سوشال

ترفندهای مخفی در اینستاگرام که باید بدانید

ترفندهای مخفی اینستاگرام

زمانی که می خواهیم در حوزه ای به تخصص کافی دست پیدا کنیم مسیرهای مختلفی را طی می کنیم. قبل از هر کاری با متخصصان آن حوزه مشورت می کنیم، کتاب‌هایی که در این حوزه وجود دارد را مطالعه می‌کنیم و شاید در دوره‌های آموزشی آن هم شرکت کنیم. بعد از اینکه به سطحی از آگاهی در آن حوزه دست پیدا کردیم به سراغ بررسی نکات و ترفندهای آن می رویم تا بتوانیم روش های سریع‌تری برای پیشرفت در کارمان بیابیم. در اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرام هم چنین نکات و ترفندهایی وجود دارد. برخی از ترفندهای مخفی در اینستاگرام هست که با دانستن آن ها می‌توانید مسیر کاری خود را در این شبکه اجتماعی تسهیل نمایید. در این مقاله سعی می کنیم به واکاوی این نکات و ترفندهای مخفی اینستاگرام بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم بهترین عملکرد خود را در دنیای گسترده و رو به رشد اینستاگرام  بهبود ببخشیم.

اگر مقالات مختلف بر روی سایت‌های فعال در حوزه بازاریابی را مطالعه کرده باشید به خوبی می دانید که نکات و ترفندهای یکسانی در همه آن‌ها توصیه می‌شود. این مقالات به ما می‌گویند که به طور منظم پست منتشر کنیم، از هشتگ‌ها استفاده نماییم، محتوای با کیفیتی ایجاد کنیم.

 

بله همه این موارد جزو اصول اولیه بازاریابی در اینستاگرام محسوب می‌شوند و می‌توانند به موفقیت تان در این شبکه اجتماعی کمک کنند. اما به خاطر داشته باشید که همه افراد چنین راز و رمزهایی را به خوبی می دانند و دانستن این نکات  ممکن است نتواند به طور کافی شما را از رقبا متمایز کند.

به همین خاطر تصمیم داریم در این مطلب نکات و ترفندهای مخفی اینستاگرام را در اختیاران بگذاریم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست و به بهبود شرایط شما کمک فراوانی می کند.

ترفندهای مخفی اینستاگرام برای استوری ها:

 

بک گراند  solid برای استوری خود ایجاد کنید:

ترفندهای اینستاگرام

خوب اولین گامی که باید برای موفقیت بردارید استفاده درست از قابلیت‌هایی همچون استوری هاست. می توانید از موارد تصادفی عکس بگیرید یا از تصاویری که در لایبرری خود دارید استفاده نمایید.

حالا بر روی آیکون مداد کلیک کنید و رنگ مدنظرتان را انتخاب کنید. سپس با انگشت به آن ضربه بزنید و نگه دارید. کل بک گراند تبدیل به حالت Solid ( تک رنگ و جامد) می شود که اگر بخواهید پیام سریعی بنویسید گزینه بسیار عالی برایتان خواهد بود و می تواند شما را از سایرین متمایز سازد.

 از رنگ‌های دیگر هم استفاده کنید:

ایا می دانستید که در استوری های اینستاگرام بیش از 27 رنگ پایه وجود دارد که می توانید از آن ها هم استفاده کنید؟ اگر دوست داشتید می توانید از یک رنگین کمان کامل رنگی بهره ببرید و استوری‌هایتان را متمایز کنید.

برای دسترسی به این گزینه، کافیست بر روی ایکون مداد دوباره کلیک کنید و سپس رنگی که دوست دارید را انتخاب نمایید و آن را نگه دارید. در عرض چند ثانیه پالت بزرگی از گرادیان های رنگی مختلف پیشنهاد می شود که از بین آن‌ها می‌توانید گزینه مدنظر را انتخاب کنید.

زمانی که انگشت خود را به سمت راست یا چپ می برید آن را از روی صفحه نمایش بر ندارید. اینکار به شما کمک می کند رنگ مدنظرتان را به راحتی انتخاب کنید.

 

 از افکت های سه بعدی بر روی فونت هایتان استفاده کنید:افکت سه بعدی استوری

با اینکه از لحاظ فنی افکت سه بعدی بر روی استوری‌ها وجود ندارد اما شما می‌توانید آن را بسازید و ظاهر متن هایتان را جذاب‌تر سازید.

بخوانید :
چگونه در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

در ابتدا روی آیکون مداد دلخواه خود کلیک کنید. جمله ای که دوست دارید را بنویسید. مطمئن شوید که رنگ سیاه را برای نوشته خود انتخاب می‌کنید.  حالا متن را هر جایی که دوست داشتید بگذارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که همان متن را با همان فونت دوباره بنویسید اما اینبار رنگ دیگری برایش انتخاب کنید.

بعد از انجام اینکار متن نوشته شده را بالای جمله اول بگذارید و آن را کمی آن طرف تر بکشید تا افکت سه بعدی برایش ایجاد شود. به همین راحتی !

 

مثل حرفه‌ای‌ها زوم کنید:

 

بیشتر افراد فکر می‌کنند برای زوم کردن در اینستاگرام باید همیشه دو انگشتشان را روی صفحه نمایش بگذارند و به کمک آن زوم کنند اما اینطور نیست. زمانی که می‌خواهید استوری‌تان را ثبت کنید، دکمه record را بزنید و سپس انگشت خود را به سمت بالای صفحه نمایش بکشید.

صفحه نمایش را بچرخانید:

حتما دیده‌اید که اینفلوئنسرها به هنگام ضبط استوری‌های آنلاین، صفحه نمایش شان را به سرعت می چرخانند. شما هم می‌توانید مثل حرفه‌ای ها کار کنید. کافیست  دو بار با سرعت بر روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا این حالت برایتان ایجاد شود.

 

برای ایجاد بک گراند جذاب‌تر، از پالت رنگی تصویر خود استفاده کنید:

هر فردی که با اینستاگرام آشنایی داشته باشد به خوبی می‌داند که داشتن یک قالب بصری پایدار از چه اهمیتی برخوردار است. یکی از ترفندهای مخفی در اینستاگرام،  ایجاد بک گراند منحصر به فرد برای فونت‌هاست که بر اساس پالت رنگی تصاویر ارسالی تعیین می‌شود.

برای اینکار می‌توانید از همان تکنیک ایکون مداد استفاده کنید که قبلا توضیح دادیم. در ابتدا تصویری که می‌خواهید پست کنید را انتخاب کنید. در مورد جمله ای که می‌خواهید بنویسید خوب فکر کنید. بهتر است از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید.

سپس بر روی آیکن متنی در گوشه راست و بالای صفحه کلیک کنید و اولین حرف از جمله خود را تایپ کنید. مطمئن شوید از فونت کلاسیک یا strong استفاده می‌کنید. حالا باید به این حرف خود بک گراند اضافه کنید.

بر روی آیکونی که در گوشه سمت چپ و بالا قرار دارد کلیک کنید.  بعد از انجام اینکار بر روی آیکون مداد کلیک کنید. حالا یک ابزار کوچک پاپ آپ برایتان ظاهر می شود. با حرکت دادن این ابزار در اطراف تصویر، بک گراند حرف نیز بسته به جایی که ابزار را در آن قرار می‌دهید تغییر می‌کند.

بعد از اینکه رنگ بک گراند را برای حرف اول انتخاب کردید می‌توانید به سراغ حروف بعدی بروید و همین کار را برای باقی جمله تان تکرار کنید.

از نتیجه‌ای که به دست می‌اید شگفت زده خواهید شد.

افکت متنی رنگین کمانی یا امبره ایجاد کنید:

برای اینکه به چنین افکتی در متن‌های خود دست پیدا کنید، کافیست متن تان را بنویسید. کل متن را انتخاب کنید. انگشت راست خود را بر روی رنگی که دوست دارید نگه دارید. انگشت چپ تان را بر روی نشانگر متن نگه دارید.

 

هر دو انگشت را به طور همزمان به سمت چپ ببرید. حالا رنگ حروف‌تان تغییر می‌کند.

 

اگر دوست داشتید می‌توانید هشتگ‌ها را پنهان کنید:

اضافه کردن هشتگ به استوری‌های اینستاگرام بهترین روش برای رشد کسب وکارتان است. اگر اینکار را به درستی انجام دهید می‌توانید شانس دیده شدنتان را بیشتر کنید و در نهایت فالورهای جدیدی به دست آورید.

بخوانید :
آموزش نحوه کار با منوی تنظیمات اینستاگرام – قسمت دوم

با اینکه استفاده از هشتگ‌های متعدد در استوری‌ها می‌تواند ظاهر اسپم وار به آن ببخشد، اما راه حلی برای این مشکل وجود دارد. کافیست برخی از این هشتگ‌ها را پنهان کنید.

 

بیشتر افراد به خاطر اینکه هشتگ‌ها ظاهر اسپم به استوری‌هایشان می‌بخشد از آن استفاده نمی‌کنند. با اینحال  شما می‌توانید با یک ترفند مخفی در اینستاگرام از این قابلیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مثل همیشه تصویری که می‌خواهید با فالورهای خود به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. هشتگ‌های مدنظرتان را بنویسید. آن را گوشه ای بگذارید و بک گراندش را solid کنید.  حالا هشتگ‌تان را مثل متن هایلایت کنید.

بر روی آیکون مداد ضربه بزنید.  مداد را در امتداد صفحه نمایش بکشید . تا جایی که ممکن است آن را نزدیکی بک گراند هشتگ ببرید تا رنگ بک گراند با رنگ هشتگ همسان شود. این موضوع باعث می‌شود هشتگ از دید کاربر مخفی باشد.

 

ترفندهای مخفی اینستاگرام برای رشد کسب وکارها:

 

15 دقیقه بعد و قبل از ارسال پست، با مخاطبان خود تعامل داشته باشید:

همه ما به خوبی می‌دانیم که اینستاگرام همانند هر سوشال نتورک دیگری دارای الگوریتم‌های خاص خود است. الگوریتم‌های اینستاگرام عاشق تعامل یا همان اینگیجمنت بالا هستند به خصوص زمانی که پستی از طرف کاربران منتشر می‌شود.

تعامل قبل و بعد از ارسال پست به الگوریتم‌های اینستاگرام نشان می‌دهد پست شما بسیار ارزشمند است و باید در بالای فید قرار گیرد. همین امر باعث افزایش دیده شدن کسب وکار شما می‌شود. این گزینه یکی از ترفندهای مخفی اینستاگرام است که توسط اینفلوئنسرها به کار می‌رود. شما هم مثل اینفلوئنسرها رفتار کنید تا کسب وکار بهتری داشته باشید.

 

3 ترفند اینستاگرام که شاید از آنها بی خبر باشید!

 

در اولین کامنت، هشتگ‌ها را داخل علامت […] پنهان کنید:

هشتگ‌ها همانند بلیط‌های بخت ازمایی هستند. همه دوست دارند این بلیط را برنده شوند و از آن به خوبی استفاده کنند. با اینحال استفاده زیاد از هشتگ‌ها در کپشن اینستاگرام می‌تواند ظاهر اسپم به پست‌های شما ببخشد و توجه افراد را از Call to action مدنظر دور کند.

شاید شنیده باشید که بیشتر افراد هشتگ‌هایشان را در اولین کامنت به کار می‌برند. با اینحال فالورها در این شرایط هم مجبور هستند فهرست طولانی از هشتگ‌ها را ببینند.  برای حل این مشکل یک ترفند جذاب در اینستاگرام وجود دارد.

 

زمانی که می‌خواهید هشتگ‌های خودتان را پیست کنید، 5 نقطه را قبل از بلوک هشتگ‌هایتان، به صورت عمودی تایپ کنید. به شکل زیر نگاه کنید:

به محض پست این کامنت، اینستاگرام هشتگ‌هایتان را در علامت […] پنهان خواهد کرد.

 

 نام خود را ویرایش کنید تا در نتایج جستجویی بیشتری ظاهر شود:

اگر برند تازه تاسیسی هستید که هنوز هیچ کس اطلاعاتی درباره شما ندارد،  ممکن است پست هایتان نتواند جایگاه برتری در نتایج جستجوی هشتگ‌ها داشته باشد. خوب در این شرایط چگونه می‌توانید فالورهای جدید به دست آورید؟

به کمک تایپ کلمات کلیدی در نوار جستجو این امر امکان پذیر خواهد شد. برای اینکار باید بیوی اینستاگرام‌تان را ویرایش کنید.به عنوان مثال اگر در حوزه فروش جواهرات فعالیت دارید کلیدواژه مرتبط با آن را در بیوی اینستاگرام(Bio) اضافه کنید.

امیدواریم از این ترفندهای مخفی اینستاگرام استفاده کنید و کسب وکارتان را بیشتر از قبل در معرض دید افراد قرار دهید. شما چه ترفندهایی در اینستاگرام می‌شناسید؟ در بخش دیدگاه‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط