شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: واقعی یا غیر واقعی؟

وقتی صحبت از الگوریتم های اینستاگرام به میان می آید به نظر می رسد هر فرد یا کسب وکاری تئوری خودش را درباره کارکرد آن دارد.  این روزها بیشتر از هر وقت دیگری شاهد اوج گرفتن شایعاتی هستیم که درباره اینستاگرام وجود دارد. ایا این شایعات واقعیت دارند ؟ یا اصلا واقعی نیستند؟در این مقاله سعی می کنیم برخی از این شایعات که درباره اینستاگرام وجود دارد را با هم مرور کنیم و ببینیم واقعی هستند یا نه.

شایعه درباره اینستاگرام:  الگوریتم های اینستاگرام پست های شما را مخفی می کند؟

 

شایعات زیادی درباره الگوریتم جدید اینستاگرام و نحوه کارکرد آن وجود دارد اما اخیرا برخی از برندها و کسب وکارها در فیدهایشان پستی را منتشر می کنند و از فالورها می خواهند آن را لایک کنند یا کامنتی زیرش بگذارند تا الگوریتم اینستاگرام آن ها را حذف نکند.

برخی از این برندها تلاش می کنند به کمک متن نوشته های گرافیکی بگویند که الگوریتم اینستاگرام پست هایشان را تنها به 7 درصد از فالورها نشان می دهد.  خوب این شایعه ای است که درباره اینستاگرام این روزها به گوش می رسد. اما سوال اینجاست که آیا الگوریتم اینستاگرام واقعا دیده شدن پست ها را به 7 درصد از فالورها محدود کرده است؟ ایا 93 درصد فالورهای شما دیگر نمی توانند پست هایی که هر روز منتشر می کنید را ببینند؟

اگر بخواهیم پاسخ ساده و روراستی به این شایعات بدهیم  باید بگوییم که واقعیت چنین نیست. اصلا چنین اتفاقی غیر ممکن است.  واقعیت این است که چنین پست هایی تلاش می کنند خودشان را به حالت ویروسی پخش کنند و اینستاگرام را مجبور نمایند به صورت رسمی اطلاعیه ای درباره آن منتشر کند.

اینستاگرام در توییت های خود گفته است که تلاش می کند چیزی که اول در فید شما نمایش داده می شود را  بر اساس تعداد تعامل ها تعیین نماید. چیزی که برای اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد، تعداد تعاملاتی است که کاربران با پست های شما داشته اند.

پس هر چقدر این تعاملات با پست بیشتر باشد بهتر نمایش داده می شود.  اینستاگرام بیان کرده که در حال حاضر تغییری در رتبه بندی فیدها انجام نداده و هیچ کدام از پست های شما را از فالورها مخفی نکرده است. اگر اسکرول کنید می توانید پست هایتان را ببینید. پس اینکه اینستاگرام پست های شما را به تعداد خاصی از فالورها محدود کرده صحت ندارد و  جزو شایعاتی است که درباره اینستاگرام وجود دارد.

 شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: آیا کامنت های اینستاگرامی باید بیش از سه کلمه باشند؟

خوب اجازه دهید شایعه دیگری را با هم بررسی کنیم که درباره طول کامنت های اینستاگرامی است. به نظر شما طول کامنت در جایگاه تان در فید فالورها تاثیر دارد؟  بر اساس این شایعات، الگوریتم اینستاگرام تنها کامنت هایی را شناسایی می کند که طولانی تر از سه یا چهار کلمه باشند. به نظر شما چنین شایعه ای درباره اینستاگرام صحت دارد؟ قطعا خیر. به عبارت ساده تر هیچ شاهدی مبنی بر اینکه تعداد کلمات و ایموجی ها می تواند بر روی دیده شدن شما در فید فالورها تاثیرگذار باشد وجود ندارد.

بخوانید :
در استوری اینستاگرام داستان کسب و کار خود را بگویید و مرزهای فروش خود را بشکنید!

خود اینستاگرام هم هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده است و اطلاعیه ای هم در این باره ندارد. پس خودتان را زیاد نگران این موضوع نکنید.

اگر می خواهید کارکرد بهتری در اینستاگرام داشته باشید نکات زیر را دنبال کنید:

 از فالورهایتان سوال بپرسید:

این موضوع ممکن است به نظر ساده برسد اما بهترین روش برای دریافت کامنت های افراد است. از آن ها سوال بپرسید و بخواهید نظراتشان را در باره موضوع مطرح شده بیان کنند.

کپشن های طولانی تری بنویسید:

اگر می خواهید تعامل و مشارکت بیشتری در پست های اینستاگرامی تان داشته باشید به کپشن های طولانی تر روی بیاورید.  اینکار فالورها را ترغیب می کند کامنت های بیشتری قرار دهند. وقتی برای نوشتن متن تان زمان اختصاص می دهید پس می توانید از فرصت به دست آمده برای جذب مخاطب هم بهره ببرید.

