سوشال

پنج راه برای این که مثبت باقی بمانیم؟

پنج راه برای این که مثبت باقی بمانیم؟

 

در این مقاله قصد دارم این موضوع رو توضیح بدم که چطور مثبت باقی بمانیم. امیدوارم چند دقیقه‌ای با بنده همراه باشید تا راهکارهای جذابی رو در این رابطه بهتون ارائه بدم.

مهم‌ترین کاری که برای موفقیت‌تون انجام می‌دید این هست که روی عوامل وسوسه‌انگیز دوروبر خودتون کنترل داشته باشید. مطمئن بشید هر چیزی رو که می‌بینید یا می‌شنوید، با اهدافی که قصد دارید محقق‌شون کنید، تطابق دارند.

در راه برای موفقیت گوش کنید

توی ماشین خودتون به برنامه‌های آموزشی صوتی گوش بدید. هر فرد معمولی حدود 19 هزار تا 40 هزار کیلومتر در سال رانندگی می‌کنه که این مقدار معادل هست با 500 تا 1000 ساعت در هر سال که هر شخص در ماشین خودش سپری می‌کنه.

می‌تونید فقط با گوش دادن به برنامه‌های آموزشی صوتی موقع رانندگی، توی زمینه‌ی کاری خودتون متخصص بشید.

شرکت در دوره‌های مربوط به زمینه‌ی فعالیت خودتون

در سمینارهایی که به وسیله‌ی مختصصان رشته خودتون برگزار میشن، شرکت کنید. توی دوره‌های بیش‌تری شرکت کنید و هر چیزی رو که امکان داره، یاد بگیرید. از متخصصان یاد بگیرید. از اونها بپرسید و با اونها مکاتبه کنید، کتاب‌هاشون رو بخونید، مقالات‌شون رو مطالعه کنید و در کل به حرف‌های افرادی گوش بدید که تجربه‌ای اثبات شده در زمینه‌ی مربوط به شما دارند.

دوروبر آدم‌های مناسب باشید

فقط با افراد مثبت و موفقیت مدار معاشرت داشته باشید. دوروبرِ برنده‌ها باشید. با افرادی که هدفی ندارند و در مجموع از اشخاص منفی دوری کنید. از همکاران منفی خودتون دور بشید. اگه رئیسی منفی‌باف دارید، واقعا در فکر تغییر شغل باشید.

بخوانید :
چگونه از دسته بندی رفتاری مخاطبان در استراتژی بازاریابی محتوایی استفاده کنیم؟

معاشرت دائمی با افراد منفی، به تنهایی کافیه تا محکوم بشید به زندگیِ توام با ناکامی، ناامیدی و شکست. باز هم تکرار می‌کنم که فقط با افراد مثبت معاشرت کنید و دوروبر برنده‌ها باشید.

اهداف خودتون رو تجسم کنید

آخرین کاری که قبل از خواب و اولین کاری که صبح بعد از بیدارشدن از خواب انجام می‌دید، این هست که به اهداف‌تون فکر کنید و اونها رو مثل واقعیت برای خودتون تجسم کنید.

دقت داشته باشید که ذهن ناخودآگاه شما فقط با تائید و تصویری که در زمان حال هست، تاثیر می‌گیره. درست قبل از این‌که به خواب برید، تصویر اهداف‌تون رو شفاف ببینید.

خودتون رو ببینید که در بهترین شکل ممکن عمل می‌کنید. موقعیت‌های کاری رو که با اونها روبه‌رو می‌شید، درست همون‌طور ببینید که دوست دارید.

خودتون رو با تصویر ذهنی تغذیه کنید

خودتون رو در حالتی ببینید که طوری زندگی می‌کنید که دوست دارید. خودتون رو تصور کنید با ارتباطات، سلامتی، ماشین، خونه و هر چیزی که واقعا بهش علاقه دارید. این تصویرسازی رو درست قبل از این‌که به خواب برید، انجام بدید.

اولین کاری که بعد از بیدارشدن انجام می‌دید این هست که خودتون رو با تصویر ذهنی تغذیه می‌کنید. این دو زمان، یعنی وقتی می‌خوابید و وقتی بیدار می‌شید، زمان‌هایی هستند که ذهن ناخودآگاه شما بیش ترین گیرایی رو برای برنامه‌ریزی جدید داره.

نتیجه‌گیری

در این‌جا دو نکته وجود داره که می‌تونید کل روز انجام بدید و ذهن و احساسات خودتون رو روی اهداف و موفقیت مالی‌تون متمرکز کنید.

اول، توی ماشین خودتون وقتی به جاهای مختلف در حال حرکت هستید، به برنامه‌های صوتی گوش کنید. همیشه ذهن خودتون رو با موجی از مطالب با‌کیفیت، آموزشی و انگیزه‌بخش که شما رو به سمت اهداف‌تون جلو می‌برند، تغذیه کنید.

بخوانید :
هفت گام برای رسیدن به موفقیت که باید آن را انجام دهید

امیدوارم از این موارد و مقاله‌ی پنج راه برای این که مثبت باقی بمانیم به خوبی استفاده کنید و باعث خرسندی ماست که نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

 

 

 

 

محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*