سوشال

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان ممکن با این 9 راهکار تجربه شده

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان ممکن با این 9 راهکار تجربه شده

شبکه اینستاگرام، بیش از ۱ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و به سرعت در حال تبدیل شدن به بازاری داغ برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد می باشد .

یک میلیارد! بدون شک به همین راحتی ها نمی توانیم از این جمعیت بزرگ در کسب و کارمان بگذریم !

آمار و ارقام شگفت انگیز و تاثیر گذار در مورد اینستاگرام فقط مربوط به تعداد کاربران نمی شود .

اینستاگرام،به عنوان سریع ترین پلتفرم اجتماعی در حال رشد شناخته می شود و تقریباً نیمی از افرادی که در آن عضویت دارند، یعنی بیش از ۵۰۰ میلیون نفر، به طور روزانه و مرتب از آن استفاده می کنند. و علاوه بر این با جستجویی ساده می توانید ببینید که برندهایی که در این شبکه های اجتماعی فعالیت میکنند در مدت زمان کمی به رشد بسیار بالایی در فروش و در آمد رسیده اند.

بر اساس تحقیقی که توسط Forrester انجام شده است، میزان تعامل هر کاربر در اینستاگرام، 2.3 درصد، در فیس بوک 0.2 درصد و در توییتر 0.02 می‌باشد.

تمامی این موارد نشان دهنده قدرت مطلق اینستاگرام می باشد، اما چگونه می توانیم در بین تمام کارهایی که در کسب و کارمان داریم ساعات مناسبی را هم برای پست گذاشتن در اینستاگرام صرف کنیم ؟

مشخصا رشد کسب و کار در اینستاگرام مستلزم حضور مداوم و برنامه ریزی شده همراه با تعامل بالا با مخاطبان است . بنابراین برای انجام همزمان این کارها نیازمند برنامه ریزی و مدیریت زمان خاصی هستیم .

در این مقاله سوشال ، ما به شما کمک می کنیم تا با این 9 روش مدیریت زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام و پاسخگویی به کامنت ها و پیام های دایرکت و خلاصه هر کاری که در اینستاگرام کسب و کارتان نیاز دارید که به صورت روزانه انجام دهید می توانید به نتایج خارق العاده ای برسید

1. به جای پست گذاشتن در اینستاگرام از طریق موبایل ،پست های خود را بر روی دسکتاپ یا صفحه کامپیوتر تولید کنید

گرچه اینستاگرام هم اکنون نیز اجازه انتشار مطالب از طریق دسکتاپ یا اپلیکیشن وب را به کاربران نمی‌دهد، اما ابزار بسیاری وجود دارد که به شما اجازه می دهند تا پست های اینستاگرام خود را در ابتدا بر روی دسکتاپ صفحه کامپیوتر خود ایجاد کنید.

ایجاد پست های اینستاگرام بر روی صفحه دسکتاپ می تواند کمک بسیار بزرگی برای صرفه جویی در زمان باشد .

از آنجایی که ایجاد تصاویر ویرایش آن ها بر روی صفحه دسکتاپ، بسیار سریع تر از موبایل می باشد این مساله می تواند در زمان شما برای پست گذاشتن در اینستاگرام بسیار صرفه جویی کند.

پست گذاشتن در اینستاگرام از دسکتاپ

پست گذاشتن در اینستاگرام از دسکتاپ

با ابزارهایی مثل  بافر (Buffer) می توانید عکس های خود را آپلود کنید و زمان انتشار پست بر روی دسکتاپ را برنامه ریزی کنید. با این کار، در زمان معین شده پست مورد نظر شما بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام ارسال می شود  .

یک نکته : اگر در حال حاضر در حال ایجاد پست برای اینستاگرام هستید از این راهنمای اندازه تصاویر می توانید استفاده کنید ::

 • تصویر مربعی : ۱۰۸۰px در عرض ۱۰۸۰px در طول
 • تصویر افقی : ۱۰۸۰px در عرض 1350 px در طول
 • تصویر عمودی : ۱۰۸۰px در عرض ۵۶۶ px در طول

افزایش فروش در اینستاگرام با این 3 روش ساده

2. از ریپست Repost کردن پست های جذاب دیگران استفاده کنید

در مطالعه ای که توسط استارتاپ بازاریابیCrowdtap و IPsos انجام شده است، به این نتیجه رسیده اند که محتوایی که توسط کاربران تولید می شود، 35 % بیشتر در ذهن ها باقی میماند و امکان ویروسی شدن دارند و همین طور  میزان اعتماد کردن به این محتوا ۵۰ % بیشتر از محتواهایی است که توسط کاربران تولید نشده است .

یکی از بهترین روش ها برای به اشتراک گذاری محتوایی که توسط کاربران تولید شده است، این است که در اینستاگرام بگردید و محتواهایی که مشارکت بالایی داشته اند و برای مخاطب جذاب بوده است را پیدا کنید و آن ها مجدد پست کنید

ریپست کردن در اینستاگرام

ریپست کردن در اینستاگرام

این استراتژی به ما کمک میکند تا میزان کاربران صفحه اینستاگرام خود را در کمتر از ۶ ماه به میزان ۵۰۰ درصد افزایش دهیم!

یکی از معمولی ترین و رایج ترین روش ها برای پست مجدد یک پست در اینستاگرام به این صورت می باشد :

 • از پست مورد نظر بر روی موبایل خود اسکرین شات بگیرید
 • تصاویر و عکس های حاشیه عکس را برش دهید
 • کپشن یا متن مورد نظر را کپی و پیست کنید
 • کپشن مورد نظر خود را اضافه کنید
بخوانید :
افزایش فروش در اینستاگرام با این 3 روش ساده

در نهایت، محتوای مورد نظر را انتشار دهید. این کار را می توانید توسط اپلیکیشن هایی مانند بافر و Repost انجام دهید.

برای اینکار می توانید  به راحتی  url پست مورد نظر را کپی کنید و توسط اپلیکیشن هایی که گفتیم، آن را درون صفحه خود پست کنید

با هشتگ دزدی در بازاریابی شبکه های اجتماعی معروف شوید !

3. در پست های اینستاگرام خودتان از یک تم و قالب خاص و مشخص استفاده کنید

به جای این که هر روز در رابطه با مطلبی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید فکر کنید، یکی از کارهایی که می تواند در مدیریت زمان برای پست گذاشتن در ایسنتاگرام به شما کمک کند این است که یک تم و قالب خاصی برای پست های اینستاگرام تان در نظر بگیرید و هر روز طبق همان پیش بروید و هر روز مجبور نباشید به نحوه طراحی یا قالب تصویر و پست فکر کنید .

علاوه بر اینکه داشتن یک تم خاص برای افرادی که خصوصا از اینستاگرام برای برند و کسب و کارشان استفاده میکنند باعث ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب و افزایش کلاس کاری کسب و کارتان می شود .

در استوری اینستاگرام داستان کسب و کار خود را بگویید و مرزهای فروش خود را بشکنید!

4. در یک زمان شروع به پست گذاشتن در اینستاگرام و بررسی و پاسخگویی به کامنت ها نکنید

یکی از رایج ترین توصیه هایی که در رابطه با افزایش بهره وری در تمام زمینه ها به ما می شود این است که از همزمان انجام داده کارها به شدت پرهیز کنید

طبق تحقیقاتی که توسط پروفسور سوفی لروی، در دانشگاه نیویورک انجام شده است، این طور نشان داده شد که اگر در حین انجام یک کار خاص یک کار دوم و یا حتی سومی را شروع کنیم و بخواهیم برای صرفه جویی در زمان چند کار را همزمان انجام دهیم به شدت دچار افت بهره وری می شویم و به هیچ کدام از کارها به شکلی بهینه و مثبت نمی توانیم برسیم . زمانی که مغز ما می خواهد روی چند کار مختلف و یا حتی شبیه به هم تمرکز کند به جای اینکه روی فقط یک کار تمرکز کند به شدت بهره وری و کارایی مغز کاهش می یابد .