 

چگونه در اینستاگرام کپشن جذاب بنویسیم؟ نکته ها و ترفندهای نوشتن کپشن اینستاگرام

 شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: لایک کردن یا کامنت گذاشتن روی پست یک نفر،محتوای بیشتری از او را نشان می دهد؟

یادتان می آید وقتی الگوریتم اینستاگرام به روز شد خیلی از اینفلوئنسرها از کاربرانشان خواستند نوتیفیکیشن های پست ها را روشن کنند تا هر وقتی پستی از طرف آن ها ارسال می شود متوجه این موضوع شوند؟ خوب در حال حاضر اینفلوئنسرها به درخواست لایک یا کامنت روی آورده اند.  حالا سوال اینجاست که لایک کردن یا کامنت گذاشتن روی پست یک نفر باعث می شود پست های بیشتری از طرف او در فید شما نمایش داده شود؟

 ایا این شایعه که درباره اینستاگرام وجود دارد صحت دارد؟

خیر این هم شایعه ای بیش نیست و نباید به آن توجه کنید. فردی که شما با او تعامل می کنید نشان دهنده علاقه تان به او و پست هایش است. به همین خاطر است که اینستاگرام تلاش می کند از این گزینه برای نمایش پست های او در بخش های بالاتر فیدتان بهره ببرد.

الگوریتم های اینستاگرام از این رابطه و نحوه تعامل شما با این اکانت ها برای تعیین محتوایی که باید اول از هر چیزی نشان تان داده شود استفاده می کند. پس وقتی محتوایی از یک اکانت را بیشتر لایک می کنید یا به طور منظم به پست های او سر می زنید اینستاگرام متوجه می شود که شما به این اکانت علقه دارید و محتوای او را در قسمت های بالایی فیدتان قرار می دهد.

بخوانید :
بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

اینستاگرام تلاش می کند از یادگیری ماشینی رفتارهای گذشته تان برای ایجاد فید منحصر به فرد استفاده کند. پس  لایک کردن یا کامنت گذاشتن روی  محتوای یک نفر، پست های بیشتری از او را نشان نمی دهد. بلکه پست های او را در قسمت های بالاتری از فید شما به نمایش می گذارد.

 

شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: عبور کردن از  استوری های گذشته اینستاگرام تاثیر منفی بر روی آن ها دارد؟

یکی دیگر از شایعات اینستاگرامی که خیلی زود وایرال شد و در اختیار افراد قرار گرفت این بود که  شما باید کل استوری اینستاگرامی یک نفر را تماشا کنید در غیر اینصورت دیگر نمی توانید استوری های این پروفایل را در فیدتان داشته باشید. اینستاگرام در این باره هشدار می دهد و می گوید: وقتی در حال تماشای استوری اینستاگرامی فردی هستید به جای Swiping به استوری بعدی بهتر است بر روی آن ضربه بزنید در غیر اینصورت ممکن است این استوری را بعدا در  تایم لاین تان ببینید. با ضربه زدن بر روی هر پست، به الگوریتم اجازه می دهد بداند شما درباره آن موضوع علاقه مند هستید.

واقعیت این است که هنوز هیچ کس دقیق نمی داند الگوریتم های مرتبط با استوری اینستاگرام چگونه کار می کند. استوری ها الگوریتم متفاوتی نسبت به باقی فیدهای اینستاگرامی دارند اما به نظر می رسد کارکرد این ها شبیه هم باشد. این الگوریتم هم به دنبال سیگنال های یکسانی همچون تمایل، ارتباط و تایم لاین می گردد.

همچنین الگوریتم استوری های اینستاگرام رفتارهای خاصی همچون ضربه زدن بر روی آن و تماشای استوری را هم مدنظر قرار می دهد. به نظر می رسد این شایعه اینستاگرامی صحت داشته باشد. اما اگر زمان کافی برای تماشای کامل استوری فردی را نداشتید زیاد نگران نباشید. قرار نیست اتفاق عجیب و غریبی برایتان رخ دهد.

 شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: تغییر اکانت به پروفایل تجاری تاثیر منفی بر روی اکانت شما دارد؟

پروفایل تجاری

واقعیت این است که چنین شایعه ای هم درباره اینستاگرام وجود دارد اما صحت ندارد.  همه ما خیلی خوب می دانیم که تغییر اکانت به پروفایل تجاری برای کسب وکارهایی که می خواهند حضور فعالی در اینستاگرام داشته باشند چقدر مفید است. به عنوان مثال شما می توانید به ابزار آنالیتیکی اینستاگرام دسترسی داشته باشید و  پست هایتان را در آن زمانبندی کنید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط