سوشال

چرا بازاریابی محتوا برای کسب وکارتان مهم است؟

اگر بازاریاب باشید حتما شنیده اید که می گویند پادشاه محتواست. به کمک بازاریابی محتوایی می توانید خودتان را از باقی رقبا متمایز کنید و برند بسیار عالی بسازید. بازاریابی محتوا قلب کمپین های موفق بازاریابی دیجیتال محسوب می شود و بدون آن رسیدن به موفقیت اگر غیر ممکن نباشد قطعا دشوار خواهد بود.

پشت هر برند عالی، انبوهی از محتواهای ارزشمند و مرتبط وجود دارد که به ان کمک می کند ارتباط درستی با مخاطبانش برقرار نماید. با وجود همه مزایایی که بازاریابی محتوا برای شرکت ها فراهم می کند خیلی از آن ها استفاده از چنین روشی را نادیده می گیرند. برای اینکه درک درستی از اهمیت این شیوه از بازاریابی داشته باشیم در این پست از سوشال سعی می کنیم فهرستی از مزایای اصلی بازاریابی محتوا برای کسب وکارها را با هم مرور کنیم.

بازاریابی محتوا به بهبود شهرت و اعتبار شرکت کمک می کند:

یکی از اصلی ترین مزایایی که این شیوه از بازاریابی دارد، ایجاد اعتبار و شهرت از طریق تولید محتوای ارزشمند است. در دنیای شلوغ دیجیتال امروزی، کسب وکارها باید تلاش کنند ارتباط و اعتبار درستی با سرنخ ها و مشتریان ایجاد نمایند.  تولید محتوای عالی به رسیدن به این هدف کمک می کند.

محتوای عالی بر روی نرخ تبدیل هم اثر می گذارد:

اگر می خواهید بدانید چرا بازاریابی محتوا اینقدر مهم است بهتر است نگاهی به آمارهای مرتبط با نرخ تبدیل آن بیندازید. برخی از این آمار و ارقام ها را در ادامه با هم مرور می کنیم:

  • بازاریابی محتوایی می تواند نرخ تبدیل 6 برابری نسبت به سایر روش های بازاریابی دیجیتال داشته باشد
  • بعد از خواندن توصیه هایی که در وبلاگ منتشر شده است، 61 درصد از مشتریان  تصمیم به خرید می گیرند.
  • بر اساس 74 درصد از مشتریانی که مورد نظرسنجی قرار گرفته اند بازاریابی محتوا باعث افزایش سرنخ های کمی و کیفی زیادی شده است
  • محتوای ویدئویی می تواند نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه گذاری را تا حد زیادی افزایش دهد.

 محتوای بهینه شده می تواند تلاش های سئوی افراد را هم بهبود ببخشد:

سئو

همه ما خیلی خوب می دانیم که در دنیای رقابتی موتورهای جستجو داشتن یک استراتژی موثر برای سئو ضروری است.  اهمیت بازاریابی محتوایی زمان بیشتر می شود که بدانید محتوای ارزشمند و با کیفیت نقش بسیار مهمی در سئوی سایت ایفا می کند. بر اساس مطالعات انجام شده تولید محتوای مناسب و ارزشمند بهترین تکنیک برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوست.

واقعیت این است  که تولید محتوای منظم برای وبلاگ ساید می تواند ایندکس شدن صفحات در گوگل را افزایش دهد و نرخ تبدیل را بیشتر نماید.

تولید محتوای ارزشمند، مقرون به صرفه ترین روش برای ایجاد سرنخ های تازه است:

افرادی که می خواهند بدانند چرا بازاریابی محتوایی اینقدر مهم است نگاهی به  تولید سرنخ های جدید به کمک این شیوه از بازاریابی بیندازند. فرآیند تولید سرنخ برای کسب وکارهای کوچکی که بر روی ترافیک مستمر  تکیه دارند و می خواهند از این شیوه برای رشد کسب وکارشان استفاده کنند بسیار اهمیت دارد.

بخوانید :
چگونه برای سال جدید، استراتژی درستی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم؟

بازاریابی محتوا نه تنها برای تولید سرنخ عالی است بلکه می تواند یک شیوه مقرون به صرفه برای جذب مشتریان جدید باشد.  از آنجایی که هزینه بازاریابی محتوا 62 درصد کمتر از تاکتیک های سنتی بازاریابی است می تواند سه برابر بیشتر از این شیوه های سنتی سرنخ تولید کند. مقرون به صرفه بودن این نوع بازاریابی باعث شده است که چنین روشی برای کسب وکارهای کوچکی که بودجه چندانی در اختیار ندارند یک گزینه عالی باشد.

محتوا به برند کمک می کند تخصصش بر روی موضوع را به رخ مخاطبان بکشد:

بازاریابی محتوایی

مشتریان می خواهند بدانند با چه کسانی در حال برقراری ارتباط هستند. افراد به دنبال کسانی می گردند که در صنعت خودشان متخصص هستند و می توانند راه حل های عالی برایشان فراهم آورند.

