7 راز موفقیت انسان های بزرگ از زبان خودشان

دلایل موفقیت انسان های بزرگ

افراد موفق و مشهور جهان چگونه به موفقیت رسیدند؟ آیا موفقیت یک امر ذاتی است یا اینکه قبل از به دنیا آمدن هر انسان در سرنوشت او نوشته میشود؟ لازمه موفقیت، ثروتمند بودن از ابتدای زندگی نیست! تاریخ تا به حال افراد زیادی را به خود دیده است که دهه های اول زندگی خود را در اوج فقر سر کرده اند.

از جمله آنها میتوان به هاوارد شولتز اشاره کرد که در خانه کوچکی که برای فقرا ساخته شده بود، بزرگ شد اما در حال حاضر دارایی خالص او 2.9 میلیارد دلار است. همینطور اپرا وینفری اولین مجری سیاه پوست که در فقر و فلاکت به دنیا آمد و بزرگ شد و اکنون نزدیک به 3 میلیارد دلار دارایی مالی دارد.

از نظر این افراد چیزی به اسم ((غیر ممکن)) وجود ندارد. این اراده، پشتکار، ایده های خوب و شهامت عملی کردن آن است که انسان را به موفقیت میرساند.

در این مطلب راز های موفقیت افراد بزرگ که از زبان خودشان بیان شده را با شما در میان میگذاریم تا با استفاده از آنها در مسیر موفقیت گام بردارید.

هفت راز موفقیت از نظر انسان های بزرگ و ثروتمند

هفت راز موفقیت از نظر انسان های بزرگ و ثروتمند

اگرمیخواهید در زندگی فرد موفقی باشید و خانواده و دوستانتان به شما افتخار کنند اولین فعالیت مورد نیاز، مطالعه است. اما اگر زمان کافی برای مطالعه را ندارید، میتوانید به مقالات پراکنده و کوچک موجود در سطح وب اکتفا کنید تا زمان زیادی را از شما نگیرند. هفت رازی که در این مطلب آمده است را مطالعه کرده و سعی کنید به تدریج با استفاده از آنها، تغییراتی در زندگی خود به وجود آورید.

1-افراد موفق پول را ملاک اصلی اهدف خود قرار نمیدهند

برای موفق شدن این مهم است که به دنبال حرفه و کاری بروید که به آن علاقه داشته باشید. اگر فقط به خاطر پول کار کنید مطمئنا پس از مدتی به آن میرسید اما بدانید که از زبان انسان های موفق، موفقیت پول نیست، بلکه حس خوب موجود در قلب انسان است. پول را به عنوان یک هدف جانبی در کنار دیگر اهداف خود قرار دهید نه به عنوان یک هدف اصلی.

علاوه بر این افراد موفق عاشق رشد اند، آنها روی کسب و کارهایی سرمایه گذاری میکنند و ایده میدهند که رو به رشد است و صرفا بر روی بازگشت سرمایه و سود تمرکز نمیکنند. پس سعی کنید دنبال چیزی بروید که به آن علاقه دارید و با عشق به انجام آن بپردازید تا موفق شوید.

بخوانید :
تبلیغات گوگل چیست؟ مفید مختصر!!

2- به کاری که میخواهید انجام دهید ایمان داشته و از طرد شدن نترسید

همیشه افرادی هستند که با ایده ها و افکار شما مخالف باشند و کاری که میخواهید انجام دهید را احمقانه بپندارند. گاهی مسیری که برای خود انتخاب کرده اید ریسک زیادی دارد، ولی باید آن را بپذیرید و ایمان داشته باشید که در این راه موفق میشوید (موفقیت همیشه همراه با ریسک و ترس است، در غیر اینصورت همه افراد موفق میشدند)

تمام تلاش خود را کرده و از طرد شدن نترسید. نگران نباشید که دیگران در مورد شما چه میگویند. در نهایت تمامی همین افراد در آینده تبدیل به مشوقان شما میشوند.

3-سخت در تلاش باشید و برای محقق شدن هدفتان تمام سعیتان را بکنید

تلاش برای موفقیت

هر کاری که میخواهید انجام دهید موانع خودش را دارد و ممکن است در طول مسیر اشتباهات زیادی را مرتکب شوید ولی باید آنها را بپذیرید و بر موانعی که سر راهتان است غلبه کنید. بدانید این موفقیت برای شما شیرین تر خواهد بود. ((تضاد ها باعث لذت بخش شدن موفقیت ها هستند))

اگر قبل از اینکه در مسیر هدفتان گام بردارید به شما بگویند که چقدر باید وقت صرف کنید و مطالعه کنید شاید هرگز آن کار را شروع نکنید ولی یک فرد موفق ساعت های زیادی را صرف کار مورد علاقه اش میکند. نه برای موفقیت مالی بلکه برای ایجاد یک تغییر در مسیر زندگی!! پس سعی کنید برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

4-در نظر بگیرید با هر شکست یک گام به موفقیت نزدیک تر میشوید و شکست عاملی است برای پیشرفت شما

شکست های متعدد در مسیر هدف تجربه های ما را زیاد میکند و به ما کمک میکند تا بفهمیم چه کاری را نباید انجام دهیم (البته متن مذکور به این معنا نیست که قرار است در آینده حتما شکست ها را تجربه کنید) افرادی که هیچ وقت شکست نمیخورند آمادگی رو به رویی با شکست را ندارند و اگر روزی با آن مواجه شوند لطمه شدیدی می بینند و چون تجربه مقابله با شکست را ندارند، برای بهبود دوباره تلاش نکرده و کار خود را تمام شده میدانند.

شکست های پی در پی باعث میشود خود را بیشتر بررسی کنیم و در نتیجه فردی عاقل تر و محافظه کار تر شویم. باید بعد از بررسی هر شکست محکم تر به جلو حرکت کنید.

بخوانید :
راهنمای مهندسی کسب و کار اینترنتی

5-درمسیر هدفتان صبور باشید و اطمینان داشته باشید که موفقیت به شما نزدیک است

انسان ها عجول اند و میخواهند یک شبه به موفقیت برسند. اگر واقعا هدفتان موفقیت است باید برای آن تلاش کنید و وقت صرف کنید در این صورت است که  در مسیر موفقیت چیز های زیادی یاد میگیرید و تجارب زیادی کسب میکنید که شما را قوی میکنند.

بسیاری از افرادی که در خانواده های ثروتمند به دنیا آمدند و بدون تلاش به پول رسیدند (یا برندگان مسابقات شرط بندی) در نهایت کارشان به افسردگی، اعتیاد به الکل و مواد مخدر میکشد چون آنها میدانند تلاشی برای وضعیت کنونی خود نکرده اند و اعتماد به نفس آنها بسیار پایین می آید. علاوه بر این نبود یک هدف والا به نام موفقیت که باعث بی تحرکی میشود و این بی تحرکی در نهایت باعث ایجاد پوچی در زندگی آنها میشود.

در نتیجه صبر داشته باشید تا به آن چیزی که میخواهید برسید.

6-رسیدن به بن بست آخر مسیر شما نیست

دلایل موفقیت انسان های بزرگ از زبان خودشان

انعطاف پذیر بودن کلید موفقیت است.

افراد موفق و ثروتمند از تغییراتی که در مسیر پیش می آید استقبال کرده و از هر فرصتی استفاده میکنند تا رویاهایشان را به تحقق برسانند. بسیاری از افراد قدرت ریسک کردن را ندارند و همواره خودشان را در مسیر ثابتی می بینند و نمیتوانند خود را با تغییرات راه وفق بدهند.

هنگامی که به بنبست رسیدید به جای نا امید شدن، مسیر خود را تغییر دهید و باور داشته باشید که در مسیر جدید اتفاقات خوبی برایتان می افتد.

7-خودتان را بشناسید

همه ی انسان ها نقاط قوت و ضعف دارند. سعی کنید نقاط قوت خود را شناخته و نقطه ضعف های خود را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. پس اگر در کاری ضعف دارید خجالت نکشید. اتفاقا این نقاط ضعف باعث میشود تا از نقاط قوت خود بیشتر و بهتر استفاده کنید.

نقاط قوت و ضعف هیچ ربطی به میزان استعداد یا اینکه فرد تا چه اندازه مطالعه و کار کرده است ندارد. پس با شناختن خود میتوانید کمک زیادی به محقق شدن اهدافتان بکنید.

درنتیجه: همه انسان ها توانگرند، مهم این است که خود را باور کرده و در مسیر اهدافشان گام بردارند. نقطه واحدی که میتوان به عنوان راز موفقیت افراد موفق دانست؛ خود باوری است.

مهدی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *