برای کسب مشتریان بیشتر از چه شبکه اجتماعی استفاده کنیم؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید در دنیای آنلاین فعالیت کنید باید برنامه ریزی مستحکمی برای خود  ایجاد نمایید. هر کسب وکاری همیشه به دنبال روشی برای بهبود دیده شدن خود در دنیای آنلاین خواهد بود. بازاریابی شبکه اجتماعی یا همان بازاریابی سوشال نتورک‌ها یک روش عالی برای دیده شدن در دنیای آنلاین و متمایز کردن برند از سایر رقباست. همه ما به خوبی قدرت رسانه های اجتماعی را می‌شناسیم. اما سوال اینجاست که برای کسب مشتریان بیشتر باید از چه شبکه اجتماعی کمک بگیریم؟ در این مطلب سعی می‌کنیم به اختصار به این موضوع بپردازیم.

واقعیت این است که شروع فعالیت کسب وکارها در رسانه اجتماعی می‌تواند کمی دشوار باشد. به خاطر ایجاد مخاطب، مدیریت محتوا و تعامل با فالورها ممکن است زمان یا بودجه کافی برای حضور در همه شبکه‌های اجتماعی را نداشته باشید.

به همین خاطر است که قبل از شروع فعالیت تان باید یک برنامه استراتژیک برای خود ترتیب دهید و ببینید چه سوشال نتورکی برایتان اهمیت دارد و می‌توانید از آن برای کسب مشتری استفاده کنید.

بازاریابی در فیس بوک:

بازاریابی در فیس بوک

اصلا مهم نیست چه رسانه‌های اجتماعی بازار هدف بزرگی دارند فیس بوک هنوز هم یکی از  محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان محسوب می‌شود. با وجود بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه که 61 درصد آن‌ها بین سنین 25 الی 54 سال قرار دارند این پلتفرم می‌تواند رسانه اجتماعی عالی برای هر کسب وکاری باشد.

اگر بتوانید از فیس بوک به درستی استفاده کنید می‌توانید از آن برای نشان دادن جنبه انسانی شرکت تان بهره ببرید و در عین حال رابطه خوبی با سرنخ‌ها و مشتریان ایجاد کنید. در مورد جمعیت مخاطبان، فیس بوک می‌تواند حوزه گسترده تری در اختیارتان بگذارد.

همین امر باعث می‌شود کسب وکارهای کوچک بهتر بتوانند از صفحات فیس بوکی برای بازاریابی شان بهره ببرند.  چه بخواهید زنان و مردان را هدف قرار دهید یا اینکه به دنبال هدف قرار دادن ویژگی‌های دیگری همچون درآمد یا سن باشید، می‌توانید مخاطب خاص خود را در فیس بوک بیابید.

همین امر باعث می‌شود فیس بوک یک رسانه اجتماعی ایده آل برای برندهایی باشد که طیف وسیع و متنوعی از مخاطبان را دارند. فیس بوک به شما اجازه می‌دهد به جمعیت وسیعی از افراد که به برند شما علاقه مندند دسترسی پیدا کنید.

فیس بوک نه تنها به شما کمک می‌کند به طیف وسیعی از مخاطبان دست پیدا کنید بلکه کمک می‌کند به اهداف مختلفی در کسب وکارتان برسید. برندها می‌توانند از صفحات تجاری فیس بوک برای موارد زیر استفاده کنند:

  • ایجاد آگاهی از برند
  • کسب سرنخ بیشتر
  • جذب ترافیک بیشتر به سمت سایت
  • فراهم کردن خدمات خوب برای مشتریان

زمانی که صحبت از فیس بوک به میان می‌آید، انواع مختلفی از محتوا را می‌توان به کار برد. شما می‌توانید تصاویر، فایل‌های ویدئویی، به روزرسانی‌های سریع، محتوای وبلاگی،حتی مکالمه ای را با کامنت‌های مشتریان بر روی فیس بوک به کار ببرید.

نکته کلیدی برای موفقیت بازاریابی فیس بوک، پست محتوایی است که بتواند جنبه متفاوتی از برند شما را به تصویر بکشد.

 بازاریابی اینستاگرام:

بازاریابی اینستاگرام

در چند سال اخیر، اینستاگرام توانسته است به یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب در جهان تبدیل شود. تعداد مخاطبان این شبکه اجتماعی در طول 5 سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته و همین امر باعث شده است کسب وکارها بتوانند به راحتی از آن برای جذب مخاطب استفاده کنند.

بخوانید :
معرفی 4 ایده کسب در آمد خانگی آنلاین + 13 ایده غیر آنلاین

نکته بسیار مهمی که درباره اینستاگرام وجود دارد این است که کاربران به طور روزانه این شبکه اجتماعی را چک می‌کنند. همین امر موجب می‌شود نرخ تعامل در اینستاگرام بسیار بالاتر از سایر سوشال نتورک های دیگر باشد.

ماهیت اینستاگرام به گونه‌ای است که باعث می‌شود این شبکه اجتماعی یک گزینه ایده آل برای کسب وکارهایی باشد که محتوای بصری دارند. به همین خاطر، کسب وکارهای فعال در حوزه‌های هنری بهتر می‌توانند از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده کنند.

اما این موضوع بدین معنی نیست که سایر کسب وکارها اینستاگرام و بازاریابی در آن را رها کنند. سایر برندها هم می‌توانند یک داستان بصری ایجاد کنند و با مخاطبان تعامل داشته باشند.

پلتفرم اینستاگرام بر پایه تصاویر و ویدئوها بنا شده است. اما شما می‌توانید از ابزارهای تعاملی و سرگرم کننده دیگر همچون استوری‌های آن هم بهره ببرید و از پشت صحنه کسب وکار و نشان دادن جنبه انسانی شرکت تان فیلم تهیه کنید.

چگونه به کمک استوری ‌های اینستاگرام مخاطب جذب کنیم ؟ ( راهنمای مرحله به مرحله)

اگر می‌خواهید در اینستاگرام و بازاریابی آن موفق شوید باید پست‌های با کیفیتی تهیه کنید. برای اینکار باید فردی را داشته باشید که مهارت عکاسی داشته باشد یا حداقل از تصاویر آماده بسیار با کیفیت استفاده کنید.

تصاویر به شما کمک می کنند جنبه‌های مختلفی از محصولات تان را برجسته نمایید و داستان محصولات خود را به گوش مخاطبان برسانید. از آنجایی که اینستاگرام یکی از پلتفرم های تعاملی محسوب می‌شود باید مطمئن شوید هر کسی که خدمات بازاریابی اینستاگرام را فراهم می‌کند می‌تواند روش جدیدی برای تعامل با فالورها بیابد.

استفاده از هشتگ‌های محبوب و مرتبط بر روی پست‌ها یک روش عالی برای افزایش دسترسی به مخاطبان در اینستاگرام است. برگزاری مسابقات مختلف هم می‌تواند دسترسی شما به مشتریان را دو چندان کند.  حالا که اینستاگرام صاحب فیس بوک هم هست می توانید از مزایای تبلیغات فیس بوکی برای این کانال اجتماعی هم استفاده کنید.

شبکه اجتماعی توییتر:

شبکه اجتماعی توییتر

توییتر هنوز هم یکی از پلتفرم‌های محبوب برای کسب وکارهایی است که می‌خواهند پیام خود را به گوش مخاطبان برسانند و با سرنخ‌ها و مشتریان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنند. این پلتفرم  به شما اجازه می‌دهد اخبار، اعلان‌ها و سایر اطلاعات مهم را در همان لحظه منتشر کنید. بیشتر کاربران این پلتفرم زیر 50 سال سن دارند و همین امر باعث شده این گزینه برای کسب وکارهایی که به دنبال مخاطب جوان هستند گزینه عالی باشد.

توییتر به درد کسب وکارهایی می خورد که می‌توانند محتوای قابل هضم را به راحتی تولید کنند. محتوایی همچون مقالات نحوه انجام کارها یا فهرست های مختلف عملکرد خوبی در توییتر خواهند داشت. سایر محتواهای ساده مثل نقل قول ها، حقایق، آمارها و تصاویر هم  بر روی توییتر می‌توانند به جذب مخاطب کمک کنند.

یکی از موارد منحصر به فردی که درباره توییتر وجود دارد پیام رسانی آن در زمان واقعی است. این موضوع باعث می‌شود توییتر یک ابزار عالی برای خدمات رسانی به مشتریان و برقراری ارتباط با آن‌ها باشد. زمانی که مشتری به مشکلی بر می‌خورد یا سوالی دارد می‌تواند همان لحظه در  اکانت توییتری شما توییتی بگذارد و از شما کمک بخواهد.

بخوانید :
نکاتی در مورد کارآفرینی که بهتر است از همان ابتدا بدانید

محتواهای کوتاه کارکرد بهتری در توییتر خواهند داشت. اگر کسب وکار شما محتوای بصری زیادی دارد بهتر است از پلتفرم دیگری مثل اینستاگرام استفاده کنید. اما اگر به طور مرتب پست‌های وبلاگی تان را به روز می‌کنید و دوست دارید این محتوا را با فالورهای خود به اشتراک بگذارید پس از حضور در توییتر لذت ببرید.

توییتر یکی از بهترین سوشال نتورک‌های موجود برای توسعه سریع کسب وکارهاست. هشتگ‌های مرتبط می‌توانند به دیده شدن شما کمک کنند.

 بازاریابی در لینکداین:

بازاریابی در لینکداین

خوب حالا به شبکه اجتماعی لینکداین رسیدیم. این گزینه یکی از موثرترین شبکه‌های اجتماعی موجود برای کسب وکارهای B2B است که به دنبال توسعه دسترسی به مشتریان و ساخت رابطه با آن‌ها هستند. لینکداین با وجود 260 میلیون کاربر ماهانه، یکی از محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی برای افراد متخصص و حرفه ای است.

این پلتفرم نه تنها به شما کمک می‌کند سرنخ‌های خود را بیابید و با آن‌ها تعامل کنید بلکه بهترین مکان برای استخدام نیروهای جدید و با استعداد است.از آنجایی که لینکداین به عنوان شبکه اجتماعی حرفه ای توسعه پیدا کرده است، کاربران این پلتفرم انتظار دارند با کسب وکارهای حرفه ای دیگر ارتباط برقرار کنند.

اکثریت قریب به اتفاق اعضای لینکداین( 80 درصد) دوست دارند با برندهایی تعامل کنند که اطلاعات بیشتری در اختیارشان قرار می‌دهند و به آن‌ها کمک می کنند تصمیمات هوشمندانه ای در خریدهایشان اتخاذ کنند.

حدود 50 درصد از اعضای لینکداین دوست دارند از برندهایی که در این شبکه اجتماعی هستند خرید کنند.  اگرچه این گزینه، پلتفرم بازاریابی ایده آلی برای برندهای B2C نیست اما می‌تواند فرصت خوبی برای شرکت‌های B2B فراهم آورد. به کمک لینکداین می‌توانید صنایع ، شرکت ها و مشاغل خاصی را که به دنبالش هستید بیابید.

لینکداین یک کانال ایده‌آل برای ایجاد اتوریتی در صنایع است. می توانید محتوای وبلاگ یا سایت خود را در لینکداین به اشتراک بگذارید. اینکار فرصتی برای اشتراک ایده‌ها و بینش‌های شرکت شما با سرنخ‌ها فراهم می‌آورد.

 از چه شبکه اجتماعی برای کسب مشتریان بیشتر استفاده کنیم؟

خوب همانطور که مشاهده کردید هرکدام از رسانه‌های اجتماعی مزایای خاص خود را دارند و برای مقاصد مختلف بازاریابی به کار می‌روند. پاسخ به سوال بالا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

باید قبل از اینکه بخواهید شرکت یا کسب وکار خود را راه اندازی کنید به طور گسترده در مورد مخاطبان خود و جامعه هدفی که دارید تحقیق نمایید. مخاطبین هدف شما بیشتر از چه رسانه اجتماعی استفاده می‌کنند؟ کدام یک از سوشال نتورک‌های بیان شده بیشترین مزیت را در  اختیار برندتان قرار می دهند؟  برای اینکه بتوانید انتخاب‌های خود را دقیق تر کنید بهتر است سوالات زیر را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید:

  • مخاطبین من در کدام یک از رسانه‌های اجتماعی بیشتر حضور دارند؟
  • مخاطبین من در کدام یک از شبکه‌های اجتماعی بیشتر فعال هستند؟
  • مخاطبان من از چه شبکه‌های اجتماعی برای جستجوی محصولات و خدمات مدنظرشان استفاده می‌کنند؟

بعد از اینکه رسانه‌های اجتماعی بالا و مزایایشان را بررسی کردید می‌توانید بهترین گزینه را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. با اینکه بهتر است بیش از یک شبکه اجتماعی را برای فعالیت انتخاب کنید اما اگر زمان یا بودجه کافی ندارید بهتر است یک یا دو مورد اصلی را انتخاب کنید و بر روی آن‌ها فعال باشید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط