سوشال

17 توصیه برای افرادی که از محیط کار شان متنفرند ! ( 6 و 13 را حتما امتحان کنید)

17 توصیه برای افرادی که از محیط کار شان متنفرند ! ( 6 و 13 را حتما امتحان کنید)

بسیاری از ما با سالها کار کردن در محل کارهای خشک و بی روح و خسته کننده به افرادی تبدیل شده ایم که فقط فکر میکنیم در محیط کار باید به صورت مداوم و بدون هیچ وقفه ای کار کنیم و اسم این را هم می گذاریم سخت کوشی بیش از حد و جالب است که تحقیقات زیادی نشان داده اند که این روش نه تنها باعث بهره وری بیشتر نمی شود بلکه کلا روح و جسم شما هم بعد از مدتی نابود میکند و شما را دچار بیماری های عجیب و غریبی میکند . پس برای اینکه به معنای واقعی بتوانیم بهروری مان را در محیط کار افزایش بدهیم و در کار و شغل خودمان موفق باشیم لازم است راهکارهایی برای شاد کردن خودمان در طول روز داشته باشیم .

توصیه 1 برای شاد بودن در محیط کار  :برای خودتان در طول روز پاداش های جالب و سرگرم کننده در نظر بگیرید

در طول روز کاری برای بسیاری از ما ممکن است پیش بیاید که هیچ علاقه ای به کاری که انجام می دهمی نداشته باشیم و در حین انجام آنها بسیار احساس بد و سرخوردگی داشته باشیم . اما قطعا از جایزه که خوشمان می آید . پس برای اینکه برای انجام کارهای سخت و دوست نداشتنی انگیزه پیدا کنید و اراده تان را تقویت کنید یک جایزه جالب و هیجان برانگیز برای خودتان در نظر بگیرید .

مثلا یک خوردنی جذاب برای خودتان سفارش بدهید یا حتی قرارهای دوستانه بعد از ساعت کاری تان بگذارید و تفریح کنید .

توصیه 2 برای شاد بودن در محیط کار : کمی به فکر کودک درون تان در محیط کار باشید

مشخصا چند دقیقه ای دور شدن از محیط کار و رسیدگی کردن به کودک درون هم می تواند برای خودتان خوب باشد هم رئیس تان . چون قطعا باعث افزایش بهره وری در کار می شود . مثلا می توانید برای خودتان دفتر های رنگ کردنی تهیه کنید یا خمیرهای بازی کودکان و چند دقیه ای مشغول بازی با آنها شوید . این کارها می توانید باعث آرامش بیشتر شما در محیط کار شود و حتی باعث می شود خلاقیت بیشتری هم داشته باشید

شاد بودن در محیط کار

شاد بودن در محیط کار

توصیه 3 برای شاد بودن در محیط کار: برای خودتان گل بخرید و هدیه بدهید

یکی از چیزهایی که می توانید باعث آرامش شما در محیط کار شود رایحه درمانی در محیط کار است . و یک دسته گل زیبا علاوه بر تمام حس های خوبی که منتقل میکند می تواند رایحه خوبی هم در فضا ایجاد کند و باعث حال خوب شما و همکاران تان شود . پس همیشه سعی کنید یک دسته گل زیبا و خوش بو روی مز کارتان داشته باشید و هر چند وقت یکبار به آن نکاهی بیاندازید و آن رو بو کنید

راز موفقیت در زندگی بالاخره کشف شد ! (معرفی 1+6 راز موفقیت )

توصیه 4 برای شاد بودن در محیط کار : به یک موسیقی آرام بخش گوش کنید

مشخصا در محیط کار بهترین نوع موسیقی ا که می توانید گوش کنید موسیقی های مخصوص آرامش و افزایش تمرکز است . پس بهتر است در گوشی یا لپ تاپ خودتان همیشه از این نوع موسیقی ها برای محیط کار داشته باشید . فقط به این مورد هم دقت کنید شاید در زمانی که شما حس گوش کردن به موزیک را دارید همکار بغل دستی تان اصلا در مورد موسیقی نباشد و دوست داشته باشد با تمرکز بیشتری روی کارش باشد . پس حتما رد محیط کار موسیقی را کاملا شخصی و با هدفون گوش کنید نه اینکه با صدای بلند که کل همکاران صدای آن را بشنوند و باعث آزار آنها شویم .

چگونه از محیط کارمان متنفر نباشیم ؟

چگونه از محیط کارمان متنفر نباشیم ؟

توصیه 5 برای شاد بودن در محیط کار : کمی هم گشت و گذار در اینترنت می تواند برای شما مفید باشد

اگر سبک کاری شما به نحوی است که همش سرتان در برگه ها و کارهای خاص اداری و اجرایی است . می توانید گاهی هم برای ایجاد تنوع و تغییر فضای کاری به اینترنت سری بزنید و چند تا مقاله مفید و ارزشمند بخوایند یا حتی به سایت های سرگرمی سری بزنید و ویدئوهای جذاب و سرگرم کننده ببینید .

توصیه 6 برای شاد بودن در محیط کار : کمی هم مدیتیشن در سر کار برای تان عالی است

حتی افرادی که فکر میکنند در تاثیرات مدیتیشن در آرامش  ذهنی و روحی اغراق شده است هم باز اعتقاد دارند که مدیتشن می تواند باعث آرامش ذهن و روح ما شود . بسیاری از ما فکر میکنیم که مدیتیشن یعنی فقط در یک کلاس یوگا یا در منزل شرایط خاصی را فراهم کنیم و شروع به مدیتیشن کنیم . اما ما اگر تصمیم به مدیتیشن داشته باشیم می توانیم در محیط کار شلوغ و پر رفت و آمد هم جایی برای آرامش و مدیتیشن فراهم کنیم و فقط با 5 تا 10 دقیقه تمرکز روی تنفس و انجام تمرینات مدیتیشن حال خودمان را بهتر کنیم و میزان بهره وری مان را چند برابر کنیم

بخوانید :
راهنمای مهندسی کسب و کار اینترنتی

6 روش کاهش استرس برای مدیران و کارآفرینان ( روش 1 و 4 مهم تر هستند ، حتما امتحان کنید)

توصیه 7 برای شاد بودن در محیط کار: می توانید چند دقیقه بین کارتان  بیرون بروید و کمی قدم بزنید

بیشتر ما که این روزها همش پشت میز نشین هستیم و کارهایمان به سبکی است که کمترین میزان فعالیت را رد حین کار کردن داریم بنابراین باید در بین کارهایمان کمی هم به خودمان استراحت بدهیم و با قدم زدن باعث جریان خون بهتر در بدن و رسیدن اکسیژن بیشتر به مغزمان و ایجاد حال خوب شویم . حتی اگر زمان کافی برای قدم زدن ندارید و مدیر پر مشغله ای هستید می توانید بعضی از جلسه هایتان را کمی غیر رسمی تر است و با همکاران داخل شرکت است را در محیط اطراف شرکت و در حال قدم زدن برگزار کنید

شاد بودن در محیط کار

شاد بودن در محیط کار

توصیه 8 برای شاد بودن در محیط کار:  حتما از خوراکی های سالم به عنوان میان وعده استفاده کنید و نگذارید گرسنه بمانید

یکی از چیزهایی که باعث چالش های بسیاری در محیط کارها می شود و اغلب افراد هم از آن بی خبر هستند همین گرسنگی و نخوردن مواد غذایی کامل و سالم است . بنابراین اگر می خواهید خودتان دچار بدخلقی و کسالت نشوید و به همکاران تان هم آسیبی نرسانید بهتر است همیشه در کیف تان یا کشو کمدتان یک خوراکی مغذی داشته باشید تا هر زمان که احساس گرسنگی کردید و در ساعتی به غیر از ساعت ناهار بود بتوانید آن را بخورید . برای میان وعده هم بهتر است از مواد غذایی ای استفاده کنید که غنی از آهن ، کلسیم ، اسید فولیک و ویتامین های گروه B باشد چون اثبات شده است که این مواد مغذی می توانند باعث بهبود وضعیت خلق و خوب افراد شوند .

مسیر موفقیت را گم کرده اید؟ این مسیر را انتخاب کنید!

توصیه 9 برای شاد بودن در محیط کار: حتما یک بطری آب در کنار دست تان داشته باشید

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما نوشیدن دائمی آب در محیط کار باعث می شودهیچ زمانی دچار سردرد در محیط کار نشوید و فکرتان هم بهتر کار کند و روی کارتان تمرکز بیشتری داشته باشید . نوشیدن آب فواید بسیار زیادی دارد که گاهی ممکن است از شنیدن آنها تعجب کنید . پس برای اینکه در محیط کار همیشه شاد و خنده رو باشید حتما یک بطری آب در کنار دست تان داشته باشید .

توصیه 10 برای شاد بودن در محیط کار :خوردن قهوه در محیط کار را به حداقل برسانید

بیشتر ما این طور فکر میکنیم که هر زمان که در محیط کار احساس خستگی و خواب آلودگی کردیم بهترین کار این است که یک قهوه تلخ برای خودمان درست کنیم و بخوریم و فکر میکنیم بعد از آن حال مان خوب میشود و روی کارمان تمرکز بیشتری داریم در صورتی که کاملا برعکس است . یکی از بهترین راهکارها برای کم کردن قهوه در طول روز استفاده از همان بطری آب کنار دست تان است . با خوردن آب انقدر احساس سرحالی دارید که هیچ زمانی حس نمیکنید که به خوردن قهوه نیاز دارید . و به جای خوردن قهوه صبحگاهی برای اینکه خواب از سرتان بپرد و با انرژی تر کارتان را شروع کنید بهتر است ورزش صبحگاهی را جایگزین کنید که باعث سلامت بیشتر شما می شود .

با این 5 تکنیک در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شوید

توصیه 11 برای شاد بودن در محیط کار :کمی هم با همکاران تان صحبت و همدلی کنید

البته منظور از صحبت این نیست که یک گروه آدم های منفی تشکیل بدهید و شروع کنید از صبح تا زمانی که ساعت کاری تمام می شود از گرانی و معضلات اجتماعی و حال بد و گرفتاری و ها و مشکلات بگویید . برای ایجاد حال خوب در خودتان باید بتوانید حال دیگران را هم خوب کنید و با آنها همدلی کنید . مثلا اگر یکی از همکاران تان امرزو گرفتار یک مشکلی شده است سعی کنید با ایجاد حال خوب و همدلی به او کمک کنید و ببینید از این همدلی چه قدر خودتان حس بهتری خواهید داشت

محیط کار آرام

محیط کار آرام

توصیه 12 برای شاد بودن در محیط کار : در محیط کارتان حتما از وسایل زیبا و جذاب استفاده کنید

بیشتر ما با اینکه حدود نصف بیشتر از روز را در محیط کار سپری می کنیم برای زیبایی و تمیزی محیط کارمان هیچ فکری نمی کنیم و فقط مثل یک ماشین سر کار می رویم و کار میکنیم و کار میکنیم و فقط لحظه شماری میکنیم که کی ساعت کاری تمام می شود که از این فضای خسته کننده بیرون بزنیم . اما به جای این همه حس بد می توانیم خودمان حال خودمان را با خریدن وسایل زیبا و هیجان برانگیز و تزئین میز کارمان یا اتاق کارمان بهتر کنیم . مثلا می توانیم یک لیوان رنگی و شاد برای خوردن چایی در ساعت های بین کارمان بخریم یا حتی لوازم التحریر زیبا و جذاب بخریم و روی مزمان بگذاریم .

بخوانید :
مسیر موفقیت را گم کرده اید؟ این مسیر را انتخاب کنید!

7 راه رسیدن به قله موفقیت در فروش و بازاریابی در شبکه های اجتماعی

توصیه 13 برای شاد بودن در محیط کار :به جای نتیجه کارتان روی مسیر رسیدن به اهداف کاری تان تمرکز کنید

این روزها ما با حجم بالای کارهایی که باید انجام بدهیم گاهی در این دام بد می افتیم که از صبح کورنومتر را می زنیم و در پایان روز هر چه قدر کار بیشتری کرده باشیم حس میکنیم موفقیت هایمان هم در آینده بیشتر می شود . اما قطعا این حالت در طولانی مدت باعث حس خوشحالی و خوشبختی در شما نمی شود . پس به جای اینکه فقط به مقدار کاری که انجام می دهدی فکر کنید سعی کنید کیفیت کارتان و چگونه انجام دادن آن را در نظر بگرید و هر روز خودتان را با این بسنجید که چه قدر توانستید به کیفیت نهایی هدف تان نزدیک تر شوید و سعی کنید از لحظه به لحظه این مسیر که شما را به هدف تان می رساند لذت ببرید .

ایجاد فضایی شاد در محیط کار

ایجاد فضایی شاد در محیط کار

توصیه 14 برای شاد بودن در محیط کار :هر روز برای رسیدن به محل کارتان یک روش را امتحان کنید

گاهی انقدر در زندگی گرفتار روزمرگی های خسته کننده می شویم که حال مان از این روال عادی همیشگی به هم می خورد و احساس کسالت می کنیم . و دلیلی ندارد که برای تغییر در روال کارهای بزرگی انجام دهیم یا کل کار و محیط کارمان را عوض کنیم . حتی با کارهای کوچک به ظاهر پیش پا افتاده هم می توان نتیجه های عالی گرفت . مثلا اگر همیشه برای رسیدن به محل کارتان از وسیله شخصی استفاده میکنید می توانید یک روز در هفته از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید یا حتی دوچرخه سواری و پیاده روی را امتحان کنید. گاهی قبل از رفتن به سر کار خودتان را به یک صبحانه در کافه دعوت کنید و یا برای خودتان یک غذای متفاوت درست کنید و سرکار ببرید و یا با دوستان تان قرار عصرانه بگذارید .

توصیه 15برای شاد بودن در محیط کار :سعی کنید به اندازه کافی بخوابید

مشخصا هر چه قدر بتوانیم بهتر و با کیفیت تر استراحت کنیم برای شروع یک روز کاری خوب هم آمادگی بیشتری خواهیم داشت . پس بهتر است به جای اینکه با کم خوابیدن بخواهید کارهای عقب افتاده را انجام دهید بهتر است با خواب خوب و با کیفیت میزان بهره وری تان را در طول روز افزایش دهید

7 توصیه از فوق ستاره های فروش در دنیا، برای شما که می خواهید قهرمان دنیای بازاریابی و فروش شوید

توصیه 16  برای شاد بودن در محیط کار :قبل از شروع کار 15 دقیقه وقت بگذارید افکارتان را منظم کنید

قبل از اینکه به سرکار بیایید و روز کاری خودتان را شروع کنید بهتر است حدود 15 دقیقه فقط به برنامه ریزی روزانه تان برای انجام کارها و جمع و جور کردن افکار پریشان تان بپردازید تا با رسیدن به سرکار با تمرکز بیشتری کارتان را شروع کنید . البته بعد از این برنامه ریزی و هدف گذاری بهتر است کمی هم به افکار خوشحال کننده و مثبت فکر کنید تا حال تان بهتر شود .

توصیه 17 برای شاد بودن در محیط کار : از تعطیلات آخر هفته به خوبی استفاده کنید

تا جایی که ممکن است سعی کنید کارتان را به خانه نبرید و در آخر هفته ها و تعطیلات فقط سعی کنید تفریح کنید و از لحظات خوش تان لذت ببرید . آخر هفته ها و تعطیلات فقط زمان «تیز کردن اره »است و دلیلی ندارد برای اینکه کارهای عقب افتاده را بخواهید جبران کنید تعطیلات خودتان را خراب کنید .قطعا با استراحت مناسب در آخر هفته شنبه ها برای شروع هفته و کار انرژی بیشتری دارید و کارها را به شکل بهتری انجام میدهید.

 

سمینار بزرگ فانوس
رضا رفیعی

موسس مجموعه های سوشال و اینستاسنتر , مشاور و مدرس در حوزه کارآفرینی در شبکه های اجتماعی.

    نوشته‌های مرتبط