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان

برای بازاریابی اینستاگرام، معمولا دو کار اصلی انجام می شود :

 1. تولید محتوا و یا برنامه ریزی محتوا
 2. پاسخ دادن به کامنت ها و تعامل با آنها و پاسخگویی به پیام ها

زمانی که قصد دارید مطلبی را پست کنید و آن را انتشار دهید، این احتمال وجود دارد که نوتیفیکیشن های مختلف و پیام هایی که به دست تان می رسد حواس تان را پرت کند و بخواهید آنها را ببینید و یا حتی به آنها در حین ارسال پست در اینستاگرام پاسخ بدهید . که دقیقا اشتباه ترین کار ممکن است . چون یک دفعه چشم باز می کنید و میبینید ساعت ها وقت گذاشته اید ولی حتی یک پست هم نتوانسته اید منتشر کنید یکی از توصیه ها به مدیریت زمان شما برای پست گذاشتن در اینستاگرام کمک می کند این است که با برنامه ریزی خاصی در یک ساعت مشخص از روز فقط و فقط به پست گذاشتن در اینستاگرام بپردازید و در ساعت های دیگری به پاسخگویی کامنت ها .

افزایش فروش و اعتبار برند با پخش لایو ویدئو در اینستاگرام

5. برای پست گذاشتن در اینستاگرام به صورت حرفه ای یک دسته بندی هفتگی داشته باشید

دسته بندی، یکی از بهترین تکنیک ها برای مدیریت زمان می باشد که هدف آن به حداکثر رساندن قدرت تمرکز و افزایش بهره وری می باشد. ایده اصلی این روش، انجام وظایف و عملیات مشابه با یکدیگر می باشد که تمامی آن ها نیازمند منابع مشابه می باشند.

کال نیوپورت، که یک پروفسور کامپیوتر در دانشگاه جورج تاون می باشد به صورت تجربی به این نتیجه رسید که دسته بندی و برنامه ریزی روزانه یا هفتگی کارها به شدت میزان بهره وری و مدیریت زمانش را بالا می برد .

در بازاریابی اینستاگرام هم برای اینکه شما بتوانید رد طول روز و هفته به تمام اهداف تولید محتوا و بازاریابی خودتان در شبکه های اجتماعی برسید باید با یک برنامه ریزی و زمان بندی خاص و همین طور دسته بندی خاصی برای پست هایی که می خواهید منتشر کنید پیش بروید .می تواند به معنای دسته بندی ایجاد محتوا و برنامه ریزی برای آن ها، به جای ایجاد و انتشار پست ها بر مبنای روزانه یا حتی چندین بار در روز باشد. ایجاد پست ها و مطالب مورد نظر به صورت روزانه، می‌تواند به عنوان مزاحمت و حواس پرتی جدی برای برنامه ریزی و جدول برنامه های شما باشد.

بخوانید :
چه کار کنیم تا گرفتار بلاک شدن در اینستاگرام نشویم ؟

برای اینکار بهتر است در اویال هفته چند ساعتی را وقت بگذارید و تمامی عکس هایی که می خواهید در طول هفته منتشر کنید را جمع آوری کنید و تمام ویرایش ها ی لازم را انجام دهید و از طریق یک برنامه و نرم افزار زمان بندی ارسال پست در اینستاگرام پستها را منتشر کنید . این برنامه ها به شما کمک میکند که طبق زمان بندی خاصی پست ها را به صورت اتومات در طول هفته منتشر کنید .

3 راه سفید کسب درآمد از اینستاگرام!

6. تصمیم بگیرید فقط در طول روز زمان محدودی را برای بررسی کامنت ها و پاسخگویی به آنها در نظر بگیرید

یکی از کارهای وقت گیر در شبکه های اجتماعی مشخصا بررسی نظرات و کامنت ها و پاسخگویی به آنها می باشد . علاوه بر اینکه روشن بودن نوتیفیکیشن اینستاگرام رد طول روز می تواند حواس شما را بارها و بارها پرت کند و در تمامی کارهای تان اختلال ایجاد کند . بنابراین بهترین کار این است که نوتیفیکیشن اینستاگرام تان را خاموش کنید و فقط در زمان خاصی سراغ آنها بورید و فقط به مدت 1 دوره 30 دقیقه ای یا نهایت 2 دوره 30 دقیقه ای برای این کار در طول روز وقت بگذارید .

7. هشتگ های تکراری و رایج را در اپلیکیشن Evernote کپی کنید

ترک مون (TrackMaven)، بعد از تحلیل و تجزیه بیش از ۶۵ هزار عدد از پست های موجود در شبکه های اجتماعی و هشتگ های به کار رفته در آن ها، به این نتیجه رسید:

پست هایی که در آن ها از تعداد 9 هشتگ استفاده شده است، بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند و به طور میانگین، درون هر پست تعداد ۲۸ هزار و ۵۴۸ مشارکت از سوی کاربران مشاهده شده است .

اما مشخصا تایپ کردن بیش از 9 هشتگ برای هر پستی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید، می‌تواند کاری زمان ‌بر و خسته‌کننده باشد. یکی از کارهایی که می‌توانید برای حل این موضوع انجام دهید، این است که هشتگ هایی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند را یکبار یادداشت کنید

با این روش، می توانید به سادگی هشتگ های مورد نظر را کپی و پیست کنید و نیازی نیست تا بارها و بارها آن ها را مجدداً تایپ کنید.

3 ترفند اینستاگرام که لازم است برای حرفه ای شدن در اینستاگرام بدانید

8. برای پست گذاشتن در اینستاگرام از فیلتر ها یا ویرایش های مشابه استفاده کنید

بیشتر زمانی که برای ایجاد و انتشار عکس مورد نظر در صفحه اینستاگرام خود صرف می‌کنیم، مربوط به ویرایش تصاویر می‌باشد. اما اگر برای تمامی پست ها و تصاویر مورد نظر خودمان، از فیلتر یا ویرایش مشابه استفاده کنیم، می توانیم زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را کوتاه تر کنیم

اگر از اپلیکیشن های مربوط به ویرایش عکس مانند لایت روم برای دسکتاپ خود استفاده می کنید، می توانید فیلتر مورد نظر را ذخیره کنید و آن را به عنوان یک الگوی سفارشی همیشه استفاده کنید

فیلترهای اینستاگرام

فیلترهای اینستاگرام

و اگر ترجیح می دهید تا عکس های خود را بر روی موبایل خود ویرایش کنید، اپلیکیشن هایی مانند VSCO به شما اجازه می‌دهد تا فیلترهای مورد نظر را مرتب کنید و بر اساس الگوریتم، فیلتر هایی که بیشتر از همه مورد استفاده قرار گرفتند را در ابتدای صفحه قرار دهید. VSCO به شما اجازه می‌دهد تا ویرایش های انجام گرفته بر روی یک عکس را کپی کنید و آن را بر روی عکس جدید پیست کنید.

چه کار کنیم تا گرفتار بلاک شدن در اینستاگرام نشویم ؟

9. می توانید گاهی اوقات برای مدیریت زمان، پست های اینستاگرام را در شبکه های اجتماعی دیگرتان هم منتشر کنید

دلیلی ندارد که همیشه برای هر شبکه اجتماعی تان یک پست خاص و اختصاصی تولید کنید . گاهی اوقات برای صرفه جویی در زمان می توانید پست هایی که در اینستاگرام کسب و کارتان منتشر می کنید را در شبکه های اجتماعی دیگرتان هم منتشر کنید. این کار باعث می شود هم در زمان تان صرفه چویی شود و هم شبکه های اجتماعی تان به روز شود.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط