سوشال

سه قانون سرمایه که حتما باید بشناسید

سه قانون سرمایه که حتما باید بشناسید

در این مقاله با شما خواهم بود تا سه قانون سرمایه رو خدمت شما معرفی کنم تا با استفاده از اونها بتونید به موفقیت چشم‌گیری در این رابطه دست پیدا کنید.

قانون سرمایه؛ ارزشمندترین دارایی شما از نظر جریان نقدینگی، سرمایه‌ی فیزیکی و ذهنی‌تون و همون توانایی کسب‌درآمد شماست.

شاید تا به‌حال از این خبر نداشتید که اگه از قبل ثروتمند نبوده باشید، توانایی کارکردن‌تون ارزشمندترین دارایی‌ای هست که الان دارید. با استفاده درست از توانایی کسب‌درآمدتون، می‌تونید هر سال میلیون‌ها و یا میلیاردها تومن پول وارد زندگی خودتون کنید.

با به کار گرفتن توانایی کسب‌درآمد برای تولید کالا و خدمات ارزشمند، می‌تونید برای پرداخت هزینه‌ی تموم چیزهایی که در زندگی نیاز دارید، پول در بیارید. توجه داشته باشید مقدار پولی که امروز به شما پرداخت میشه، معیارِ مستقیمِ تعیینِ توانایی کسب‌درآمدتون تا امروز هست.

1.از زمان‌تون به خوبی استفاده کنید

اولین استنباط از قانون سرمایه میگه: “ارزشمنذترین منبع تو، وقت توست”. وقت شما همه‌ی اون چیزی هست که می‌فروشید. این‌که چقدر وقت می‌ذارید و چقدر خودتون رو وقف اون می‌کنید، تا حد زیادی تعیین‌کننده‌ی توانایی کسب‌درآمد شماست. ضعف مدیریت زمان یکی از دلایل اصلی نتیجه‌دهی ضعیف و نرسیدن به هدف در هر صنعتی محسوب میشه. این موضوع مشکل شماره‌ی یک مدیران و فروشندگان به حساب میاد.

2.با دقت روی خودتون سرمایه‌گذاری کنید

دومین استنباط از قانون سرمایه میگه: “پول و وقت رو میشه خرج کرد یا سرمایه‌گذاری کرد”. یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که می‌تونید بکنید این هست که سه درصد از درآمدتون رو توی هر ماه، سرمایه‌گذاری کنید روی خودتون و ارتقای شخصی و حرفه‌ای‌تون برای بهتر شدن در مهم‌ترین کارهایی که انجام می‌دید.

بخوانید :
شایعاتی که درباره اینستاگرام وجود دارد: واقعی یا غیر واقعی؟

در واقع اگه به همون اندازه که هر سال برای ماشین خودتون سرمایه‌گذاری می‌کنید، برای ذهن‌تون این کار رو می‌کردید، این کار ثروتمندتون می‌کرد.

هر روز یک ساعت از وقت خودتون رو با مطالعه در زمینه‌ی خاص خودتون سرمایه‌گذاری کنید. توی ماشین‌تون به برنامه‌های آموزشی صوتی گوش بدید. در هر دوره‌ای که باعث پیشرفت‌ در کارتون میشه، شرکت کنید. از آموزه‌های شخصی و حرفه‌ای کمک بگیرید تا بهترین ها رو از خودتون دریافت کنید.

هیچ چیزی بزرگ‌تر و بهتر از سرمایه‌گذاری مجدد وقت و پول‌تون برای توان کسب پول بیشتر، نمی‌تونه به جلو هُل‌تون بده. همه‌ی ثروتمندان موفق دیر یا زود این نکته رو یاد گرفتند و همه‌ی اشخاص فقیر و ناشاد هنوز در تلاش هستند کشفش کنند.

3.بازگشت سرمایه رو بیش‌تر کنید

سومین استنباط قانون سرمایه میگه: ” یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها برای وقت و پول‌تون، بالابردن توانایی کسب‌درآمدتون هست”. هدف برنامه‌ریزی استراتژیک شرکتی، افزایش “بازگشت سرمایه” یا ROI هست. این کار، سازماندهی مجدد فعالیت‌های شرکت رو نیاز داره، جوری که شرکت، بازگشت سرمایه‌ای بالاتر از سرمایه‌گذاریش در سازمان دریافت کنه.
توی زندگی کاری‌تون، سرمایه‌ی فردی‌تون همون سرمایه‌ی ذهنی و احساسی‌تون هست. پس وظیفه شما، کسب بالاترین بازگشت و سود ممکن از سرمایه‌ی انسانی و بالابردن نرخ “بازگشت انرژی‌تون” هست. این طرز دیدگاه یه خودتون باید بخش اصلی گرایش شما در کل زندگی حرفه‌ای‌تون باشه.

نتیجه‌گیری

در این‌جا دو کار معرفی شده که می‌تونید با انجام‌شون، این قانون رو به کار بگیرید.

اول، فهرستی از مسئولیت‌های سودآوری‌تون تهیه کنید. چیزهایی که انجام می‌دید و نشون‌دهنده‌ی نتیجه‌ی کارهای تموم‌شده‌تون هست؛ و نه فعالیت‌های شما. فهرست رو حتما بررسی کنید و کارها رو بر اساس اولویت و بر اساس ارزش کار برای مجموعه خودتون طبقه‌بندی کنید.

بخوانید :
چگونه از استیکر شمارش معکوس برای استوری های اینستاگرام استفاده کنیم؟

دوم، فهرستی از همه‌ی کارهایی تهیه کنید که در کل روز انجام می‌دید. این فهرست رو به رئیس خودتون نشون بدید و ازش بخواید کارهای شما رو از نظر ارزشی که در نظر داره، طبقه‌بندی کنید. بعد، تصمیم بگیرید هر روز روی ارزشمندترین وظایف‌تون کار کنید.

امیدوارم از خوندن مقاله سه قانون سرمایه که حتما باید بشناسید، لذت کافی رو برده باشید و خیلی خوشحال می‌شیم که نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

 

محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*