این هم پاسخ دیگری برای چرایی اهمیت بازاریابی محتوا است. به کمک این نوع بازاریابی می توانید تخصصی که در صنعت تان دارید را به رخ دیگران بکشید و به آن ها کمک کنید تصمیم گیری آگاهانه ای به هنگام خرید داشته باشند. هر بار که پست وبلاگی، وایت پیپر و کتاب الکترونیکی تازه ای منتشر می کنید به مشتریان و سرنخ هایتان نشان می دهید که چقدر بر صنعت و حوزه ای که در آن فعال هستید مسلطتید و می توانید با چالش های موجود مبارزه کنید.

چگونه از دسته بندی رفتاری مخاطبان در استراتژی بازاریابی محتوایی استفاده کنیم؟

می خواهید ارتباط سازنده ای با مشتریان داشته باشید؟ محتوای عالی منتشر کنید

همانطور که در بخش های قبلی مقاله نیز بیان کردیم محتوای عالی بخش ضروری از فرآیند ایجاد اعتبار و شهرت برند است. اینکار به شما کمک می کند مخاطبان تان را بیشتر رشد دهید و به سرنخ های جدیدتری دست پیدا کنید.

اما درباره افرادی که با شما معامله ای داشتند چطور؟ مشتریان تکراری بهترین روش  برای رشد کسب وکارهای کوچک است. بر اساس تحقیقات انجام شده، 61 درصد از شرکت های کوچک تا متوسط بیان کرده اند که نیمی از درآمدشان از طریق مشتریان تکراری تامین می شود.  علاوه بر این گزارش ها حاکی از آن است که مشتریان وفادار بسیار ارزشمند هستند و می توانند بازگشت سرمایه گذاری بسیار بالایی داشته باشند و هزینه کسب مشتریان جدید را کاهش دهند.

 

سرنخ ها و مشتریان شما محتوای عالی می خواهند:

چرا بازاریابی محتوایی اینقدر مهم است؟ خوب سرنخ ها و مشتریان شما دوست دارند محتوای عالی مصرف کنند.واقعیت این است که 20 درصد مواقع که کاربر اینترنتی وقتش را در دنیای آنلاین سپری می کند در حال مطالعه یک محتوای ارزشمند است.  اگر فکر می کنید این روزها کاربران حوصله مطالعه پست های شما را ندارند باید در طرز فکرتان تجدید نظر کنید.

بخوانید :
راه های کسب درآمد در ایران + 5 ایده کسب درآمد در کشور

68 درصد از افراد دوست دارند محتوای برندهایی که به آن ها علاقه دارند را مورد مطالعه قرار دهند. علاوه بر این، حدود 80 درصد  کاربران اینترنتی دوست دارند از طریق محتوایی که شرکت ها فراهم می کنند با فعالیتشان اشنا شوند.

بازاریابی درونگرا چیست و چه مزایایی دارد؟

 

بازاریابی محتوا به شما کمک می کند خودتان را از سایر رقبا متمایز کنید:

در دنیای شلوغ دیجیتال، کسب وکارها باید بتوانند خودشان را از رقبایی که دارند متمایز کنند. این موضوع نشان دهنده اهمیت بازاریابی محتواست. بازاریابی محتوایی یک شیوه موثر است که کسب وکارها می توانند به کمک آن خودشان را از سایر رقبایی که در صنعت مربوطه فعالیت می کنند متمایز سازند.

 هر مرحله از قیف بازاریابی ، محتوای خاص خود را نیاز دارد:

حالا باید ببینیم بازاریابی محتوایی برای قیف بازاریابی چه اهمیتی دارد. سه ناحیه اصلی از قیف بازاریابی وجود دارد  که به هنگام توسعه کمپین های بازاریابی دیجیتال باید به آن توجه داشته باشیم.

تولید محتوای عالی برای هر مرحله از این قیف اهمیت بسیار زیادی دارد. در طول قیف بازاریابی، محتوا نقش های زیر را ایفا خواهد کرد:

  • بالای قیف: در این بخش از قیف بازاریابی، مشتریان بالقوه تان تنها می خواهند از مشکلاتی که دارند آگاه شوند. حالا آن ها می دانند که راه حلی برای مشکلاتشان وجود دارد. در این مرحله از قیف، محتوا به آموزش مشتریان می پردازند و اطلاعات مورد نیاز درباره راه حل های موجود را در اختیارشان می گذارد.
  • وسط قیف: در این مرحله سرنخ ها گزینه های موجود برای محصولات یا راه حل ها را ارزیابی می کنند. محتوا در این مرحله به معنای آموزش سرنخ ها درباره گزینه های مختلفی است که در اختیار دارند.
  • انتهای قیف بازاریابی: وقتی سرنخ به این بخش می رسد اماده تبدیل شدن به مشتری است. بازاریابی محتوایی در این مرحله به معنای ارائه اطلاعات نهایی برای تشویق به خرید است.

قیف بازاریابی چیست و چگونه کار می کند؟

سخن نهایی:

خوب همانطور که مشاهده کردید بازاریابی محتوا مزایای زیادی برای کسب وکارهای مختلف دارد. این شیوه از بازاریابی نه تنها به دیده شدن برند کمک می کند بلکه می تواند به ایجاد برند قوی تر و رابطه مستحکم تر کمک کند.

سمینار بزرگ فانوس
رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط