قانون اول برای امپراطوری در اینستاگرام : از قضاوت شدن نترس!

قانون اول برای امپراطوری در اینستاگرام : از قضاوت شدن نترس!

برای ساختن امپراطوری اینستاگرام در حوزه کاری خودتان باید از همین الآن شروع کنید و فردا دیر است .

لطفا اشتباهی که من انجام دادم را تکرار نکنید.

مشکل من این بود که همیشه در هر سمینار و همایش و کلاسی که شرکت میکردم شروع تمرین ها و اجرایی کردن ایده ها را به زمان دیگری واگذار میکردم . به همان شنبه ای که هیچ وقت نمی آید و بعد هم نتیجه این اهمال کاری فراموشی نکاتی ریزی بود که باید هنگام شنیدن آن‌ها را انجام می‌دادم و به روز بعد یا جلسات بعد موکول نمی‌کردم. و نهایت هم همین اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها  باعث شد که هیچ سودی از این کنفرانس و کلاس‌ها نبرم.

پس به جای اینکه دست به موس بنشینید و فقط صفحات را بالا و پایین کنید، گوشی، تبلت یا هر پلتفرم دیگری که در اختیار دارید و بردارید و قدم به قدم با من پیش بیایید. خوشبختانه در زمان خواندن این مقاله همراه داشتن گوشی و هر دستگاهی که تکنولوژی شبکه اجتماعی را بتوانید با آن مدیریت کنید، نه‌تنها اشتباه نیست بلکه ضروری است. راحت باشید اما هوشیار. برخی از نکاتی که من به شما خواهم گفت را می‌بایست عملاً روی پروفایل خودتان پیاده‌سازی کنید تا مثل من فردا روزی به خاطر فراموش کردنشان خودتان را ملامت نکنید.

10 ایده برای افزایش مشارکت در اینستاگرام کسب و کارتان

در طول این جلسات همراه من باشید تا بعد از آن بتوانید:

 • اینستاگرام را نه فقط برای خنده بلکه حرفه‌ای استفاده کنید.
 • در اینستاگرام کسب و کار خودتان را راه بیندازید.
 • نه‌تنها کسب و کار داشته باشید بلکه بتوانید در آن موفقیت کسب کنید.
 • پست هایتان را فقط خودتان و چند تن از فامیل هاتون نخوانند و مخاطبان چند هزارتایی داشته باشید.
 • تجربه فالوور های فعال و دنبال کننده به معنای واقعی را حس کنید.
 • و صد البته بتوانید محتوای مناسب تولید و منتشر کنید.

اما برای شروع کار می‌بایست سخت‌ترین کار را انجام بدهید، نترسیدن!

معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام – قسمت اول

برای امپراطوری در اینستاگرام از قضاوت شدن نترس!

همین ابتدا باید به شما بگویم تابویی که در ذهن خودتان از قضاوت شدن ساخته‌اید را بشکنید.

به این فکر نکنید که چه کسانی شما را فالوو می‌کنند، چند نفر فالوور دارید یا اگر فالوور های شما، چهره واقعی پشت پست‌های اینستاگرامی را ببینند چه خواهند گفت.

برای امپراطور شدن در اینستاگرام از قضاوت شدن نترس!

برای امپراطور شدن در اینستاگرام از قضاوت شدن نترس!

مسلماً یک فالوور واقعی هیچ‌وقت شما را به خاطر پول یا ماشینتان دنبال نکرده است. روی سخن من با کسانی است که فکر می‌کنند بدون داشتن ماشین میلیاردی یا زندگی تجملاتی نمی‌توانند از اینستاگرام کسب درامد کنند. قطعا شما هم می‌توانید یکی از موفق‌ترین افراد اینستاگرام ایران شوید صد البته که باید شهامت آن را داشته باشید.

بخوانید :
راهکارهای یک پروفایل عالی و کامل در اینستاگرام

بگذارید سخن یکی از بزرگان را برای شما در موردنظر مردم و تابو پیش‌داوری شدن بیان کنم. دیل کارنگی (Dale Carnegie)، نویسنده، سخنران و توسعه دهنده مطالب آموزشی در زمینه پیشرفت شخصی، فروشندگی و موفقیت بود. دیل می‌گوید:

مردم به سردردهاشون بیشتر از مرگ من و شما اهمیت می‌دهند!

پس نگران نباشید درباره شما چه فکری می‌کنند.

غیر از اینستاگرام، در زندگی شخصی هم این شعار را همیشه با خودتان زمزمه و عمل کنید. در کشوری هستیم که همه درگیر زندگی خودشان هستند و کسی کمتر وقت دارد به کار و فکر شما که هیچ ربط یا بهتر بگویم، سودی به حال او و خانواده‌اش ندارد، اهمیت بدهد. پس فکر نکنید با یک پست بد مردم شما را قضاوت یا فردا وسط میدان شهر کمپانی اینستاگرام یا فالوورهایتان عکس شما را به عنوان «صاحب بدترین پست اینستاگرام» برپا می کنند.

برای رشد سریع صفحه اینستاگرام کسب و کار تان چه کارهایی باید انجام دهید ؟

فضای اینستاگرام ایران متفاوت است

اگر کاربر اینستاگرام بوده باشید که مسلماً هستید، متوجه شده اید که اینستاگرام در ایران، کاملاً متفاوت‌تر از همه جای دنیا است. دلایل زیادی برای این اتفاق وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها:

 • فرهنگ خاص و متفاوت مردم ایران
 • شرایط و اوضاع کنونی کشور
 • باور عمومی در مورد شبکه‌های اجتماعی (تقابل سنت و مدرنیته)

کمی عمیق‌تر به موضوع نگاه کنید. ایران کشوری است که همیشه به تمدن چندین هزارساله خود می‌بالد و ما نیز به عنوان یک ایرانی پیرو سنت خودمان هستیم. سرسختی در پذیرش فرهنگ جدید باعث شده است که فناوری و تکنولوژی به سختی بتواند میان مردم ایران جای خودش را پیدا کند. پس اینستاگرام کار بزرگی کرده است که توانسته خودش را در میان دل سی میلیون ایرانی جای کند.

شرایط و اوضاع کشور هم که خودتان بهتر می‌دانید، روزی نیست که مردم از تحریم و مشکلات گله نکنند. پس خدمت اون دوست عزیزی که ترانه، همه چی آرومه را برای توصیف شرایط کنونی کشور می‌خواند،باید بگیم، عزیزم کجایی؟ دقیقاً کجایی؟

ایستاگرامرهای مشهور

ایستاگرامرهای مشهور

پس  در این شرایط چاره چیست؟

مسلماً چاره کار در غرغر کردن نیست، وضعیت بد برای همه هست و شما نباید این وضعیت بد را بدتر کنید. شرایط را مدیریت کنید و خودتان را از وضعیت بد نجات بدهید. پس به جای شکایت کردن از امکاناتی که دارید استفاده کنید. از جمله در دسترس ترین منابع درامد، شبکه‌های اجتماعی است که بدون دریافت پول و هزینه از شما می‌توانند درامد زایی کنند.

بخوانید :
برای کسب مشتریان بیشتر از چه شبکه اجتماعی استفاده کنیم؟

۴ روش ساختن یک پروفایل حرفه ای برای کسب و کارهای اینستاگرامی

واقعا اینستاگرام برای همه مسخره بازیه؟

برگردیم به فرهنگ خاص ایرانی که روزی معتقد بودند گوشی همراه عاملی است برای سرگرمی و به سختی قبولش کردند، حالا که کار به شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام کشیده باز همین مشکل تکرار شده است ولی با بعدی جدیدتر. رایج‌ترین عبارت‌هایی که میان مردم در مورد اینستاگرام گفته می‌شود عبارت‌اند از: مسخره‌بازیه! وقت تلف کردنه! کی می آد تو اینستاگرام به شما پول بده! مگه می شه پول درآورد؟

من و شما به خوبی میدانیم که می‌شود از اینستاگرام درامد داشت. اتفاقاً زمانی که شما از این پلتفرم پول درو کردید همین افراد از راهی که رفته‌اید تقلید خواهند کرد. خوشبختانه کسانی بوده‌اند که قبل شما راه کسب درآمد از اینستاگرام را آموخته و به کار بسته‌اند.

پست گذاشتن در اینستاگرام در سریع ترین زمان ممکن با این 9 راهکار تجربه شده

اینستاگرامرهای ایرانی موفق در کسب درآمد

ماهان تیموری (اکانت اینستاگرام: @Mahanteymouri)

حرفه: بنیان‌گذار هوش مالی در ایران

امیدوارم ماهان را شناخته باشید. همین حالا که با شما دارم صحبت می‌کنم ایشان مشغول شمردن صفرهای حساب بانکی خود است. چرا که 1.3 میلیون فالوور دارند و همین بس که بلیت یکی از جلساتشان در برج میلاد تهران در عرض 10 دقیقه فروش رفت و به کسانی که بلیت اضافی خریداری کرده بودند، دو برابر قیمت را برگرداندند. پس می‌شود استنباط کرد که ایشان موفق شدند از طریق اینستاگرام درامد چشم گیری داشته باشند.

مرتضی جاوید (@Mortezajavid_com)

حرفه: بنیان‌گذار آموزش زبان بدون فراموشی

مدرس زبان به روش رایگان، سریع، راحت که هیچ‌وقت هم فراموش نمی‌کنید، آقای جاوید است که در این لحظه 1.5 میلیون فالوور دارد. ایشان علاوه بر این صفحه، خدمات آموزشی هم ارائه می‌دهند که هر کدام دارای مبلغ چشم‌گیر است. درامد روزانه ایشان از اینستاگرام شاید بالای چند میلیون باشد.

پریسا نصری (@Parisa__nasri)

حرفه: روانشناس، محقق و نویسنده

ایشان از جمله بانوانی هستند که فعالیت زیادی در اینستاگرام دارند. تلاش ایشان برای قدرتمند کردن زنان در مورد اداره امور زندگی، مسائل حقوقی و زناشویی است که بیش از  1.7 میلیون فالوور در حال حاضر دارند .

 

رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

  نوشته‌های مرتبط