد .

3- از عکس های منحصر به فرد برای ایجاد کنجکاوی مخاطب استفاده کنید

حتی اگر شما با کیفیت ترین و بهترین عکس ها را در اینستاگرام کسب و کارتان منتشر کنید اما عکسی نباشد که باعث ایجاد کنجکاوی یا حس خاصی در مخاطب شود قطعا تمام ترفندهای بازاریابی اینستاگرامی شما کاملا شکست می خورد . مثلا اگر محصول خاصی را در صفحه اینستاگرام تان می خواهید بفروشید ، بهتر است به جای اینکه یک عکس از زاویه معمولی در اینستاگرام منتشر کنید ، از یک زاویه خاص و عجیب غریب از آن عکس بیاندازید .

بازاریابی اینستاگرام در کسب و کار

بازاریابی اینستاگرام در کسب و کار

4– برای صفحه اینستاگرام تان محتوای اختصاصی تولید کنید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کسب و کارها این روزها دچار آن می شوند این است که همیشه پست هایی که در شبکه های اجتماعی آنها منتشر می شود دقیقا یکسان و کپی است .

بخوانید :
برای رشد سریع صفحه اینستاگرام کسب و کار تان چه کارهایی باید انجام دهید ؟

مثلا شما یک محتوای خاص تولید میکنید و شروع میکنید تک به تک شبکه های اجتماعی تان را باز می کنید و در همه آنها این پست را منتشر می کنید یا شاید هم یک پروموشن یا تخفیف فصلی خاص را یکباره در همه شبکه های اجتماعی تان اطلاع رسانی می کنید.

خب خودتان را جای مخاطب بگذارید ،آن هم مخاطب پر مشغله و کم حوصله این روزها ، آیا دلیلی دارد که وقتی محتوای همه صفحات اجتماعی شما یکی است همه صفحات شما را دنبال کند ؟

پس بهتر است کمی بیشتر وقت بگذارید اما برای هر شبکه اجتماعی محتوای منحصر به فرد و خاصی تولید کنید .

حداقل اینکه اگر در طول هفته در بیشتر موارد محتوای یکسانی در آنها منتشر می کنید ،یک یا دوبار در هفته محتوایی اختصاصی برای هر شبکه اجتماعی تان منتشر کنید

یا بدتر از این روشی است که باز هم بسیاری از بازاریابان شبکه های اجتماعی به کار میگیرند و آن هم این است که شروع میکنند کپی کردن محتوای صفحات پر بازدید و دقیقا محتوای پست آنها را بدون حتی کوچکترین تغییری کپی میکنند و در صفحه خودشان منتشر می کنند . شاید این برای مدت کوتاهی جواب بدهد اما قطعا همه مخاطب ها سریعا به کپی بودن محتوای شما پی می برند و قطعا حاضر نیستند صفحه ای را دنبال کنند که حرف های دیگران را برای آنها کپی پیست می کند .

با این 5 تکنیک در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شوید

5– حتی در شبکه های اجتماعی هم سعی کنید اول به مخاطب آموزش بدهید و بعد به او بفروشید!

یکی دیگر از اشتباهات بسیاری از بازاریابان اینترنتی این است که فکر میکنند چون می خواهند یک محصول را بفروشند از ابتدا باید مخاطب را با بمباران تبلیغاتی ترغیب به خرید بکنند ،که قطعا یکی از استراتژی های اشتباه در فروش محصول در این روزها است .

حتی اگر هدف تان فروش محصول یا خدمات است در ابتدا باید مخاطب را نمک گیر کنید و بعد او را ترغیب و تشویق به خرید کنید .

و بهترین راه نمک گیر کردن مخاطب منتشر کردن محتوای آموزشی است .

شاید پیش خودتان بگویید مثلا حالا که کار من به عنوان مثال فروش فرش است  نه آموزش چه کار باید بکنم ؟ قرار نیست شما حتما مدرس کنکور یا درس های دانشگاهی باشید که محتوای آموزشی منتشر کنید .

7 راه رسیدن به قله موفقیت در فروش و بازاریابی در شبکه های اجتماعی

این روزها مخاطب ها در هر زمینه ای نیاز به کمک و آموزش دارند و برای پیدا کردن سوالات مختلف شان در اینترنت و شبکه های اجتماعی جستجو میکنند . پس در هر شغل و کسب وکاری که هستید سعی کنید تعداد زیادی از سوالات مخاطبان تان را پیدا کنید و به آنها پاسخ مناسبی بدهید و این را به یک پست در شبکه اجتماعی از جمله اینستاگرام تبدیل کنید . مثلا اگر کارتان فرش است می توانید یک پست آموزشی در خصوص نحوه تمیز کردن لکه ها از روی فرش بگذارید . پس بدون توجه به نوع کسب و کارتان می توانید پست های آموزشی مفید و جذاب برای مخاطب در صفحه اینستاگرام تان منتشر کنیدو از این طریق اتفاقا فروش تان را چند برابر کنید .

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط