چگونه برای رسیدن به اهداف، به خودمان انگیزه بدهیم؟

برنامه های روتین روزانه، کارهایی که در طول روز انجام می دهیم و برخی از رویاهایی که در سر می پرورانیم وقت ما را می گیرند. برای رسیدن به اهداف، مراحل زیادی هست که باید طی کنید، قانون هایی که باید رعایت کنید و  نکاتی که باید همیشه به خاطر داشته باشید. اما در این میان داشتن انگیزه یکی از بهترین مواردی است که باعث بروز خلاقیت، حرکت و پیشرفت کار می شود. افرادی که انگیزه کافی برای ادامه مسیرشان را دارند می توانند راحت تر از دیگران به اهدافشان دست پیدا کنند. یکی از بهترین روش ها برای پیشرفت منظم  و مداوم این است که بمب انگیزه باشید. روش های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. در این مقاله از سوشال قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم برای رسیدن به هدف به خودمان انگیزه بدهیم و از ادامه کار نا امید نشویم.

 از نقل قول های انگیزشی استفاده کنید:

ما دوست داریم ایده ها، صفات و ویژگی هایی که در دور و برمان دیده ایم را در کارهای روزمره مان نشان دهیم. گاهی از اوقات برای اینکه انگیزه کافی برای رسیدن به اهداف داشته باشیم به چند کلمه انگیزشی از طرف بزرگان نیاز داریم.  سایت های زیادی هستند که نقل قول های انگیزشی زیادی  در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید این نقل قول ها را جایی ذخیره کنید و هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید چند مورد از آن ها را مرور نمایید. همچنین می توانید برخی از این نقل قول ها را روی استیکی نوت ها بنویسید و روی یخچال بچسبانید. در این شرایط می توانید هر روز صبح  چنین مواردی را مرور کنید.

بخوانید :
راه اندازی کسب وکار جدید: مراحل و دستورالعمل های موجود

 دلایل تان برای رسیدن به اهداف را فهرست کنید:

رسیدن به اهداف بزرگ زمان می برد و به تلاش بسیار زیادی نیاز دارد. شکی نیست که شما در این مسیر با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.  هرچقدر برای رسیدن به اهداف بزرگتان سخت کار کنید رسیدن به آن هم برایتان راحت تر و ساده تر خواهد بود. در این میان برای اینکه انگیزه کافی برای ادامه مسیر داشته باشید باید دلیل تان برای رسیدن به این اهداف را روی کاغذ بنویسید. فهرست های نوشته برای رسیدن به اهداف خاص به شما کمک می کند همیشه انگیزه کافی داشته باشید و برای ادامه راه سخت کار کنید. وقتی می خواهید علت تان برای رسیدن به هدف یا پروژه خاصی را مرور کنید و آن را به صورت فهرست در آورید سعی کنید تا جایی که می توانید آن را از لحاظ احساسی قدرتمندتر بنویسید. همه ما برای رسیدن به اهدافمان دلایل منطقی زیادی داریم اما وقتی می خواهیم به اهداف بلند مدتی برسیم این احساساتمان است که به ما انگیزه می دهد.

می توانید فهرست را ایجاد کنید و کنار بگذارید. اما برای اینکه بتوانید از این فهرست بیشترین استفاده را ببرید، از آن پرینت بگیرید و سپس  هر روز آن را مرور کنید.

با تقویت روزانه تصمیم گیری ها، می توانید آن ها را به یک نیروی درونی تبدیل کنید  و برای رسیدن به اهداف سخت تلاش کنید.

اجازه دهید دیگران به شما انگیزه بدهند و هدایت تان کنند:

گاهی از اوقات این ما انسان ها هستیم که زندگی را بر خود سخت می گیریم و نمی توانیم راحت زندگی کنیم. به عنوان مثال ممکن است برای رسیدن به اهداف تان به یاری دیگران نیاز داشته باشید. خوب چرا از این موقعیت استفاده نمی کنید؟ کمک گرفتن از دیگران بهترین گزینه برای کسب انگیزه است. از ایده ها و دستاوردهای دیگران به نفع خودتان استفاده کنید. اگر آن ها به موفقیت رسیده اند پس شما هم می توانید.

بخوانید :
چگونه از استیکر شمارش معکوس برای استوری های اینستاگرام استفاده کنیم؟

 تمرین ورزشی، مدیتیشن و بازی های سرگرم کننده را برای رسیدن به اهداف،فراموش نکنید:

رسیدن به اهداف

همه ما خیلی خوب می دانیم که استرس انگیزه مان را نابود می کند. یکی از بهترین روش های دفاعی در برابر چنین استرس هایی این است که از لحاظ جسمی و ذهنی فعال باشیم. هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی فعال باشید. به عنوان مثال می توانید روزانه پیاده روی کنید و به مغزتان اجازه دهید از شرایط استرس زا خارج شود. وقتی به ذهنتان اجازه می دهید از این شرایط خلاص شود، بهتر از قبل برای رسیدن به اهداف تلاش خواهد کرد و ایده های خلاقانه تواید خواهد کرد.

هرگز همه زندگی تان را به کار کردن اختصاص ندهید. شما خوب می دانید که انسان ها به تفریح و سرگرمی هم نیاز دارند. افرادی که برای رسیدن به اهداف شان انگیزه کافی دارند و خلاق هستند به خوبی می دانند کار کردن و تفریح کردن باید به شیوه متعادی کنار هم قرار گیرد. در فرایندهایی که باعث آرامش تان می شود شرکت کنید بدون اینکه به فکر بردن باشید.کار بر روی چوب، نقاشی کردن یا حتی نقاشی کردن کتاب ها می تواند یک تفریح در نظر گرفته شود و استرس شما را کاهش دهد.نفس عمیق بکشید و باز هم روی اهدافتان تمرکز کنید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط