سوشال

هفت گام برای رسیدن به موفقیت که باید آن را انجام دهید

هفت گام برای رسیدن به موفقیت

 

در این مقاله قصد دارم هفت گام برای رسیدن به موفقیت رو به شما معرفی کنم. با استفاده از این فرمول هفت مرحله‌ای قدرتمندی که وجود داره می‌تونید برای تعیین اهداف و رسیدن به اونها در بقیه‌ی عمرتون بهره ببرید.

هر فرد موفقی از این فرمول یا شبیه این فرمول استفاده می‌کنه تا به چیزی خیلی بیشتر از یک شخص معمولی دست پیدا کنه. حالا در ادامه این هفت گام برای رسیدن به موفقیت رو با شما به پیش خواهم رفت.

تصمیم بگیرید چی میخواید

گام اول این هست که تصمیم بگیرید دقیقا در هر بخش از زندگی‌تون چی میخواید.

بنویسید

گام دوم این هست که خواسته‌های خودتون رو بنویسید؛ خیلی واضح و دقیق همیشه روی کاغذ فکر کنید. هدفی که مکتوب نباشه، اصلا هدف نیست. اگه نوشته نشه چیزی شبیه به یک آرزو هست و هیچ انرژی‌ای پشتش نیست.

مهلت زمانی مشخص کنید

گام سوم این هست که برای هدف خودتون مهلت زمانی تعیین کنید. مهلت زمانی توی ذهن ناخودآگاه شما مثل سیستم اجبار عمل می‌کنه و به شما انگیزه میده تا کارهای لازم رو برای تحقق اهداف خودتون انجام بدید.

اگه هدفی باشه که به اندازه‌ی کافی بزرگ هست، برای اون مهلت زمانی جایگزین هم تعیین کنید و به هیچ عنوان به شانس واگذارش نکنید.

تهیه فهرست

گام چهارم این هست که فهرستی از همه‌ی چیزهایی تهیه کنید که می‌تونید به اون فکر کنید و مجبور خواهید بود برای رسیدن به اهداف خودتون انجام بدید.

بنابراین وقتی به وظایف و فعالیت‌های جدیدتون فکر می‌کنید، توی فهرست خودتون اونها  رو بنویسید تا زمانی که این فهرست کامل بشه.

بخوانید :
3 ایده واقعی کسب درآمد بدون سرمایه

فهرست خودتون رو مرتب کنید

در گام پنجم نوبت به مرتب‌سازی فهرست میرسه. فهرست خودتون رو جوری مرتب کنید که به یک برنامه‌ریزی تبدیل بشه. در مورد کاری که باید اول انجام بدید و کاری که باید بعد از اون انجام بدید، تصمیم بگیرید. در مورد این که چه چیزی بیش‌ترین اهمیت رو داره و چه چیزی کم‌تر مهم هست، تصمیم بگیرید.

حالا برنامه خودتون رو روی کاغذ بنویسید؛ به همون روشی که برنامه‌ی کار رویایی‌تون رو توسعه می‌دید.

دست به کار بشید

گام ششم این هست که طبق برنامه دست به کار بشید. حتما کاری رو انجام بدید. هر کاری که هست. فقط مشغول باشید و حرکت کنید.

هر روز کاری انجام بدید

گام هفتم این هست که هر روز کاری کنید که در همون لحظه در مسیر مهم‌ترین اهداف‌تون، شما رو جلو ببره. نظمی به وجود بیارید که هر 365 روز در سال کاری انجام بدید که شما رو به سمت جلو ببره. قطعا شگفت زده میشید از این که با استفاده از این فرمول، چقدر کار در روز انجام می‌دید.

حالا نوبت به چند نکته میرسه که باید بگم:

وقتی کاری رو دوست دارید، به نظر میرسه انجامش راحت باشه. وقتی کاری رو دوست ندارید و خودتون رو مجبور می‌کنید به هر ترتیب انجام بدید، اون وقت هست که زندگی و کار خودتون رو روی خط سریع‌السیر جلو می‌برید.

در اینجا دو نکته وجود داره که می‌تونید با استفاده از اونها این ایده‌ها رو عملی کنید:

اول، همین امروز حداقل در مورد یک هدف دقیقا تصمیم بگیرید که چی میخواید، اون رو با یک مهلت زمانی بنویسید و برنامه‌ای بسازید و دست به کار بشید.

بخوانید :
5 نمونه واقعی از کسب درآمد میلیونی

دوم، بهایی رو که باید برای رسیدن به این هدف بدید، مشخص کنید و بعد برای پرداخت اون بها مشغول بشید؛ هر بهایی که باشه.

امیدوارم از مقاله هفت گام برای رسیدن به موفقیت بهره لازم رو برده باشید و نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

 

 

محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*