بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

این روزها بیشتر برندها و کسب وکارها از اینستاگرام برای بازاریابی محصولات و خدماتشان استفاده می کنند.  مهم ترین نکته ای که برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام وجود دارد افزایش تعامل با کاربران است. اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث این تعامل می شود؟ خوب فاکتورهای زیادی در این شرایط دخیل هستند . از جمله این فاکتورها می توان به ارسال پست های با کیفیت و ارزشمند و تعیین بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام اشاره کرد.   تعیین بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. هر صنعتی مخاطبان خاص خود را دارد و باید بر اساس نیازهای کاربرانش چنین فاکتورهایی را تعیین کند. حالا یک سوال مهم به ذهن خطور می کند. آیا بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام وجود دارد؟ خوب اگر پاسخ به این سوال مثبت است این زمان برای کسب وکار شما چه زمانی است؟  زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام برای زمان بهینه ای که بیشتر کاربران در آن فعال هستند می تواند به شما کمک کند به فالوورهای بیشتری دست پیدا کنید و تعامل را در پست هایتان بیشتر کنید. در این مقاله به شما کمک می کنیم بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام را بیابید. پس همراه سوشال باشید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

خوب برای اینکه بتوانیم بهترین زمان را برای ارسال پست هایمان بیابیم باید تجزیه و تحلیلی بر روی اکانت های مختلف اینستاگرام داشته باشیم.  متخصصان این حوزه بیش از 12 میلیون اکانت   و پست های ارسال شده توسط آن ها را مورد بررسی قرار داده اند. تصویر زیر به خوبی گویای ماجراست اما به خاطر داشته باشید که یافته های موجود نشان می دهد برای رسیدن به تعامل حداکثری در اینستاگرام باید زمان شخصی سازی شده ای برای برند و کسب وکارتان بیابید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

تایم لاین همیشه جزو فاکتورهای مهم در الگوریتم های اینستاگرام بوده است اما در به روزرسانی جدید این الگوریتم ها، زمان ارسال پست از همیشه مهم تر شده است.  اوایل سال 2018 بود که اینستاگرام اعلام کرد  الگوریتم هایش را به روز می کند تا مطمئن شود پست هایی که می بینید به روز هستند و در همان لحظه برایتان ارزشمندند.

 

به خاطر همین تغییرات باید سعی کنید پست های تازه تری در اینستاگرام تان ارسال کنید و لحظات مهمی که کاربران تان در آن فعال هستند را به هیچ عنوان از دست ندهید. در نتیجه اگر می خواهید خودتان را با الگوریتم های این شبکه اجتماعی همگام سازید باید زمان ارسال پست را برای زمانی بهینه کنید که اکثریت قریب به اتفاق فالوورهایتان در آن فعال هستند و حوصله تعامل با شما را دارند.

بخوانید :
3 ترفند اینستاگرام که لازم است برای حرفه ای شدن در اینستاگرام بدانید

از آنجایی که اینستاگرام در حال حاضر به محتوای جدید در فید افراد اولویت بیشتری می دهد برای اینکه بتوانید محتوایتان را به فالوورها نشان دهید باید زمان مناسب برای آن ها را بیابید.  به همین خاطر است که بیشتر متخصصان بر این باورند که شما باید بهترین زمان را برای فالورهای خودتان بیابید و زمان ارسال پست را برای آن ها بهینه سازی نمایید. برای رسیدن به فالورها، لایک ها و تعاملات بیشتر از به روزرسانی الگوریتم ها تبعیت کنید.

 چگونه بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بیابیم؟

خوب برای اینکار سه روش پیش روی خود دارید. شما می توانید بر اساس نیازتان یکی از این سه روش را انتخاب کنید یا اینکه از هر سه روش به همراه هم بهره ببرید:

  • از نرم افزارهای آنالیتیکی همچون نرم افزار ارائه شده توسط Later استفاده کنید تا بتوانید به طور خودکار بهترین زمان ارسال پست را بیابید.
  • بهترین ناحیه زمانی منطقه خودتان را بیابید تا ببینید فالورها بیشتر در چه زمان هایی آنلاین هستند.
  • پست هایتان را در ساعت های مختلف روز ارسال کنید و فرایند پیشرفت کار را بسنجید( اگر به نرم افزارها و ابزارهای آنالیتیکی دسترسی ندارید این بهترین روش برایتان خواهد بود)

از آنجایی که بیشتر کسب وکارها به ابزارهای پولی دسترسی ندارند در ادامه سعی می کنیم دو گزینه انتهایی را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چگونه می توانیم بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بیابیم.

 ناحیه زمانی برتر خودتان را بیابید و ببینید فالورها در چه زمانی بیشتر آنلاین هستند:

زمانی که صحبت از یافتن بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام به میان می آید باید ناحیه زمانی یا همان Time zone محل زندگی تان را مدنظر قرار دهید. بهترین روش برای یافتن زمان بهینه ارسال پست استفاده از ابزار آنالیتیکی خود اینستاگرام است.  اما برای اینکه بتوانید به این ابزار دسترسی داشته باشید باید پروفایل تان را به پروفایل تجاری ارتقا دهید. ابزار Instagram Insight به شما کمک می کند موقعیتی که کاربران تان در آن قرار دارند،جنسیت، سن و مهم تر از همه زمان هایی که در این شبکه اجتماعی فعال هستند را بیابید.

پست هایتان را در زمان های مختلف روز ارسال کنید و نتایج کسب شده را بسنجید:

اگر دوست ندارید از موارد ذکر شده در بخش های قبلی استفاده کنید بهتر است خودتان دست به کار شوید. یک صفحه تازه در اکسل باز کنید و اسم آن را تجزیه و تحلیل رفتار مخاطبان بگذارید.

حالا شروع به ارسال پست در ساعت های مختلف کنید. هر کاری که انجام می دهید را در این صفحه اکسلی یادداشت نمایید. در نهایت باید تعاملی که در پست ها دریافت می کنید را بسنجید.  5 زمان مختلف در هفته را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر متوجه شدید فالورهایتان  بین ساعت 5 و 9 بعد از ظهر بیشتر فعال هستند، پست هایتان را بین ساعت های 5، 6، 7، 8 و 9 بعد از ظهر ارسال کنید.

بخوانید :
قانون اول برای امپراطوری در اینستاگرام : از قضاوت شدن نترس!

در این شرایط می توانید بهترین زمان را برای خودتان انتخاب کنید. در صفحه اکسلی تان تعداد لایک ها، کامنت ها و تعاملاتی که از هر پست دریافت می کنید را بنوسید.  در طول هفته، زمان ارسال پست برای هر روز را تغییر دهید.

مثلا اگر روز دوشنبه در هفته اول پست تان را ساعت 5 بعد از ظهر ارسال کرده اید در هفته دوم ساعت 6 بعد از ظهر اینکار را انجام دهید. این روش شاید به چند هفته زمان و البته صبوری نیاز داشته باشد اما شما می توانید از اطلاعات به دست آمده برای یافتن بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام استفاده کنید.

 سایر فاکتورهایی که باید مدنظر داشته باشید:

خوب تا به اینجای کار روش یافتن بهترین زمان برای ارسال پست را با هم مرور کردیم اما یک نکته مهم باقی مانده که باید به آن اشاره کنیم.

مخاطبان مختلف در زمان ها و ساعت های مختلف روز فعال هستند. به همین خاطر یک قانون کلی برای یافتن بهترین زمان وجود ندارد.

اما قوانین کلی زیر را مدنظر قرار دهید:

  • در ناحیه زمانی فعال خود پست ارسال کنید: بهتر است ببینید در منطقه ای که زندگی می کنید چه بازه زمانی جزو ناحیه فعال زمانی محسوب می شود.
  • به جای اینکه در طول روز پستی ارسال کنید، خارج از زمان کاری، مطلب بفرستید:  به طور کلی بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام زمان صرف نهار و بعد از ظهر( 7 الی 9 بعد از ظهر) است. به جای اینکه در ساعات کاری مطلبی ارسال کنید پست های اینستاگرامی تان را به گونه ای زمانبندی کنید که در طول ساعات استراحت افراد منتشر شود.
  • پست های مهم تان را برای آخر هفته نگه دارید: اگرچه در این شرایط هم قانون کلی نمی توان در نظر گفت اما تعامل پست های اینستاگرام بسته به روزهای هفته متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شرکت های B2B ممکن است در طول هفته تعامل بیشتری داشته باشند اما وبلاگ نویسان بیشترین تعامل را از پست های آخر هفته دریافت می کنند.

خوب حالا که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را شناسایی کردید می توانید زمان ارسال مطالبتان را به کمک ابزارهای موجود زمانبندی کنید. اینکار به شما کمک می کند تعامل بهتر و بیشتری با فالورهایتان داشته باشید و درآمدی که مدنظر دارید را بیشتر کنید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط