سوشال

سه قانون پس انداز که حتما باید بشناسید

سه قانون پس انداز که حتما باید بشناسید

 

در این مقاله با شما خواهم بود تا سه قانون پس انداز رو خدمت شما بگم و با  از اونها بتونید به‌راحتی پس‌انداز خوبی رو برای خودتون داشته باشید. خیلی خوشحال میشم یک دقیقه از وقت خودتون رو به این مقاله اختصاص بدید و در انتها نظرات خودتون رو با مجموعه سوشال به اشتراک بذارید.

یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که می‌تونید برای خودتون انجام بدید این هست که عادت پس‌انداز بخشی از حقوق‌تون رو در هر دریافتی‌ای که دارید، توی خودتون به وجود بیارید.

دقت داشته باشید که افراد، خانواده‌ها و حتی جوامع هم به اندازه‌ی میزان پس‌اندازی که دارند، موفقیت و ثبات خواهند داشت. امروزه پس‌انداز چیزیه که امنیت و امکانات فردا رو تضمین می‌کنه.

از خودتون شروع کنید

از خودتون شروع کنید

از خودتون شروع کنید

اولین استنباط از قانون پس‌انداز از کتاب “پولدارترین مرد بابل” نوشته‌ی “جرج کلاسون” میاد که میگه <<اول به خودتون حقوق بدید>>.

از همین امروز پس‌انداز ده درصد از درآمدتون رو شروع کنید و هیچ‌وقت از اون برای هیچ بهونه‌ای استفاده نکنید؛ مگه این‌که آینده‌ی مالی شما رو تضمین کنه.

عادت‌های جدید پولی در خودتون به وجود بیارید

نکته قابل توجه این هست که وقتی به خودتون حقوق میدید و خودتون رو مجبور می‌کنید با اون 90 درصد دیگه زندگی کنید، به زودی بهش عادت خواهید کرد. انسان، مخلوق عادت هست. وقتی شما به صورت منظم ده درصد از درآمدتون رو میذارید کنار، خیلی زود می‌تونید راحت با اون 90 درصد بقیه زندگی کنید.

خیلی‌ها با پس‌انداز ده درصد از درآمد خودشون شروع کردند و بعد، این پس‌انداز رو رسوندند به 15 یا 20 درصد و حتی بیش‌تر. در نتیجه زندگی مالی‌شون تغییر خیلی زیادی کرد. برای شما هم این‌طور خواهد شد.

بخوانید :
بررسی نحوه بلاک Block و آنبلاک UnBlock کردن افراد در تلگرام

از هر مزیتی استفاده کنید

دومین استنباط از قانون پس‌انداز میگه: “از پس‌اندازها و برنامه‌های سرمایه‌گذاری معاف از مالیات استفاده کنید”.

به خاطر نرخ مالیات‌های بالا و چندگانه، پولی که بدون مالیات پس‌انداز میشه، 30 تا 40 درصد سریع‌تر از پولی که مشمول مالیات هست، پس‌انداز میشه. با توجه به کتاب “همسایه‌ی میلیونر” نوشته‌ی دکتر “توماس استنلی”، میلیونرهای خودساخته میل شدیدی دارند به انباشتن سرمایه خودشون در دارایی‌هایی مثل املاک، کسب‌و کارهای شخصی و سود سهامی که باعث افزایش سود بدون مالیات میشه.

توی برنامه‌های بازنشستگی و مستمری، سرمایه‌گذاری‌های آموزشی، سهام و هر کاری شرکت کنید که برای ذخیره‌ی مالی طولانی مدت اثبات شده‌س.

با توجه به سه قانون پس انداز که بهش اشاره داشتم، در اینجا دو نکته وجود داره که می‌تونید برای به کارگیری این قوانین، اونها رو عملی کنید.

اول، همین امروز کنار گذاشتن ده درصد از درآمدتون رو شروع کنید. حسابی خاص و جداگونه برای این کار در نظر بگیرید و سهم این حساب رو چیزی مثل قسط و اجاره ببینید و با همون نظم پرداختش کنید.

دوم، همه‌ی عمر شاگرد پول باشید. بهترین کتاب‌ها رو بخونید، در دوره‌های مفید شرکت کنید. بدونید دارید چه کاری انجام میدید. در این صورت همیشه می‌تونید برای سرمایه‌گذاری پول خودتون، تصمیمات هوشمندانه بگیرید.

امیدوارم از مقاله سه قانون پس انداز که حتما باید بشناسید استفاده لازم رو برده باشید.

شاد باشید و تاثیرگذار!!

محمدرضا

روزگار جالبی داشتم و دارم. پر از اتفاقات خوب و شیرین که همه‌ی اونها برام درس و تجربه شده. از دوران کودکی با کار کردن آشنا شدم و هیچ وقت یادم نمیاد که از کار و تلاش خسته شده باشم. همیشه درسم خوب بود ولی در کنارش نمیتونستم از پول در آوردن چشم پوشی کنم. تقریبا از 11 سالگی خودم رو به استقلال مالی رسوندم. البته نه اینکه از خانواده خودم دور بمونم، ولی به اصطلاح دستم توی جیب خودم بود. هر چی بود گذشت و امروز از من یک محمدرضا عباسپور ساخت تا بتونم بهتر و بهتر برم جلو.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*