سوشال

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر که باید بشناسید!

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر که حتما باید بشناسید

 

در این مقاله قصد دارم چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر رو خدمت شما معرفی کنم. خوشحال میشم دو دقیقه از وقت خودتون رو به خوندن این مقاله اختصاص بدید.

این که چه اتفاقی برای شما میفته، مهم نیست. مهم این هست که چه واکنشی به اون چه که براتون اتفاق میفته، نشون میدید؛ به ویژه زمانی که مشکل غیرمنتظره دارید.

حالا وقت تصمیم گیری شماست؛ در این مقاله استراتژی‌های قدرتمندی یاد می‌گیرید که می‌تونید مثبت‌اندیشی و عملکرد مثبت و خلاق رو توی خودتون حفظ کنید.

در اینجا 4 نکته وجود داره که با انجام‌شون می‌تونید مطمئن بشید گرایش و رفتارتون در هر شرایطی بهترین هست.

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر

روی آینده تمرکز کنید

روی آینده تمرکز کنید!

اول، با هر چالشی که روبه‌رو میشید، به جای گذشته، روی آینده تمرکز کنید. به جای نگرانی در مورد اینکه کی چی‌کار کرده و کی باید سرزنش بشه، در مورد جایی که قصد دارید باشید و کاری که می‌خواید انجام بدید، تمرکز کنید.

حتما یک تصویر ذهنی روشن از آینده ایده‌آل و موفق خودتون داشته باشید و برای انجام هر کاری که می‌تونید انجام بدید تا در اون جهت پیش برید، دست به کار بشید. ذهن، فکر و تصویر ذهنی خودتون رو به سمت آینده ببرید.

 

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر

به راه‌حل فکر کنید

به راه‌حل فکر کنید!

دوم، هر وقت با مشکلی رو‌به‌رو شدید، به جای مشکل، روی راه‌حل تمرکز کنید. به جای تلف کردن وقت برای تکرار مکررات و تفکر روی مشکل، در مورد راه‌حل ایده‌آل اون مانع فکر کنید و در موردش حرف بزنید. لحظه‌ای که به راه‌حل‌ها فکر می‌کنید، حتما انسانی مثبت و سازنده میشید.

بخوانید :
آموزش ویرایش عکس با اینستاگرام

 

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر

به دنبال خوبی باشید

به‌دنبال خوبی باشید!

سوم، فرض کنید که چیزی ارزشمند پشت هر مشکل یا چالشی مخفی شده. دکتر نورمن وینسنت پیل پیشکسوت تفکر مثبت گفته:” هر وقت خدا میخواد موهبتی به ما ارزونی کنه، اون رو به مشکلی گره میزنه”.

هر چقدر موهبتی که برای شما در راه هست، بزرگتر باشه، مشکلی که در پیش روی شما قرار می‌گیره، بزرگتر خواهد بود. ولی نکته مهم این هست که اگه دنبال اون موهبت و هدیه باشید، همیشه پیداش خواهید کرد.

 

چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر

به دنبال درسی ارزشمند باشید

به‌دنبال درسی ارزشمند باشید!

چهارم، فرض کنید هر موقعیتی که الان با اون مواجه شدید، همون موقعیت لازم برای موفقیت نهایی شماست. این وضعیت برای شما به وجود اومده تا درسی به شما بده و کمکتون کنه که بهتر باشید و رشد کنید.

بنابراین تصمیم بگیرید مثبت باشید. گرایش ذهنی مثبت برای موفقیت شما الزامی خواهد بود. اگه فقط به آینده فکر کنید و روی راه‌حل تمرکز کنید و دنبال بهترین باشید، می‌تونید تا اونجا که میخواید مثبت باشید.

اگه کارهایی که بقیه‌ی افراد موفق انجام میدن، انجام بدید و اگه از ذهن خودتون برای کنترل ذهنی وضعیت استفاده کنید، بیشتر مواقع، مثبت و شاد خواهید بود و مزایای زیادی رو برداشت و درو می‌کنید که همه‌ی افراد موفق از اون لذت بردند و می‌برند.

حالا میخوام یه جمع بندی از این 4 مورد داشته باشم که با انجام اونها می‌تونید این ایده‌ها رو عملی کنید.

اول، هر مشکلی که با اون رو‌به‌رو میشید، راه‌حل‌مدار باشید. عادت جست‌و‌جوی جواب سوال‌هاتون و راه‌حل مشکلات رو در خودتون پرورش بدید.

بخوانید :
چگونه داده های مشتریان را برای فعالیت های ارزشمندمان، استخراج کنیم؟

دوم، در هر ناراحتی دنبال درسی ارزشمند باشید. یک فهرست از تموم ایده‌هایی که از هر عقب موندن یا مشکل بدست میارید، تهیه کنید.

سوم، روی کاغذ فکر کنید. برای نوشتن جزئیات مشکل وقت بذارید و بعد قدم منطقی بعدی رو برای حل‌کردنش بردارید.

امیدوارم از مقاله چهار قدم تا گرایش و رفتار برتر بهره لازم رو برده باشید و باعث افتخار ماست که نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

سمینار بزرگ فانوس
محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*