آیا کسب درآمد کلیکی صحت دارد و میتوان روی درآمد آن حساب کرد؟

کسب درآمد کلیکی

کسب درآمد کلیکی؟ تا به حال چند بار این عبارت را در سطح وب دیده اید؟ اگر بدون اغراق بگوییم شاید از ابتدای زمانی که صحبت کسب درآمد در اینترنت به میان آمد، کسب درآمد کلیکی همیشه یکی از راه های پیشنهادی توسط سایت های مختلف بود. حتی گاها دیده میشد پکیج های کسب درآمد گران قیمتی صرفا برای آموزش کسب درآمد به ازای نمایش تبلیغات ساخته میشد.

کسب درآمد کلیکی هنوز هم طرفدارانی دارد حتی سایت های ایرانی شروع به فعالیت در این حیطه کرده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی این روش کسب درآمد بپردازیم و پس از آن بررسی کنیم که آیا واقعا این روش دارای درآمد واقعی و مناسبی است یا خیر!!

کسب درآمد کلیکی چیست؟

کسب درآمد از دیدن تبلیغات

کسب درآمد کلیکی نوعی از روش های کسب درآمد در سطح وب در کل دنیا است که پایه و اساس آن، تبلیغات است. در کسب درآمد کلیکی هدف اصلی، جذب مخاطب برای تبلیغات مختلف است. افرادی که قصد کسب درآمد از تبلیغات کلیکی را دارند، میتوانند از دو طریق به کسب درآمد بپردازند.

  • کسب درآمد از ptc
  • کسب درآمد از ppc

کسب درآمد از ppc

نام های دیگر ppc؛ کسب درآمد از مشاهده آگهی یا کسب درآمد با دیدن تبلیغ است. کسب درآمد از تبلیغات ppc رایج ترین روش موجود در سطح نت است. این روش به این صورت است که کاربران در ازای مشاهده هر بازدید در یک سایت و گذراندن زمان مشخص شده روی تبلیغ موردنظر، هزینه ای را دریافت میکنند. این هزینه، هزینه بسیار کم و اندکی است و اگر بخواهید از آن درآمد کسب کنید با زمان زیادی را برای ان صرف کنید.

هزینه پرداختی بابت هر نمایش و کلیک شاید نهایتا معادل با چند ریال باشد و از این رو نمیتوان به صورت یک درآمد  مناسب روی این روش کسب درآمدی حساب کرد.
گاها بعضی از سایت ها اقدام به ایجاد تفاوت هایی در این روش میکنند. به طور مثال کاربران را تشویق به جذب زیر مجموعه میکنند و پس از آن، به ازای تبلیغاتی که زیر مجموعه های این افراد جذب کرده اند، به آنها نیز پاداشی تعلق میگیرد.

کسب درآمد از ptc

در روش ptc روش کار کمی متفاوت است. به این صورت که کاربر نیازی به کلیک و مشاهده تبلیغات مختلف ندارد. در این روش کاربر با استفاده از مخاطبان سایت یا وبلاگ خود و قرار دادن تبلیغات در سایت، به کسب درآمد میپردازد. به طور مثال تصور کنید که شما صاحب یک سایت سرگرمی با میانگین 200 بازدید روزانه هستید. زمانی که تبلیغات و بنر های تبلیغاتی را در سایت خود قرار دهید، به ازای هر کلیکی که بر روی این بنر ها انجام شود، درآمدی به شما تعلق میگیرد.

بخوانید :
همه چیز درباره استیکرهای تلگرام

درصورتی که سایت شما دارای بازدید کننده خارجی باشد و بتوانید مخاطبان خارجی جذب کنید، به دلیل بالا بودن قیمت دلار میتوانید درآمد بسیار خوبی را از آن داشته باشید. درآمد این روش با استفاده از سایت های ایرانی نیز نسبتا مناسب است و میتوان روی آن حساب کرد.

آیا کسب درآمد کلیکی به صرفه است؟

چگونگی کسب درآمد کلیکی

در ادامه میخواهیم کسب درآمد کلیکی و روش های آن را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی کسب درآمد از روش ppc

اگر به فکر کسب درآمد از روش ppc هستید، باید این را بدانید که درآمد این کار واقعا کم است. مخصوصا اگر شما علاقه به همکاری با سایت های ایرانی داشته باشید. زیرا نهایت درآمدی که میتوانید بابت هر نمایش تبلیغ در سایت های ایرانی دریافت کنید نهایتا 10 تومان است و تعداد نمایشات نیز دارای محدودیت هایی است.

اگر علاقه به کسب درآمد از سایت های خارجی و فعالیت درآنها را داشته باشید، درآمد شما کمی از درآمد حالت قبل بیشتر است. البته تفاوت این مبلغ ها ناچیز است اما مشکلی که در این حالت برای شما به وجود می آید، مشکل در برداشت درآمد ها است. به دلیل وجود تحریم ها، شما نیاز به ساخت کیف پول های ارزی و الکترونیکی دارید. بسیاری از افراد به دلیل سخت بودن این قسمت از قضیه، به کل بیخیال درآمد از ppc میشوند.

مشکل دیگری که در همکاری با سایت های خارجی با آن روبرو میشوید، بحث امنیت است. در طول چندین سالی که سایت های خارجی به جذب مخاطب و ارائه تبلیغات کلیکی مشغول اند، تعداد بسیار زیادی از آنها در میانه راه به صورت ناگهانی فعالیت خود را پایان داده اند و در مقابل پول هایی که نزد آنها باقی مانده است هیچ گونه پاسخگویی نداشتند.

بررسی کسب درآمد از روش ptc

کسب درآمد از تبلیغ دیدن

روش بهتر و توصیه شده کسب درآمد کلیکی، کسب درآمد از روش ptc است. اولین مزیت این روش این است که کسب و کار شما در دست خودتان است، شما برای خودتان کار میکنید و در عین اینکه زمان خود را صرف کسب درآمد میکنید، به گسترش کسب و کارتان هم کمک میکنید.
درآمد این کار در ابتدا درآمد بسیار کمی است اما در صورتی که بتوانید سریعا به جذب مخاطب مشغول شوید میتوانید در آمد خوبی را از آن کسب کنید.

بخوانید :
5 ترفند بازاریابی در اینستاگرام که با عمل به آنها به درآمد چند ده میلیونی می رسید!

اگر بتوانید سایت یا وبلاگ خود را به زبان انگلیسی راه اندازی کنید و مخاطبان انگلیسی را به سایت خود جذب کنید، درآمدی که از این راه کسب میکنید واقعا درآمد خوبی است. در این حالت شما با سرویس گوگل ادسنس همکاری میکنید و درآمد دلاری آن واقعا درآمد سرشاری است. اما مشکلی که این روش دارد این است که گوگل ادسنس و اغلب سایت های آگهی دهنده خارجی برای پرداخت درآمد شما، از چک های دلاری استفاده میکنند و توانایی نقد کردن این چک ها در ایران وجود ندارد.

اگر شما شخصی را در یکی از کشور های خارجی داشته باشید که بتواند این چک ها را برای شما نقد کند، مشکل شما حل میشود.

در نهایت اگر شما نه حوصله جذب زیر مجموعه و ساخت کیف پول های ارزی و یا سر و کله زدن با مشکلات تحریم و دور زدن آنها را ندارید، پیشنهاد ما به جای استفاده از روش های سختی چون کسب درآمد کلیکی، کسب درآمد از اینستاگرام است. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار پر مخاطب در جهان است که متأسفانه در ایران از ظرفیت های کسب درآمدی آن استفاده نمیشود.

مطمئن باشید اگر زمان خود را بر روی یک پیج اینستاگرام صرف کنید، بازخوردی که از آن میگیرد بسیار بیشتر از روش های کلیکی است. در نظر داشته باشید که بازدهی پیج های اینستاگرامی بسیار زودتر از دیگر روش ها اتفاق می افتد. اگر ایده ای برای کسب درآمد از اینستاگرام ندارید میتوانید از محصول رایگان سایت سوشال با نام دوره کسب درآمد ده روزه از اینستاگرام استفاده کنید.

در این مقاله سعی شد تا به شما دید روشنی در مورد کسب درآمد کلیکی داده شود و مشکلاتی که در این راه با آن آشنا میشوید را برایتان کنیم. با آرزوی موفقیت.

 

مهدی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *