سوشال

باتگرام : 10 بات تلگرام که باید امتحان کنید! (قسمت اول)

آموزش بات تلگرام

با 10 بات جذاب و پرطرفدار در تلگرام آشنا شوید!

در این مقاله از سری آموزش های سوشال می خواهیم در مورد یکی از جالب ترین و پرکاربردترین قابلیت های تلگرام یعنی به کار بردن بات های متنوع در این اپلیکیشن صحبت کنیم

در ابتدا باید بدانیم بات تلگرام یا Telegram Bot ها چی هستند و چه کاربردی دارند ؟آموزش بات تلگرام

معرفی  بات تلگرام یا Telegram Bot

بات تلگرام در اصل یک حساب کاربری است ، اما نه یک حساب کاربری که توسط یک فرد مدیریت میشود . این حساب کاربری توسط نرم افزار یا باتی که توسط انسان ساخته و عرضه شده است مدیریت میشود . این بات تلگرام می تواند مطلب ارسال کند و دریافت کند .

بات تلگرام چه کاربردهایی دارد ؟

  • مثلا فرض کنید شما دوست دارید از آخرین اخبار یک سایت خبری مطلع شوید . برای اینکار فقط کافی است bot آن سایت را روی تلگرام خود نصب کنید .
  • یک کاربرد مهم تر و کاربردی تر ، ترکیب کردن تلگرام با سرویس های پرکاربردی مانند مترجم گوگل Google Translate است . که از این طریق می توانید متن انگلیسی ای را که می خواهید ترجمه کنید به بات بفرستید و بعد از چند ثانیه ترجمه متن از مترجم گوگل برای شما فرستاده میشود . و این مساله در بسیاری مواقع کار ما را در ترجمه متن ها بسیار راحت میکند .
  • همین طور از بات تلگرام می توانید برای به اشتراک گذاری و ایجاد بازی های تک نفره یا گروهی با دوستانتان استفاده کنید .

حالا بعد از اینکه یک سری اطلاعات اولیه و مختصر در مورد بات های تلگرامی به دست آوردیم بحث کاربردی تر و جذاب تر ، معرفی تعدادی از بات های معروف در تلگرام است .

آموزش بات تلگرام

آموزش بات تلگرام

در این روزهای شلوغ و پرمشغله شاید یکی از جذاب ترین و ساده ترین راه های رفع خستگی و حتی آموزشی نگاه کردن به ویدئو های جذاب و خنده دار یا مفید و علمی است . دیدن ویدئو مشخصا نسبت به خواندن متن انرژی و حوصله ی کمتری میخواهد و ممکن است برای بسیار از افراد جذاب تر باشد .

فرض کنید در این شرایط شما به یک ویدئوی خنده دار در یوتیوب برخوردید و کلی از دیدن این ویدئو خندیدید و لذت بردید، اگر آدم خسیسی در تقسیم کردن شادی ها با دوستانتان نباشید قطعا دوست دارید که این ویدئو را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و لحظه های شادی را برای آنها فراهم کنید . با وجود بات تلگرام این کار بسیار ساده و راحت شده است . برای اینکار کافی است در صفحه چت خصوصی با فرد مورد نظر @vid را تایپ کنید و در ادامه اسم یا موضوع ویدئو مد نظرتان را تایپ کنید . از بین ویدئو های معرفی شده ویدئو اصلی را انتخاب کنید و برای دوستانتان بفرستید .

آموزش بات تلگرام

آموزش بات تلگرام

بخوانید :
ترفندهای تلگرام : حذف تصاویر قبلی در پروفایل تلگرام ، تغییر شماره تلگرام بدون پاک شدن محتویات

تمایل برای به اشتراک گذاری GIF ها دست کمی از ویدئو ها ندارد . یکی از بات های تلگرام قابلیت انتقال گیف مورد علاقه شما را برای دوستانتان فراهم میکند . این گیف ها از سایت giphy.com برداشته میشوند و مثل روش بالا در ارسال ویدئو از طریق بات ها ، در صفحه شخص مورد نظر بعد از تایپ کردن @gif و بعد از آن نوشتن موضوع گیف مورد نظر آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

آموزش بات تلگرام

شاید یکی از بات های تلگرام پرکاربرد استفاده از این بات تلگرامی باشد . این بات چه کاری انجام میدهد ؟

شاید برای شما هم پیش آمده که در هنگام نوشتن متن حس کردید که نیاز است برای تاکید بیشتر روی یک کلمه یا قسمتی از متن  از گزینه bold استفاده کنید . برای استفاده از این قابلیت باید قبل از نوشتن متن مورد نظرتان @bold را تایپ کنید و بعد یکی از سه حالت Bold ، Italic و Fixedsys را انتخاب کنید و کلمه یا متن مورد نظر را تزئیین و به نوعی توجه بیشتری را به آن جلب کنید .

آموزش بات تلگرام

آموزش بات تلگرام

ما در اینجا فقط چند بات معروف و مشهور را نهایتا می توانیم معرفی کنیم، اما در تلگرام بات های زیادی هستند که اتفاقا ممکن است بسیار کاربردی و جذاب باشند . از طریق این بات تلگرام می توانید به لیست کاملی از بات های موجود و پرکاربرد دسترسی داشته باشید. برای انتخابِ هیجان برانگیزِ بات ها، کافی است به صفحه @storebot بروید و با یک گردش چند دقیقه ای بات های مورد نظر و جذاب را انتخاب کنید .

آموزش بات تلگرام

آموزش بات تلگرام

بخوانید :
همه چیز درباره استیکرهای تلگرام

آخرین بات معرفی شده در این مقاله یکی از بات های پرطرفدار تلگرام است. فرض کنیم شما یکی از با استعدادترین ها در بازی Quiz of King هستید . واقعا دوست ندارید این استعداد را به رخ دوستان خود بکشید و به آن افتخار کنید ؟ یا شاید دوست داشته باشید حریف بطلبید و دوستانتان را برای یک بازی گروهی و سوال و جواب جذاب در این بازی دعوت کنید . برای اینکار هم فقط کافی است @gamebot را تایپ و اسم بازی مدنظرتان را از لیستی که برای شما نشان میدهد انتخاب کنید . البته شاید تعداد بازی ها در حال حاضر محدود باشد اما روز به روز به تعداد بازی های قابل اشتراک گذاری اضافه میشود و مهم است که شما روش استفاده و کاربرد بات های تلگرام را یاد بگیرید و بتوانید در مواقع مورد نظر از آن استفاده کنید .

در مقاله بعدی در سوشال تعداد بیشتری از بات های تلگرامی را برای آشنایی بیشتر شما با این نرم افزار کاربردی معرفی می کنیم .    

سمینار بزرگ فانوس
رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط