سوشال

پنج روش میلیاردر شدن که حتما باید بدانید!

پنج راه میلیاردر شدن

در این مقاله با شما خواهم بود تا پنج روش میلیاردر شدن رو بهتون بگم. اگه تا انتهای این مقاله همراه بنده باشید به خوبی متوجه خواهید شد که برای میلیاردر شدن بایستی چه قدم‌هایی رو بردارید.

طرز فکرتون در مورد پول، بیشتر از هر عامل دیگه‌ای تعیین می‌کنه چه مقدار از اون رو جمع خواهید کرد. گرایش شما نسبت به پول روی احساسات و انگیزه‌تون اثر میذاره.

اگه برای ثروتمندشدن جدی هستید، پس می‌خواید بدونید پنج روش اصلی ایجاد ثروت در دنیا کدوم هستند. اولین مورد که در رأس همه قرار داره و در تاریخ همیشه در اول صف قرار داشته، کسب‌‌و کاری هست که متعلق به خودتون باشه. این همون کارآفرینی از همه نوع هست که کار املاک هم جزو اون محسوب میشه. یک آمار جالب در مورد آمریکا نشون میده که 74درصد از میلیونرهای خودساخته در این کشور، نه‌تنها از همین نسل و در همین قرن، که توی قرن گذشته هم جزو کسب‌و کارهای خصوصی و در واقع شخصی بودند.

افراد در ابتدا چقدر ثروتمند بودند؟

ثروتمندان در ابتدا کسب و کارشون رو از صفر شروع کردند. در قرن نوزدهم، اشخاصی مثل “اندرو کارنگی”، “جیکوب ون استور”، “توماس ادیسون”، “کومادور وندربیت”، “جی پی مورگان” و … کسانی بودند که ثروت خلق می‌کردند.

در قرن بیستم، ثروت رو افرادی خلق کردند مثل “بیل گیتس”، “استیو جابز”، “لری الیسون”، “راس پروت” و “سام والتون”. هر کدوم از این اشخاص از صفر شروع کردند و کسب‌و کارشون رو از صفر ساختند.

از همون جایی که هستید ثروتمند بشید

دومین منابع اصلی ثروت برای میلیونرهای خودساخته در جهان، مدیرعامل بودن هست. جالبه بدونید ده درصد از میلیونرهای خودساخته در آمریکا مردان و زنانی هستند که به شرکت‌های بزرگ با سابقه‌‌ی چندین ساله پیوستند. اونها تا مقام ارشد بالا رفتند، پول خوبی گرفتند، گزینه‌های سهام، سهم سود و مزایا در اختیارشون قرار گرفت و در نتیجه‌ی پولسازی، میلیاردر شدند.

بخوانید :
چرا بازاریابی محتوا برای کسب وکارتان مهم است؟

موفقیت، پاداش بزرگی داره

“ریچارد آیسنر”، در شرکت دیسنی، در یک سال 126 میلیون دلار سود اوراق قرضه گرفت. به “لی یاکوکا” از شرکت کرایسلر، 27.6 میلیون دلار به عنوان سود قرضه در یک سال داده شد. وقتی این قدر پول دریافت می‌کنید، تبدیل شدن به میلیونری خودساخته سخت نیست.

راه تخصصی به سمت ثروت

سومین منبع میلیونرهای خودساخته در کشورهای جهان و به‌خصوص آمریکا دکترها، وکلا و بقیه‌ی متخصصان هستند. مردان و زنانی که در چیزی که انجام میدن، مهارت‌های زیادی به دست میارن و در حرفه خودشون به سطوح بالا پیشرفت می‌کنند و حقوق خیلی خوبی می‌گیرند. پنج درصد برتر در هر زمینه‌ای، حقوقی می‌گیرند معادل 10تا 20برابر بیش‌تر از اشخاص متوسط در همون زمینه.

راهی برای پیشرفت

چهارمین منبع اصلی میلیونرهای خودساخته در جهان، فروشندگان و مشاوران فروش هستند. پنج درصد از میلیونرهای خودساخته، مردان و زنانی هستند که فروشندگان و مسئول فروش‌های برتر در زمینه‌ی کاری‌شون محسوب میشن.

اونها هیچ‌وقت کسب‌و کارشون رو شروع نکردند. هیچ‌وقت به دانشگاه نرفتند که مدرک حرفه‌ای بگیرند. فقط فروشنده‌ی خیلی خوبی برای محصولات و خدمات‌شون بودند و پول خوبی به اونها داده شد. رازشون این بوده که اون پول رو با محافظه کاری سرمایه‌گذاری کردند و به این کار با قدرت ادامه دادند. 99درصد از ثروتمندان خودساخته از چهار گروه بوجود میان؛ کسب‌و کارهای شخصی و آزاد، 74درصد؛ موقعیت مدیرعامل، 10درصد؛ دکترها، وکلا و بقیه‌ی متخصصان، 10درصد و مسئولان فروش و مشاوران فروش، 5درصد.

بقیه ی راه‌های پولدار شدن

یک درصد باقی‌مونده از میلیونرهای خودساخته، همه‌ی افراد در تمامی زمینه‌های دیگه هستند. این یک درصد اشخاصی هستند که پول رو از طریق اختراعات، آثار نمایشی، ورزش، نویسندگی کتاب، ترانه، قرعه‌کشی و ارث بدست آوردند. ولی این‌ها فقط یک درصد از کل میلیونرها هستند.

بخوانید :
آموزش گفتگوی معمولی، گفتگوی مخفی ، نقل قول و فوروارد پیام ها در تلگرام

و در آخر این که راه‌های زیادی برای میلیونرشدن شما وجود داره؛ تا جایی که اگه واقعا در این راه جدیت واقعی دارید، تقریبا غیرممکن هست بهش نرسید.

نتیجه‌گیری

در این‌جا دو نکته وجود داره که می‌تونید با انجام‌شون، این اطلاعات رو به سرعت هرچه بیشتر در عمل به کار بگیرید:

اول، تصمیم بگیرید از انجام چه کاری لذت می‌برید و بعد، همه‌ی قلب و روح‌تون رو بذارید در انجام اون کار. ارتباطی مستقیم وجود داره بین عملکرد عالی و نوع درآمد بالایی که باعث استقلال مالی میشه.

دوم، همیشه با خودتون صادق باشید. آیا کاری که الان انجام می دید شما رو به سمت استقلال مالی می‌بره یا این که باید تغییرات جدی در کار یا زندگی‌تون بوجود بیارید؟ جواب شما هر چی که هست، بلافاصله دست به کار بشید.

امیدوارم از این مقاله لذت کافی رو برده باشید و نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

 

 

 

محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*